MasseyFerguson1114

Ustawienie zapłonu. Perkins 6 3544

Polecane posty

Witam mam problem z Massey Fergusonem 1114 (silnik Perkins 6 3544) po remoncie silnika i pompy, zimny ciężko pali. Jak sprawdzić czy kąt zapłonu jest właściwie ustawiony?

hubertb    662

Tu sprawdza się ale początek tłoczenia. Jeśli ciężko zapala to wyprzedź mocniej pompę. 

maarianek88    7
Napisano (edytowany)

Witam, rozpisywałem się kiedyś na temat początku wtrysku w perkinsfach. Dlatego wklejam tekst skopiowany z tamtego tematu. Wystarczy pobrać sobie manuala, sprawdzić numery pompy i tyle. Istnieje jednak duże ryzyko, że pompiarz przestawił seger w pompie, bo większość majstrów na to nie patrzy. Oto tekst:

Przestudiowałem manuala i namacalnie sprawdziłem u siebie, bo mam kombajn z takim silnikiem, jak by to miało wyglądać z ustawieniem kąta wtrysku.

Na kole pasowym są oznaczenia TDCM oraz początku tłoczenia i na pokrywie rozrządu jest znacznik (blaszka).

Przenieś do galerii

Jeśli nie masz oznaczeń na kole pasowym lub zamachowym (ja mam w kombajnie znaki na kole pasowym), to niestety ale trzeba sobie te znaki zaznaczyć. Trzeba by wypiąć zawór 1 cylindra kiedy tłok jest w przybliżonym GMP (uważać żeby nie wpadł do środka) zawór oprze się o tłok i czujnikiem zegarowym można dokładnie wyznaczyć GMP lub wyjąć wtryskiwacz i przez jego gniazdo próbować znaleźć GMP (metoda mniej dokładna). Jak znajdziesz oznaczasz swój znak pokrywający się z blaszką na pokrywie. Kiedy mamy już GMP 1 tłoka to patrzysz w tabelkę i na podstawie numerów z pompy wtryskowej wyznaczasz drugi znak odpowiadający momentowi wtrysku. Należy obrócić wałem przeciwnie do kierunku w którym silnik pracuje , żeby tłok obniżył się o tyle milimetrów ile podaje tabela.

Przenieś do galerii

Teraz tak, jeśli masz lub miałeś wyciąganą pompę i robiłeś coś przy rozrządzie to przed montażem pompy powinno się sprawdzić czy rowek we frezie wałka napędowego pompy pokrywa się z rowkiem na flanszy pod pompą. rowki mają się pokrywać wtedy kiedy wał jest ustawiony w pozycji TDCM lub jak zwał tak zwał GMP 1 tłoka. Trzeba obrócić wałem zgodnie z ruchem obrotu silnika żeby wyeliminować luzy na kołach rozrządu ( oczywiście zapinając z powrotem zawór bo jak wpadnie do środka to lipa) i sprawdzić jak wyglądają rowki. Jeżeli się nie pokrywają odkręcasz pokrywkę od koła rozrządu napędzającego pompę i na fasolkach regulujesz tak aby rowki się zgrały. Oczywiście wszystko w suwie sprężania 1 tłoka.

Przenieś do galerii

Potem wkładasz pompę i ustawiasz ją na kreski na kołnierzu pompy i na flanszy (podstawie).

Przenieś do galerii

Następnie kręcisz wałem znowu w kierunku obrotów silnika nie całe dwa obroty żeby silnik znowu był w suwie sprężania i ustawiasz w miejscu oznaczonym jako początek wtrysku. Odkręcasz dekielek na pompie (wyleci paliwo) i seger powinien pokrywać się z literą F na wałku pompy. Jeśli się nie pokrywa kręcisz pompą na fasolkach żeby to zgrać. Dokręcasz śruby, zakładasz dekielek, odpowietrzasz i ogień ;).

A tu masz link do tematu ze zdjęciami 

Edytowano przez maarianek88

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Strachu
      Wiecie może jaka może być przyczyna tego zjawiska?? Podejrzewamy uszczelkę chociaż niedawno była wymieniana. Ostatnio wymieniliśmy olej niestety już po kilku mth ponownie stal się szary.
    • Przez Elvis1090
      Witam, niedawno zauważyłem wyciek oleju na kolanie pod wydechem w ursusie 1634 , na początku odłączyłem turbinę wtedy wycieku nie było . po założeniu nowego turbo i przepracowaniu 2 godzin przypociła się uszczelka miedzy wydechem a kolektorem(nie wiem czy to poprawna nazwa) wyciek jest nieznaczny lecz co może być jego powodem?? Może to nie olej a nie przepalona ropa i zacząć od sprawdzenia końcówek wtrysków??  ciągnik nie pali oleju po zgaszeniu silnika kontrolka zapala się po 2-3 sekundach wiec ciśnienie trzyma... co sprawdzić w pierwszej kolejności proszę o poradę.
    • Przez Michał14
      Witam mam problem z ciśnieniem oleju w ursusie c-360 silnik jest po kapitalnym remoncie.Gdy silnik się dotarł zaczęła świecić się kontrolka od oleju więc wymieniłem pompę i nadal to samo a nawet trochę gorzej sprawdziłem na zegarze ciśnienie i nic nie pokazuje jak się okazało była dziurka w krućcu co przykręcona jest do pompy i to rurki co podaje olej do filtra.Po tej wymianie ciśnienie było na zimnym 3.4 a na ciepłym 2 po dłuższej jeździe gdy silnik się nagrzał konkretnie tak jak ma być i po paru minutach jazdy problem wrócił nie wiem co zrobić 
    • Przez dawid608d
      Witam zwracam się z prośbą czy ktos mógłby powiedzieć gdzie znajduje się czujnik temperatury Zetor 8045
    • Przez Arektoma
      Witam tak jak w tytule co może być przyczyną? 
      Same antares II 1997r. silnik chłodzony powietrzem na elektrycznym regulator obrotów. Faluje obrotami od 500-750 na biegu jałowym, po dodaniu gazu w zakres 1500 i więcej problem ustępuje. Wymienione i wyregulowane rozpylacze na nowe, zawory również ustawione co prawda nie wiem jaki powinna być wartość ustawienia zaworów ale ustawiłem 0.35mm na zimnym wszystkie równo. Pompka zasilająca paliwo sprawdzona oraz wyczyszczona. Odpala po 2-3 obrotach rozrunika za każdym razem czyli moim zdaniem normalnie. Jest mała zależność jak był mróz tak około minus 7 to falowanie było zdecydowanie mniejsze a jak złapał lekko wyższa temp. To wracał do zakresu jak pisałem wcześniej. Błagam pomocy 😉
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj