News
Zaloguj się, aby obserwować  
Dacs98

Hodowla przepiórek na większą skalę

Polecane posty

Dacs98    0

Witam, przymierzam się do hodowli przepiórek w systemie klatkowym na jajka. Chcę zacząć od 1000-2000 szt i z upływem czasu powiększać hodowlę. Jajka będę sprzedawał głównie na kilogramy (mam zbyt). Martwi mnie natomiast fakt że w innych krajach zaczynają się likwidacje hodowli klatkowej ( w USA w niektórych stanach do 2022r, w Niemczech chyba do 2025r itp). Czy ktoś kto zajmuję się hodowlą klatkową drobiu i ma lepsze informacje jak to będzie wyglądać mógłby napisać czy warto wchodzić w ten biznes bo nie chciałbym za chwilę złomować klatek na które trzeba wyłożyć duże sumy. Tak w ogóle to wiecie może czy ktoś w Polsce prowadzi hodowle towarową przepiórek na jajka w systemie ściółkowym albo wolno wybiegowym? Bo ja osobiście znam tylko hodowlę klatkowe i nie wyobrażam sobie zbytnio jak trzymać kilka-kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy przepiórek na ściółce, o wolnym wybiegu już nie wspominając.

Dzięki za odpowiedzi

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Daniipeee
      Witam, jestem nowy na forum więc Cześć wszystkim , wracając do sedna sprawy, Chciał bym zacząć hodować kury nioski ok.1000 szt. Do dyspozycji mam stara stodole która można przerobić na kurnik wymiary ok 12mx25m. Do dyspozycji mam 1ha łąki granicząca ze stodoła na wybieg i 5ha na zasianie. Chciał bym dowiedzieć się coś na temat hodowli , opłacalności, wymaganiami, pozwoleniami, i czy warto, na koniec dodam tylko ze nie mam doświadczenia w rolnictwie. Lecz mam zapał i chęci. Proszę o wyrozumiałość 
      pozdrawiam DM
    • Przez wojtf23
      Witam. Ten temat może pomóc komuś kto będzie chciał kupić jaja lęgowe na OLX. Możecie również sami dodawać innych oszustów pseudo hodowców którzy oszukują na jajach lęgowych.

Mój pierwszy oszust to Pan który oferuje się jako hodowca i ma ponad 30 odmian samych kur. Oferuje jaja z miasta JAROCIN, PLESZEW albo Dobrzyca. jego nick na OLX to HODOWCA albo MICHAŁ albo ptaki ozdobne dobrzyca. NR. TEL. 606 662 122 Zamówiłem 60 jaj u tego Pana. Otrzymałem paczkę oczywiście Bardzo ładnie zapakowana. ALE z pośród 60 jaj w pudełkach 2 jaja były pęknięte. Jedno tak pęknięte że się wylało. Nie wiem ile to jajo mogło mieć ale tak śmierdziało że zawaliło całą kuchnię tym smrodem. Drugie miało pękniętą skorupkę. Jaja były brudne jak by w gniazdach w ogóle nie wymieniano ściółki. Nie przejąłem się tymi dwoma jajami  bo jeszcze 58 zostało.

Z 58 jaj tylko 10 się wykluło, 2 zamarły a reszta jaj nie zalężonych.

Zapłacone za 60 jaj 290 złotych.

Zrozumiał bym jakby powiedział że nie jest na 100% pewny że są zalężone i przy takiej ilości dołoży z 10 jaj. A ceny tych jaj nie były by raz większe jak u innych na OLX.

Teść zamówił u zwykłego gościa 10 jaj Cochina olbrzymiego. Gość przysłał 14 jaj na wypadek jak by były puste. Z wylęgu wyszło 12 z czego 3 padły. Moim zdaniem to jest hodowca a nie jak inni PSEUDO Hodowcy.
    • Przez karol91
      Witam, ze względu na rozprzestrzeniający się ASF coraz poważniej zastanawiam się nad spróbowaniem swoich sił w hodowli kaczek pekin. Dysponuję starszymi budynkami na półruszcie oraz niedawno dobudowaną tuczarnią na 200 sztuk tucznika na pełnym ruszcie. Trochę poczytałem zarówno o rasie jak i o wymaganiach. Lecz mam kilka pytań.
      -Gdzie zaopatrujecie się w pisklęta ? 
      - Jaka jest minimalna ilość po jaką ubojnie chcą przyjeżdżać ? 
      - Jak spisują się ruszta pod kaczkami ? 
      - Oraz co z obcinaniem pazurów ?  Czy to jest jakiś wymóg danej ubojni ? Czy standardowa czynność ? 
      Dodam, że jestem z województwa Łódzkiego :) 
    • Przez MateuszX
      Witam wszystkich,
      czy mógłby ktoś polecić fermę z której dostane zdrowe kury 21-23tygodniowe na wolny wybieg ( messa, rossa, leghorn) Pozdrawiam:)
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj