Polecane posty

dawid2009    0

Witam, zwracam si臋 o pomoc do posiadaczy pras Vicon i pochodnych ze sterownikiem Autoform 馃檪 Musz臋 wymieni膰 cewk臋 kt贸ra si臋 przegrza艂a, jednak uszkodzenie niestety uniemo偶liwia jej identyfikacj臋. Chodzi o cewk臋 kt贸ra wida膰 na za艂膮czonym zdj臋ciu. Sterownik znajduje si臋 w skrzynce pod pokryw膮 boczna prasy, dochodz膮 do niej wszystkie przewody. Je艣li znalaz艂by si臋 kto艣 kto mo偶e mi pom贸c b臋d臋 wdzi臋czny.聽

IMG_20200315_172312.jpg

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Hvelektronik    24

Witam Wygl膮da na to 偶e ta cewka jest cz臋艣ci膮 zasilacza dlatego trzeba sprawdzi膰 ja do tej cz臋艣ci uk艂adu dochodzi zasilanie +12V, sprawdzi膰 diod臋 BYW29200聽 , diody zaznaczone w k贸艂ku niebieskim, i transil (rodzaj diody) w k贸艂ko zielonym odlutowuj膮c jeden koniec elementu czy czasem nie ma zwarcia.

Trzeba te偶 wykr臋ci膰 ca艂膮 p艂yt臋 bo co艣 czuje 偶e na drugiej stronie laminatu b臋d膮 inne elementy.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
dawid2009    0
7 godzin temu, Hvelektronik napisa艂:

Witam Wygl膮da na to 偶e ta cewka jest cz臋艣ci膮 zasilacza dlatego trzeba sprawdzi膰 ja do tej cz臋艣ci uk艂adu dochodzi zasilanie +12V, sprawdzi膰 diod臋 BYW29200聽 , diody zaznaczone w k贸艂ku niebieskim, i transil (rodzaj diody) w k贸艂ko zielonym odlutowuj膮c jeden koniec elementu czy czasem nie ma zwarcia.

Trzeba te偶 wykr臋ci膰 ca艂膮 p艂yt臋 bo co艣 czuje 偶e na drugiej stronie laminatu b臋d膮 inne elementy.

To wszystko ju偶 sprawdzone kolego, zosta艂a mi tylko cewka i chodzi mi w艂a艣nie o jej identyfikacj臋... I tu pro艣ba do posiadaczy ww prasy i takiego sterownika, 偶eby odczytali dane z nieuszkodzonej cewki聽馃檪

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Hvelektronik    24

Skoro tak to jestem ciekaw w jakim uk艂adzie pracuje ta cewka wstaw pobie偶ny schemat bloku zasilania聽 b臋dzie dla potomnych.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋

  • Podobna zawarto艣膰

    • Przez Spoldriver
      Witam, poszukuje zaworu ci艣nieniowego napinacza pas贸w do prasy Vicon rv 187, lub zestawu uszczelek do tego zaworu, lub jakiego艣 specjalisty od hydrauliki kt贸ry by mi ten zaw贸r zrobi艂. Okolice Ko艣ciana (woj. Wielkopolskie). Je艣li kto艣 ma takowy na sprzeda偶, albo jakie艣 namiary na kogo艣 to prosz臋 o info, pozdrawiam
    • Przez luki987654321
      Witam, prosz臋 u偶ytkownik贸w prasy o napisanie na co zwr贸ci膰 uwag臋 podczas ogl膮dania prasy tak aby nie nadzia膰 si臋 na jakiego艣 gruza z g贸ry dzi臋kuj臋 za odpowiedzi.
    • Przez Goldenj
      Witam.
      Nie wiem czy to normalne, ale przy prasowaniu s艂omy cz臋艣膰 przedostaje si臋 nad pasy i w momencie zamykania klapy tylnej s艂oma podchodzi tam gdzie jest czujnik i nie widzi, 偶e klapa jest zamkni臋ta. A czasem nawet tak podejdzie, 偶e klapa rzeczywi艣cie si臋 nie domknie. Czy da si臋 wyeliminowa膰 to zjawisko? Mo偶e problemem jest r贸偶na si艂a naci膮gu pas贸w? Zauwa偶y艂em, 偶e jeden jest mocniej naci膮gni臋ty od innych. Czy mo偶e o co innego chodzi?


    • Przez luki987654321
      witam, rozgl膮dam si臋 za pras膮 pasow膮 i interesuje mnie prasa vicon rv1601 i rv1901 prosz臋 o opinie u偶ytk贸w. z g贸ry dzi臋kuj臋 za opinie.
    • Przez piotr820
      Witam
      Nie znalaz艂em takiego tematu wi臋c zak艂adam nowy.
      Tak jak w tytule, interesuj臋 mnie opinia na temat pras zmiennokomorowych Vicon. Jakie awarie w nich mieli艣cie??? ile bel itp...
      Z tego co wyczyta艂em to ta firma, to jest po艂膮czanie Kvernelanda z Viconem.
      Na co zwr贸ci膰 uwag臋 przy zakupie??? Jak stwierdzi膰 przebieg po stanie pas贸w (czy s膮 jakie艣 z膮bki/schodki kt贸re si臋 艣cieraj膮 po jakim艣 tam przebiegu tak jaki w JD)???
      Czy wszystkie Vicony maj膮 wi膮zanie na 2 sznurki??
      A te Vicony to to samo co Greenland??? Jakie jeszcze s膮 prasy tej samej budowy??? Bo np. dzi艣 ogl膮da艂em Riviere, Greenlanda i DF i to jest jedno i to samo...

      Co my艣licie o tejhttp://allegro.pl/prasa-zwijajaca-rolujaca-vicon-rv-157-grenland-i3894313237.html ??? Cena bardzo przyst臋pna, cho膰 w ten przebieg to nie wierz臋...
      A gdzie sprawdzi膰 rok produkcji, bo na tabliczce znamionowej nie znalaz艂em?? No na felgach jest, ale felgi mo偶na zmieni膰...
      Sorki za tyle pyta艅.
      Pozdrawiam: piotr820
×
×
  • Utw贸rz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikacj臋
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj