Gość

Wiara, a praktyki religijne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Głupoty piszesz i tyle... Nieetyczne zachowanie, które istnieje od tysięcy lat. Są odszczepieńcy i zawsze byli ale grom ludzi i tak będzie mięso spożywać. Ja na przykład dopóki będę żył to z mięsa nie zrezygnuję choć jestem wierzący i praktykujący. Zabijanie zwierząt na pożywienie dla ludzi to żadne nieetyczne zachowanie i każdy logicznie myślący człowiek to powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kallina86    2303
47 minut temu, peugeot napisał:

Ja nie nakazuję nikomu radykalnych kroków a wskazuję inne spojżenie na temat hodowli zwierząt . Proces odchodzenia od jedzenia zwierząt będzie powolny i każdy w tym czasie w naturalny sposób zaniecha produkcji mięsa i pochodnych .

 

Odnośnie tych krów , podałaś skrajny przykład radykalnych zmian , moim zdaniem nie tak powinien następować proces odchodzenia od hodowli zwierząt . Więc na początku przemian w mojej etyce na pewno oddał bym te krowy biednym i więcej już bym się tym nie zajmował . Są to moim zdamiem procesy powolne i niełatwe ale chyba nieuniknione . Osobiście uważam że to dobry kierunek zmian .

 

Nie podałam Ci przykładu radykalnych zmian. Podałam Ci przykład, gdzie zwierzęta są odbierane ludziom, ze względu na to, że nie są odpowiednio utrzymane. Odbierają je ludzie, których nie stać na ich utrzymanie. Mają fundacje i zbierają pieniądze na utrzymanie tych zwierząt. Nie widzę nic złego w chęci i próbie pomocy zwierzętom. Widzę coś złego w braku priorytetów. Zabierają zwierzęta ich właścicielom, bo właściciel nie radzi sobie z ich utrzymaniem. Być może to osoba chora, może niepełnosprawna, może z jakąś z chorobą psychiczną. Może to ta osoba potrzebuje pomocy. Jakiegoś pokierowania. Podpowiedzi. Czy ktoś jej to zaoferował? Porozmawiał, zapytał dlaczego tak jest? Następnie zwierzęta trafiają do fundacji, która... nie radzi sobie z ich utrzymaniem. Fajnie, pięknie ludzie zbierają pieniądze, jakoś to działa. A z drugiej strony mamy głodujących ludzi, głodujące dzieci. Żyjące w warunkach poniżej jakiegokolwiek poziomu. Czy w tej sytuacji etyczna jest zbiórka środków na utrzymanie zwierząt? Można powiedzieć, że dorosły człowiek sam jest sobie winien. Ale trzeba spojrzeć głębiej. Co doprowadziło go do takiej sytuacji. Może to nie jego wina. Może to czyjeś... nieetyczne zachowanie. A dzieci? Czym one mogły zawinić, że ich życie wygląda tak jak wygląda? Czy to jeszcze życie? Uwielbiam zwierzęta. Wszystkie. Zapewniam im godne życie i nigdy nie przyczyniam się do ich cierpienia. A jeżeli hoduję bydło rzeźne, to jak sama nazwa wskazuje trafia ono do rzeźni. Przewożone w odpowiednich warunkach. W odpowiednich warunkach załadowane i rozładowane. A trafia do rzeźni, bo takie jest jego przeznaczenie. Niektóre rzeczy są trudne do zrozumienia. Czasem mieć idee to nie wszystko. Potrzeba też trochę rozsądku, zimnego spojrzenia i priorytetów w życiu. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale się temat rozwinął . Aż mi szkoda że w nim nie uczestniczyłem .

Właśnie schabowego mam jeść i się zastanawiam czy on na mnie czasem nie patrzy ... 🙆‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kallina86    2303

Jak się nie rusza, to nie patrzy. Gorzej ze stekami. Po tych to nigdy nie wiadomo czego się spodziewać. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
43 minuty temu, peugeot napisał:

Nie , policja nie będzie musiała nikomu niczego zabraniać , to ludzie sami nie będą jeść zwierząt wiedząc że to nieetyczne zachowanie .

Znaczy wszelkie lewactwo im to wmówi A jednocześnie przekonując że eutanazja ludzi jest ok . do czego ten świat zmierza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kallina86    2303

Jeżeli człowiek świadomie podejmuje taką decyzję sam za siebie to jest... Ja bym nie chciała tak leżeć i czekać aż umrę. Patrzeć, że ktoś musi się mną opiekować. Myśląc, że w sumie to tylko na to czekają, że innego wyjścia i tak już nie ma. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
1 godzinę temu, peugeot napisał:

Na każdym etapie produkcji żywności są odpady .

Tak se tłumacz tak se mów. 

10 minut temu, Pafnucy napisał:

Ale się temat rozwinął . Aż mi szkoda że w nim nie uczestniczyłem .

Właśnie schabowego mam jeść i się zastanawiam czy on na mnie czasem nie patrzy ... 🙆‍♂️

Ty Pafnucek 🤨 lepiej tego nie jedź bo będzie ciebie sumienie męczyć w nocy. 🥴😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Straty żywności są nawet na talerzu . A utanazji poddał się o ile się nie mylę np . Karol wojtyła ( santo subito ) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kallina86    2303

@peugeotale wiesz to na podstawie publikacji lekarki, która nigdy Karola Wojtyły nie leczyła i wszystko co mówi i pisze to tylko jej, niczym nie potwierdzone, domysły? Czy są jakieś dowody na potwierdzenie Twoich słów? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Nie , mówiło się o tym głośno , nawet w kręgach kleru . Oczywiście nazwano to prośbą o szybsze spotkanie z Bogiem , miało polegać na zaprzestaniu dalszej terapi . Parę lat minęł , więc wszystkiego nie pamiętam ale wydzwięk był dość jednoznaczny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kallina86    2303

Być może masz rację. Wiele osób, które chorują, cierpią z powodu choroby i wiedzą, że zdrowsi już nie będą, chce jak najszybciej umrzeć. Aby nie cierpieć. Czy jak powiedzą to głośno, to można uznać że chcą eutanazji? Nie wiem... Czy to prawda czy nie dyskutowała nie będę. Bo nawet gdybyśmy napisali o tym i 100 stron, to niczego więcej niż wiemy wiedzieć nie będziemy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

miedzy eutanazja a zaprzestaniem uporczywej terapii w momencie gdy jest tylko bezsensownym przedluzeniem agonii jest delikatna roznica...

w 2005 jakos nie byla to tajemnica-dziwne ze dzisaj jest .

znowu dzisaj skosilem bidne zwierzatko-tym razem kuropatwa na jajkach - czyli 5 ofiar , chyba odstawiam kosiarke 😢


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268

Etyczny @peugeot cie, płodząc cały dzień te pełne miłosierdzia i zrozumienia dla zwierzęcego cierpienia posty, w skutek zużycia energii elektrycznej, swoją bezmyślnością, doprowadziłeś do powstania u jednego z górników choroby zawodowej, jaką jest pylica, skutkiem tego, górnik ów, umrze przedwcześnie. Czy to etyczne?  Elektrownia która węgiel wydobywany przez tego górnika spała, zatruwa środowisko, w którym żyją biedne zwierzęta, Ty, moje dzieci i ja. Czy to etyczne? Jutro wsiądziesz do swego zdezelowanego pełgota, który napędzany jest pochodnymi ropy naftowej, której wydobycie również degraduje środowisko naturalne, a spalanie, doprowadza do ocieplenia klimatu, skutkiem czego, misie polarne np, za chwilę stracą bezpowrotnie swoje naturalne siedliska. Czy to etyczne? Ile zabiegów chemicznych przeprowadziłeś w swoich uprawach? Ile tej chemii dostanie się wraz z pożywieniem do ludzkich organizmów? Ile noworodków wyssie je z mlekiem matki? Czy to etyczne? Skończ pieprzyć Waszeć o etyce i póki na rower w podróży się nie przesiądziesz, a w polu na konia, to do tematu nie wracaj, choć i tak nie powinieneś, bo jak już ustaliliśmy, zużywanie energii elektrycznej, nieetyczne  jest. 

  • Like 2
  • Thanks 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale wydaje mu się że jest lepszy , bo muchy by nie zjadł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, Pafnucy napisał:

Ale się temat rozwinął . Aż mi szkoda że w nim nie uczestniczyłem .

Właśnie schabowego mam jeść i się zastanawiam czy on na mnie czasem nie patrzy ... 🙆‍♂️

Pafnusiu nie patrzy, zjedz sobie spokojnie, a dasz gryza?.   :P

5 godzin temu, peugeot napisał:

Teraz rozmawiamy o zwierzętach hodowlanych .Można założyć temat o cierpiących ludziach .

Przyrównujesz w ogóle ludzi do zwierząt?

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

Etyka katolicka stanowczo odrzuca eutanazję bezpośrednią (m.in. w KKK 2277 czytamy: „Eutanazja bezpośrednia, niezależnie od motywów i środków polega na położeniu kresu życiu osób upośledzonych, chorych lub umierających. Jest ona moralnie niedopuszczalna”.)[33].

W 1995 papież Jan Paweł II w swojej encyklice „Evangelium Vitae” ponownie odrzucił eutanazję bezpośrednią, lecz oddzielił od niej decyzję o rezygnacji z „uporczywej terapii” („pewne zabiegi medyczne, które przestały być adekwatne do realnej sytuacji chorego, ponieważ nie są już współmierne do rezultatów, jakich można by oczekiwać, lub też są zbyt uciążliwe dla samego chorego i dla jego rodziny”). Taką decyzję o zaprzestaniu terapii papież wyraźnie oddzielił od eutanazji i samobójstwa[34].

Analogiczne rozważania podejmuje się w ramach etyki prawosławnej i protestanckiej. Wspólnota Kościołów Ewangelickich w Europie opowiada się za ochroną praw osób śmiertelnie chorych i umierających, podkreślając zarówno prawo do życia do samego końca, jak i do rezygnacji z uporczywej terapii. Wspólnota odrzuca teologiczno-etyczne usprawiedliwienie eutanazji oraz asystencji przy samobójstwie[35]. Stoi też na stanowisku, że eutanazja nie jest wyłącznie kwestią indywidualnego sumienia, a legalizacja prowadzi do uznania jej za normalną praktykę medyczną[36].


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Nigdy nie mówiłem że jestem lepszy od innych . Ale staram się .


Tak to kościoły uzurpują sobie prawo do tego co komu wolno i kiedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

A tak poza tym , ile to energi marnuje się w drodze do kościoła , i w samym kościele nie mówiąc już o jego budowie . A jest to niepotrzebne moim zdaniem , bo Bóg podobno jest wszędzie i wie absolutnie wszystko . I tak postępuje kościół , a w zasadzie rzekomy Bóg bo to jego sprawka . Tak więc wymagacie bym był lepszy od waszego Boga . Wykorzystując te zasoby inaczej można by zrobić bardzo dużo dobrego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@peugeot  po co Ci wygody w domu ??Przecież to zużywa masę energii A do życia nie jest to potrzebne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12373
9 godzin temu, debrzyna napisał:

Ale jak nie przepijesz odpowiednim trunkiem to może sie czkawka odbić ☺️

A masz jakiś odpowiedni?  Bo jak ja sklepowym przepił to jak mi się skubany odbił,  to o mało zębów nie straciłem😂

Ledwo go zdążyłem do łazienki utrzymać. 

Od tej pory w sklepie się nie zaopatruje. 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378
Ursus932 napisał:

@peugeot  po co Ci wygody w domu ??Przecież to zużywa masę energii A do życia nie jest to potrzebne 

Nie jest potrzebne , ale ułatwia mi życie , cały problem polega na tym żeby mieć świadomość konsekwencji swych działań i starać się być lepszym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlatego ja hoduje zwierzęta tak aby miały jak najlepiej ,bez stresu ,wygodnie ,dobre jedzenie itp 

A koguta bije jednym trachnięciem siekiery żeby było humanitarnie i ptak się nie męczył 

@6465  jeden taki Bogdan pod sklepem kiedyś mi mówi że po sklepowej to mu się rozpuszczalnikiem odbija A mówi że po denturacie nic mu 😎 i tylko to wali ,chodź stać go na lepsze bo ma emeryture

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj