Tadek32

Siłownik rozsiewacza

Polecane posty

Tadek32    0

Witam!

Niedawno zakupiliśmy rozsiewacz jednotalerzowy Abra 500 kg z hydrauliką. Zastosowany jest tam siłownik jednostronnego działania.Po podłączeniu  do prawego gniazda hydraulicznego Ursusa c-360 wszelkie manipulacje wajchą nic nie dają. Wyje pompa.

Po przepięciu na lewe gniazdo, podnosząc wajchę zamyka spust. A naciskając w dół otwiera się szybko, za sprawą sprężyny przy siłowniku.

Problem jest w tym, że gdy siłownik jest wysunięty ( spust zamknięty) to w ciągu pół minuty powolutku się wsuwa ( bez żadnej ingerencji operatora) co powoduje, że nawóz się wysypuje. To uciążliwe. To wina pompy, siłownika, za mocnej sprężyny?

Proszę o pomoc i sugestie.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zgadza się, wepnij za szybkozłączem na wężu coś takiego, bo se nie poradzisz, tym bardziej jak się rozgrzeje olej.

Znalezione obrazy dla zapytania: zawór olejowy

 

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Jeśli rozdzielacz ma przecieki to i silownik dwustronny nie pomoze. Lepszym rozwiązaniem będzie ten zawor odcinajacy ze zdjecia powyżej 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Siłownik dwustronny pomoże też, tylko ten zawór to mniejsze koszty, dlatego wstawiłem zawór, ale siłownik dwustronny byłby zdecydowanie lepszy, bo nie ma już wtedy sprężyny, otworzy lub zamknie i to wszystko, sprężyna działa na tłoczysko z dużą siłą a że jest mało oleju bo mały siłowniczek i wężyk, to ciśnienie szybko spada i zaraz się otwiera.

Z tym zaworem to głównie do dojazdów i zasypywania potrzebny, na polu jest to uciążliwe zamykanie, trzeba samą dźwignią wywrotu więcej operować, ale nieraz trzeba i zamknąć na dłużej, wtedy zawór jest niezastąpiony.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

Czy u Was, w Waszych c360, ta dzwignia od kiprowania jakoś się blokuje w którejś pozycji, by jej ciągle nie trzymać? U mnie po puszczeniu wraca do neutralnej pozycji. Co do tego zaworka, to u mnie w Altro już producent go dodał, rozwiązuje problem, ale do operowania nim za plecami przydałaby się trzecia ręka.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W sprawnym rozdzielaczu jest sprężynka która blokuje dźwignię w środkowym położeniu na zlew z szybkozłączy, jeżeli jest sprężyna w rozsiewaczu na otwieranie, to blokada dźwigni rozdzielacza, czy trzymanie ręką jest zbędne, naciśniesz dźwignię i sprężyna natychmiast otworzy zasuwki na zadaną odległość. Zawór musi być zaraz za szybkozłączem tak żeby sięgnąć ręką, i tak jak napisałem, tylko do dłuższego zamknięcia, w polu trzeba cyknąć częściej dźwignią by domknęło, np. przy nawrotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

No tak, ale chciałoby się już nie szukać za plecamy tego zaworu, tylko cyknąć dzwignią i już. Rozumiem jednak, że tak tak to już w 60tce jest ten zawór/dzwignia rozwizany (nie ma zatrzasku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz  pękniętą sprężynkę w rozdzielaczu, jednak powtarzam, do samego otwarcia rozsiewacza jest to nie potrzebne, wystarczy tylko cyknąć jak mówisz dźwignią, nie potrzeba dźwigni trzymać ręką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

Nie no sprężynę mam chyba właśnie dobrą, bo po puszczeniu dźwignia kiprowania wraca sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprężyna przy siłowniku rozsiewacza otwiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj