Nikita_Bennet

co myślicie o przyczepach samochodowych

Polecane posty

zorzyk2    56

Siłowniki w krajowych przyczepach to rzecz znormalizowana, podaje się tylko średnicę i nie ma najmniejszego problemu z dostępnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Ale po kupnie Ty wymieniałeś te części czy może ktoś inny?, bo chodzi mi o to czy idzie gdzieś dostać części zamienne typu szczęki hamulcowe bądż cylinder powietrzny i takie tam podobne duperele, możę pasują od zwykłych przyczep rolniczych. Nie chcę się wkopać jak kupię i nie będzie gdzie nabyć części zamiennych, a może będą sporo kosztować bo to samochodówka?

 

Dziś rozmawiałem z diagnostą to powiedział abym najlepiej pojechał na szrot, znalazł całą tylną belkę i ją se wspawał w domu to on wyśle w teren pracownika przyjedzie obejrzy i popatrzy czy tam porobi fotki czy coś, już dobrze nie pamiętam, i póżniej trzeba pojechać na stację i powypełnia trochę papierów i da jakiś świstek i z tym do WK i rejestrować jako rolnicza.

 

Tato akurat to robił bo ja byłem za granicami ;)

Siłowniki zostały tylko nowy zawór sterujący itp.

Części dostaniesz wszędzie bo dopasujesz od każdej przyczepy.

Co do zaczepu i belki z jakiejś innej - pomysł dobry tylko aby nie było na tej belce nr ramy ze starej przyczepy bo np w D47 właśnie na tej belce jest nr ramy ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyristo    0

Dzięki za odpowiedzi, byłem dzisiaj też na okolicznym złomie i nawet stała cała bodajże d 44, maiła wszystko to co mi trzeba ale już jakiś gość mnie uprzedził i będzie zabierał całą przyczepę.

Na razie się namyślam, facio chce ok. 5 tyś. rok 90 latała na początku chyba za starem i trochę resory już siedzą na odbojach, a też nie wiadomo co jest w bębnach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Byłem na przeglądzie z D50 samochodową, w dowodzie było wpisane "przyczepa". Akurat dowód był już stary i nie miał miejsca na nowe pieczątki więc diagnosta wystawił zaświadczenie do WK dodatkowo "przerobił" ją w papierach na rolniczą, teraz w dowodzie jest wpisane "przyczepa ciężarowa - rolnicza". Koszt przeglądu 60zł i co dwa lata :) Żadnego zaczepu nie musiałem zakładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

tylko że D50 występowała jako:

- przyczepa ciężarowa (tzw samochodówka)

- przyczepa ciężarowa rolnicza

 

i można je zmieniać na podstawie kita od diagnosty.

D633 nie istniała jako rolnicza i u mnie diagności twierdzą że się nie da zrobić z niej rolniczej (przegląd co 2 lata).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

dla potomnych piszę.

D-633 i każdą inna przyczepę która figuruje w katalogach tylko jako ciężarowa można zrobić na ciężarową rolniczą. Wystarczy zrobić zmiany konstrukcyjne (trochę papierkologii) i mamy przyczepę ciężarową rolniczą czyli badanie techniczne na 2 lata za śmieszne pieniądze. Szczegóły na "forum diagnostów norcom".


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Widzę, że zmieniłeś zdanie ;) . Kiedyś też o tym pisałem, tylko że wiele zależy od wiedzy i dobrej woli diagnosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

D46, D47 D50 występują w katalogach jako przyczepy ciężarowe i ciężarowe rolnicze i zmiana z jednych na drugie i odwrotnie przejdzie u każdego diagnosty praktycznie bez większych kosztów.

 

Natomiast przyczepy typu D633 i inne istnieją w katalogach tylko jako przyczepy ciężarowe, nie istnieją w wersji rolniczej.

Natomiast za ok 300 pln idzie zrobić zmiany konstrukcyjne potem dodatkowe badanie techniczne na OSKP i do WK po wymianę DR na nowy gdzie będzie wpis ciężarowa-rolnicza czyli BT co dwa lata i to za mniejsze pieniądze.

 

Mi na drodze do zmian na rolniczą stał Wydział Komunikacji i diagnosta na OSKP.

Tak się jednak złożyło że w sąsiednim powiecie byli bardziej kumaci ludzie a też w moim powstała nowa OSKP.

Po lekkiej utarczce z pracownikiem Wydziału Komunikacji i badaniu na nowej OSKP udało mi się zrobić to co chciałem choć diagnosta z nowopowstałej OSKP zdziwił że udało mi się wyrwać z Wk dokumenty na badanie ;)

 

 

Teraz zaczynam poszukiwania samochodówki do max 15 tys brutto, potem zmiany konstrukcyjne i rejestracja w moim WK ;)

Myślę do gwiazdki 2013 znaleźć taką a na żniwa 2014 jak dożyję to będzie już u mnie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

Kolego nikita do 15 tys to kupisz juz jakas fajna samochodowa na bdf.problem jest tylko taki ze samochodowe zagraniczne sa na poduszkach.fajnie sie je ciaga lekko chodza.ciagalem takie za manem i magnumka i w gosp tez mam takie kupilem dwie z przetworni warzyw za smieszne pieniadze tzn po 2500zl chcieli sie ich pozbyc.nie sluchaj nikogo ze sa one wywrotne.ciagalem ja ze spadami i warzywami luzem i nigdy sie nie wywrocily.jeden mankament to taki ze sa o 4ocm wyzsze o d zwyklych ale rekami ich chyba nie ladujesz.wiec jak masz okazje to kupuj.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

@zorzyk2

a nie wiesz gdzie idzie dostać części do D-633? Chodzi mi mianowicie o elementy hamulców. Po prostu jest tam troche punktów smarowniczych przy hamulcach i są tam tulejki i pierścienie (chyba zabezpieczające) i myślę to przejrzeć. Jeżeli uda mi się, a taki mam plan, wyremontować porządnie dół to górę kupię sobie nową otwieranie dolne, burty z 80-90cm, plandeka itp i będę miał ją na następne parę lat. Tylko muszę przejrzeć cały spód.

 

@waldemaros

ja tam nie patrzę na markę, może być Kässbohrer, Krone, EGGERS, Kogel, KRONE, BUNGE (te akurat są w młodych rocznikach), Schwarzmuller, bez znaczenia, ważne aby była w sensownym stanie technicznym.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Oryginały to chyba ciężko będzie. Warto byłoby zdemontować i określić co jest potrzebne. Segery to standard, idą z wymiaru, tulejki można dorobić, z metalów kolorowych, teflonu., PPE. Teraz jest dobry czas na remonty. To prosta przyczepa i prosta w remoncie.

Ciekawe jakie wymiary ma ta niziutka przyczepa?

http://allegro.pl/przyczepa-rolnicza-duza-i2894403891.html

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

kolego ta przyczepa ma z 7 metrow.a co do remontu d-663 to jedz to opoltransu oni maja wszystkie czesci.to jest prosta konstrukcja.tulejki to raczej dotocz.

a tak na marginesie to kupilbym przyczepe wywrotke moze byc z uszkodzona rama.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

kolego Nikita_Bennet dużo cię kosztowało zmiana w wydziałe z cieżarowej na rolniczą. robiłeś zniane poprzez rzeczoznawce.

ja mam podobny problem bo kupilem D55 normalna zabudowa a w dowodzie widniała jako specjalizowana. i przegląd 160zl na rok.

teraz to przełknołem ale za rok trzeba bedzie to zmienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

nie pamiętam dokładnie ale wyszło chyba tak:

ok 35 zl za nabicie TZ - lepiej żeby była, musiałem pojechać na SKP na nabicie ale robiłem BT więc jeden koszt jazdy,

ok 100 zł za oswiadczenie podmiotu o przebudowie, ale przyczepę też musiałem zaciągnąć ale jechała na BT więc koszt paliwa odszedł,

potem po kwit z WK na badanie po zmianach konstrukcyjnych (polecam poczytać forum norcom - jest chyba z 5 tematów jak ugryźć każdą przyczepę na przyczepę rolniczą),

potem badanie po zmianach i bt czyli razem ok 150 zł, niestety też trzeba przyczepę przyciągnąć,

WK - nowy dowód rejestracyjny - nie wiem jaki koszt ale pewnie z 50 PLN, blachy zostają te same.

Łącznie 300-400 na dokumenty + pojeździć z przyczepą, no chyba że masz ludzi którzy wypiszą kwity nie oglądając sprzętu - ja nie mam i trochę przyczepą trza było pojeździć ale dobre planowanie w żniwa i kosztów paliwa nie poniosłem bo TZ i BT oraz kwit o przebudowie załatwiłem przy pierwszym transporcie zboża, drugie badanie przy ostatnim.

 

 

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/search.php?mode=results

 

i wpisz specjalizowana

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Nikita rozjaśnij pojęcie " oświadczenie podmiotu o przebudowie ", o co tu chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

sorry że tak późno - to taki papier że może wykonywać przebudowy i ma właściwy kod pkd w swojej działalności.

 

Czy firma ANNABURGER robiła samochodówki?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Anaburger to zdaje się po fortsznicie jest więc wątpię żeby samochodówki robili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

wujek google też mi tak podpowiada ale znalazłem taką niedaleko ode mnie w sensownych pieniążkach.

Tylko zastanawiam się czy nie jest to jakaś lewizna zarejestrowana na papierach od czegoś innego (przyczepy rolniczej).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Hmm wpisując w google annaburger trailor wyskakuje kilka samochodówek więc może jednak coś produkowali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

produkowali produkowali ;)Byłem, obejrzałem ją i przyczepka fajna, centralne smarowanie, rama solidna (dwa spawy zrobić trza) niestety na poduszkach i bałagan w papierach (właściciel inny niż w DR, brak umów pomiędzy kolejnymi właścicielami a tego którego brakuje już niestety nie ma bo firma nie istnieje).

 

 

Pytanie - centralne smarowanie - warte to zabawy czy lepiej szukać bez centralnego?

Myślę podjechać pod Radom i tam popatrzeć. Po prostu albo w tym roku wymienię bizonka supra na coś innego albo samochodówkę kupię.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irizar    0

Czy wszystkie przyczepy z wysokimi oponami były w oryginale ciężarowe?

Produkowali rolnicze przyczepy na dużych kołach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DK94    192

Były na kołach 20 np. rolnicze Sanok/Autosan D44B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj