Nikita_Bennet

co myślicie o przyczepach samochodowych

Polecane posty

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

No teoretycznie nie trzeba opuszczać ale lepiej dmuchać na zimne.

W naczepach trzeba opuszczać bo jak by poduszka pękła przy podniesionej krypie to naczepa i koń leżą na boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

@pioter

Zetor Forterra odcina przy 5-6 barach, a JD przy około 8 tak jak napisałeś.

Będę musiał coś zrobić, żeby podbić to ciśnienie Zetorowi chociaż o 1 bar, żeby sam mógł obsłużyć pneumatykę tej przyczepy.

 

Zwróćcie uwagę na to ciśnienie w swoim ciągniku w momencie kupna takiej przyczepy, gdyż cena jest nieporównywalnie niższa od ceny przyczepy rolniczej w podobnym stanie, a i dostępność na rynku tych przyczep jest dość duża.

 

U mnie wozi ona baloty, drewno z lasu, nawozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

No ja praktycznie jestem zdecydowany na taką przyczepę tylko jest problem bo nie ma sprężarki w MF i tu pytanie co trzeba zrobić jak juz bym założył hamulce hydrauliczne, czy to wogóle jest mozliwe w Polsce przerobienie tego żeby to zarejestrować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jest w galerii zdjęcie ktoś przerabiał z pneumatycznych na hydrauliczne wymiana siłowników z pneumatycznych na hydrauliczne, przystosowanie jak się nie mylę do JD.

 

Potrzebne coś takiego: http://parts-online.pl/pl/silownik-hamulcowy-hydrauliczny-do-przyczepy-wewnetrzna-sprezyna.html , w galerii był z sprężyną zewnętrzną.

 

Jest i z sprężyną zewnętrzną: http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/326156-hydrauliczny-uklad-hamulcowy/

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kumurunista    0

Czy przypadkiem w PL nie wolno rejestrować przyczep z hamulcami hydro?

 

Jest pewien problem, bo jak się przyczepa wypnie to nie zahamuje sama, jak ma to miejsce w przypadku pneumatyki. Osobiście odradzam poduszki za dużo problemów, jak ktoś już pisał trzeba nią regularnie jeździć i używać. Kto miał Stara to wie co działo się jak staruszek postał przez zimę nie ruszany... już były problemy z pneumatyką. Nie mowa już o przyczepie z poduszkami, resor paraboliczny prosty i względnie bezawaryjny.

Edytowano przez kumurunista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Kombinujesz jak koń pod górę z tym zaworem.

Czerwony trzeba podpiąć tak jak piszesz a do żółtego wystarczy zawór hamowania z przyczepy jednoobwodowej. Połączamy do niego ciśnienie ze zbiornika tak jak w przyczepie, przewód sterujący podłączamy tak jak w przyczepie (trójnikiem) do wyjścia jednoobwodowego a wyjście z zaworu (które w przyczepie idzie na siłowniki) łączymy z gniazdem żółtym.

I wszystko działa jak należy.

 

Uratowałeś mnie! :). Chociaż w odpowiedzi komu innemu. Miałem napisać o tym zaworze, a napisałem o zaworze, który trzeba założyć by dołożyć jednoobwodowy.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

U mnie był by problem z poruszaniem sie taką przyczepą po drogach od roku na większości dróg sa znaki do 18 ton bez odpowiedniego papierka wydanego z urzędu policja ładnie kasuje. Kilku przewoźników w zeszłym roku ładnie zapłaciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

tylko praktycznie wszędzie gdzie byłem jest że nie dotyczy firm leśnych i rolników którzy mają swoje gospodarstwa. Poza tym u mnie są tylko dwa takie miejsca którymi akurat nie muszę jeździć.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Ciągałem w tym roku naczepę 3-osiową na poduszkach (13,5m 27t ład.) z wózkiem starym ursusem i minusem przy instalacji jednoobwodowej w ciągniku było to, że hamulce działały z 2s opóźnieniem, no i po podczepieniu trzeba chwilkę poczekać aż powietrza nabije. przy ciągniku z instalacją dwuobwodową jazda to już bajka :)

 

Ciśnienie w poduszkach na osi napędowej samochodu ciężarowego przy obciążeniu 10t wynosi 5bar, a w naczepie przy obciążeniu 8t na oś wynosi 4bar. Czyli wychodzi 1bar na 2t obciążenia na oś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

a nie ma ktoś pomysłu jak dołożyć dwuobwodowy układ pneumatyczny (hamulcowy) do Zetorka 10145/Ursusa 1014?

Jak to krok po kroku kupić, poskładać żeby działało?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Tu LINK masz dokładnie opisane.

Jak chcesz mogę ci narysować schemat w paintcie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bawidamek    1

Chlopaki poduszki wcale nie sa zle.Mam przyczepe na poduszkach i jest cacy.Zeby odblokowac zawory w przyczepie potrzebne jest ok 6-7bar.Jesli masz sprawna instalcje w przyczepie i nie schodzi powietrze to na napompowanych poduszkach moze stac ponad miesiac bez obawy ze opadnie i tej jak jest wszystko sprane i w butlach od hamulcy jest powietrze to wcale dlugo nie trzeba czekac do odjazdu a podrugie nie zawsze musza byc weze podlaczone jest specjalny przycisk do odblokowania hamulcy i wtedy nawet ciepkiem pociagniesz.Aha i dla ciekawskich w poduszkach przy full zaladunku czyli 24 tony jest ok 5,5 bar:)Co do łozysk moja ma ponad 1mln przejechane i wcale nie ma najmniejszego luzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Tu LINK masz dokładnie opisane.

Jak chcesz mogę ci narysować schemat w paintcie :D

Wiem o tamtym temacie ale jakoś nikt nie odpowiedział, poprosiłbym o jakiś schemacik i ewentualnie linki do osprzętu jaki muszę dokupić (obecnie instalacja jest taka jak w starym zetorze 8011 bo przyjechał bez pneumatyki i złożyliśmy ze starych elementów z C360).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

schematukadudwuobwodowe.jpg

 

Kolorem czarnym jest zaznaczony dotychczasowy układ jednoobwodowy.

Niebieski kwadrat to zawór hamulcowy z przyczepy (np. d46) z układu jednoobwodowego.

Przewód zaznaczony na czerwono podłączamy do zaworu w miejscu zbiornika w przyczepie.

Przewód zaznaczony na niebiesko podłączamy do zaworu w miejsce przewody do połączenia z ciągnikiem.

Przewód zółty podłączamy do zaworu do wyjścia idącego na siłowniki hamulcowe.

 

Rozumiesz już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

i mówisz że to będzie działać bo zawór z D46/D47 to się gdzieś znajdzie bez problemów ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Będzie. Mój zetor z Holandii przyjechał z tak właśnie przerobioną instalacją.

@fordtw15 w temacie z linka pisze o takim samym zaworze.

Edytowano przez Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

wiem wiem, czytałem i obaj piszenie o zaworze HZS.

Piwko wiszę za czas poświęcony na rysunek ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jakiego regulatora siły hamowania? Przecież regulator zawsze jest na przyczepie a nie na ciągniku.

Jeśli chodzi o siłę hamowania proporcjonalną do wciśnięcia hamulca to wszystko działa jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

jaka moc ciągnika jest konieczna do ciągania po drogach pełnej naczepy na wózku dolly? waga takiego zestawu to bez ciągnika ok 40 ton.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyristo    0

Czy do przyczepy samochodowej D633 będą pasowały części z jakichś podobnych rolniczych typu D50, D47 lub innych, i tak się zastanawiam czy jest sens przerabiać na rolniczą, bo diagnosta powiedział że trzeba wstawić na tył belkę z zaczepem i gniazdami do powietrza i oświetlenia, to wtedy ją przerejestruje na rolniczą, bo w samochodowej tego nie ma.

Jak myślicie bawić się takie przeróbki czy lepiej dać se spokój?

Mam na oku do kupienia D633 ale to typowa samochodówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Napisano (edytowany)

mam d633,

Z racji że po kupnie wymieniono ukł hamulcowy, oświetlenie i wstawiono zaczep oraz zrobiono nadstawki teraz robi przy ciągniku z D46 ale myślę się jej pozbyć i kupić samochodówkę (dmc z 16-18 ton żeby miała).

 

Powiedz mi jak diagnosta Ci ją przerejestruje na rolniczą, tak krok po kroku.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyristo    0

Ale po kupnie Ty wymieniałeś te części czy może ktoś inny?, bo chodzi mi o to czy idzie gdzieś dostać części zamienne typu szczęki hamulcowe bądż cylinder powietrzny i takie tam podobne duperele, możę pasują od zwykłych przyczep rolniczych. Nie chcę się wkopać jak kupię i nie będzie gdzie nabyć części zamiennych, a może będą sporo kosztować bo to samochodówka?

 

Dziś rozmawiałem z diagnostą to powiedział abym najlepiej pojechał na szrot, znalazł całą tylną belkę i ją se wspawał w domu to on wyśle w teren pracownika przyjedzie obejrzy i popatrzy czy tam porobi fotki czy coś, już dobrze nie pamiętam, i póżniej trzeba pojechać na stację i powypełnia trochę papierów i da jakiś świstek i z tym do WK i rejestrować jako rolnicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj