PaweMikoajKowalczyk

Biozn zo56

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam. Kupilem kombajn przed tamtymi zniwami i mam problem z obrotami bębna. Rozebrałem napęd i odrzutnik i okalzolo się że na odrzutniku śruby trzymajcie talerze były zamontowane łebkami na zewnątrz i talerze nie mogły się zejść tak żeby pas był chociaż na równo z talerxami tylko był z 2 centy w środku i max obroty miałem 850. Jakoś przemęczyłem się i jakoś wykosilem wszytko. Teraz rozebrałem wszytko zmieniłem główne łożyska piasty bo miały spory luz i łożyska te wąskie duże w piastach,, założone dobrze bo mechanik mi je osobiście zakłada,, złożyłem wszytko i dalej mam 850 obrotów 😥😒 mogłem założyć odwrotnie te blachy czy jako to się nazywa co są od zmieniania obortow a reszta jest chyba dobrze. Talerze nie mają wyczuwalny progów a pas założyłem nowy. Pomoże mi ktoś? Później wyślę zdj tych blach. Przepraszam za pisownie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karat7    33

A dokonałeś regulacji śrubą  z tyłu talerza i drugą z przodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swieca24    5

Pas na odrzutniku jest zaniżony w koło czy chodzi po wierzchu koła bo to istotna informacja, co do wskazań obrotomierza może przekłamywać obroty.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koroll    37

obroty najlepiej zmierzyć urządzeniem laserowym do pomiaru prędkości obrotowej i do wskazania dostosować zegar w kombajnie bo lubią one wskazywać źle przynajmniej u mnie tak było .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, swieca24 napisał:

Pas na odrzutniku jest zaniżony w koło czy chodzi po wierzchu koła bo to istotna informacja, co do wskazań obrotomierza może przekłamywać obroty.

Pas jest zanizony ze 2 centy nawet. Wiem że pas powinien na max obrotach powinien być nad kołem delikatnie m

4 godziny temu, koroll napisał:

obroty najlepiej zmierzyć urządzeniem laserowym do pomiaru prędkości obrotowej i do wskazania dostosować zegar w kombajnie bo lubią one wskazywać źle przynajmniej u mnie tak było .

Dla mnie wskaźnik obrotów jest tylko dla kontroli czy mlocarnia się nie zapchała a obroty ustawam pod materiał a te 8500 akurat u mnie były trochę za małe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koła mogą już być zbyt wytarte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swieca24    5

Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale jest chyba różnica w yprofilowaniu jak się je obróci o 180 stopni wokół własnej osi 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, swieca24 napisał:

Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale jest chyba różnica w yprofilowaniu jak się je obróci o 180 stopni wokół własnej osi 🤔

Jest różnia tylko jak ma być... 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karat7    33

Jest z całą pewnością , jak kiedyś źle złożyłem to też miałem za małe obroty i przekładałem.Jak nikt  ci nie podejrzy to ja sprawdzę , ale dopiero za dwa dni bo teraz kończymy siewy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, PaweMikoajKowalczyk napisał:

Jest różnia tylko jak ma być... 

 

Ja mam na odwrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, karat7 napisał:

Jest z całą pewnością , jak kiedyś źle złożyłem to też miałem za małe obroty i przekładałem.Jak nikt  ci nie podejrzy to ja sprawdzę , ale dopiero za dwa dni bo teraz kończymy siewy.

Wydaje mi się że dół mam dobrze tylko ta góra... Jak kupislmy to było te 8500 obortow i chciałbym zrobić żeby bo chociaż te 1000 ale nwm jak poprzedni właściciel to złożyć bo ja założyłem te blachy czy tam obejmy czy jak to się nazywa tak samo jak On 

1 minutę temu, Sean napisał:

Ja mam na odwrót.

Gdzie ma być ta większa przerwa pomiędzy otworami a gdzie wieksza i w którą stronę 😥

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słuchaj, jeszcze rano Ci sprawdzę dokładnie, bo było ciemno już i tak pobieżnie spojrzałem, wydawało mi się na odwrót, ale po co mam wprowadzać  kogoś w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Sean napisał:

Słuchaj, jeszcze rano Ci sprawdzę dokładnie, bo było ciemno już i tak pobieżnie spojrzałem, wydawało mi się na odwrót, ale po co mam wprowadzać  kogoś w błąd.

Spokojnie. Ja jadę do pracy więcej i tak dopiero koło soboty może znów się za to wezmę... Jeszcze zaryzykuje kupić nowe te ramiona to może delikatnie będzie mniejszy luz a jak nie to pozostanie kupić nowe talerze 😐🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jednak jeszcze dobrze widzę po ciemku  :P   orczyk mam odwrotnie, większa przerwa jest na dole, mniejsza u góry, nigdy się w to nie zagłębiałem, ale tu może być cała przyczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Sean napisał:

Jednak jeszcze dobrze widzę po ciemku  :P   orczyk mam odwrotnie, większa przerwa jest na dole, mniejsza u góry, nigdy się w to nie zagłębiałem, ale tu może być cała przyczyna.

Zobaczmy. Jak nie to kupię pierwsze te ramiona nowe i spróbuję a jak nie to i komplet talerzy... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj