Polecane posty

pudło    48
Napisano (edytowany)

Mam do rozliczenia PIT , pracuję na etacie (jetem ubezpieczony w Zusie) i posiadam kilka hektarów , na jednym z pól stoi "słupek" (piezometr) za który dostaję kasę od firmy która z niego korzysta ,moje pytanie -czy muszę zgłaszać to jako dodatkowy dochód ?

Edytowano przez pudło

pudło    48
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, elux napisał:

tak

Jesteś pewny ? To jest umowa dzierżawy (tzn. ja wydzierżawiam grunt pod tym słupkiem + dojście do niego)

Edytowano przez pudło

Wiadomość z agroFakt.pl

elux    3
1 godzinę temu, pudło napisał:

za który dostaję kasę od firmy

tak, jestem pewien

pudło    48
Napisano (edytowany)
2 minuty temu, elux napisał:

tak, jestem pewien

ok , dzięki (muszę to jakoś rozliczyć-dopisać do e-pitu , a nie wiem jak )

Edytowano przez pudło

elux    3

dopisz do wiersza "pozostałe (inne) przychody"

• Thanks 1

Nikita_Bennet    262

ja za najem pod maszt normalnie wystawiam faktury co miesiąc a w styczniu wysłałem PIT28.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez massa1994
      Witam,
      Forumowicze orientujecie się możne jak wygląda sprawa kredytów w 2019 na zakup ziemi rolnej? Prowadzę nie duże  gospodarstwo i chciałbym je znacznie powiększyć,tak abym mógł poświecić się mu na 100%. Czy istnieje możliwość zakupu gruntu obciążając tylko nabyte grunty, czy konieczne możne jest zastawienie całej hipoteki gospodarstwa? Chciałbym jeszcze zapytać o to czy bank obliczając zdolność kredytowa uwzględnia przychody z działalności na nowym areale? 
      z góry dziękuje odpowiedzi. 
    • Przez PATr
      Może mi ktoś wytłumaczyć jak oni to obliczyli że lepsza jest oferta bgż z ofertą bez prowizji i marżą 2,48p.p niż pekao z prowizją 0,49% i marżą 1,8 p.p. Albo ja coś źle liczę albo ktoś dostał w łapę i to ewidentnie, jak na moje oko jakiego byś kredytu nie wziął to lepsza jest oferta pekao, podrzucam link do informacji od arimr

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/arimr-wybrala-banki-z-ktorymi-bedzie-wspolpracowac-w-zakresie-kredytow-preferencyjnych.html
    • Przez Renault145
      witam, ktoś wie o co tu chodzi? od stycznia 2019 zwiększony został limit paliwa, ale ten limit bedzie obowiązywał tylko paliwo zakupione w 2019. faktury przed czyli wystawione w 2018 będą liczone po staremu. słyszał ktoś takie info?
    • Przez KlimekPL
      Mam pytanie i prośbę o jednoznaczne sprostowanie, bo nigdzie nie mogę znaleźć jasnej odpowiedzi na nurtującą mnie sprawę: 
      Czy właściciel gruntu rolnego wydzierżawiając rolnikowi pole do wykorzystania do celów rolniczych (uprawa zbóż) musi zapłacić podatek dochodowy z tytułu czynszu dzierżawnego, który opłaca mu dzierżawca? 
    • Przez rafcio0705
      Witam. Parę dni temu zawaliła mi się 50-letnia murowana stodoła. I moje pytanie brzmi czego mogę spodziewać się od ubezpieczyciela. Dodam że suma ubezpieczenia na polisie wynosi 15200 a jego zużycie ustalono na poziomie 86%. Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj