News
dominik1703

krowa 3 tygodnie po terminie nie cieli się

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dominik1703    0
witam mam problem z 2 krowami rasy hf zacielone były w tym samym terminie i są już 10 dni po terminie i nie widać żeby odpuszczały. Czy jest możliwość że cielaki są żywe?

Sean    2508

Jest taka możliwość, są krowy i lochy że odpuszczą w dwa dni.

Czasami człowiek sądzi że ujrzał już dno ludzkiej głupoty,     :) 

ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się,

że ta studnia jednak nie ma dna.      ;) 

STEPHEN KING

kierowiec    87

Wezwij weterynarza z USG jak masz wątpliwości, lepiej wcześniej zainterweniować i się przekonać czy wszystko ok. 

Wiadomość z agroFakt.pl

Paulina1985    381

moze cielaków w ogóle nie ma...

Zamiast pytać na forum wezwij lekarza, do takiego badania nie trzeba USG i wiedzy kosmicznej...

dsbh    155

Zawsze się w terminie cieliły ?  Jak poisz zimną wodą, widać jakieś ruchy na brzuchu ? U mnie krowa przechodziła zawsze 2 tygodnie a nawet zdarzyło się też 3.

Gość   
Gość

Kiedys mialem taka krowe ze przechodzila patrząc po kalendarzu wycieleń 4 tygodnie,mowie weterynarzowi ze takie coś miało miejsce to stwierdził ze pomyliłem daty zacielenia,za rok ta sama krowa znowu prawie 4 tygodnie po terminie sie ocieliła i znowu mu mowie to stwierdził ze ona tak ma,ze takie przypadki żadko ale sie zdażają. Następnym razem ocialiła sie chyba ze 2 tyg po terminie.

dominik1703    0

Weterynarz Robił USG 2 mięs po zacieleniu a po za tym to widać po nich że są cielne.

Weterynarz Robił USG 2 mięs po zacieleniu a po za tym to widać po nich że są cielne.

martin0000    45

Normalna sprawa, u mnie każda krowa praktycznie 2-3 tyg po terminie sie cieli, nabiera wymię?

martin0000    45

Więc ja bym nie panikowal, u mnie pierwiastka ma na jutro termin a wymienia nie widać jeszcze, dostają dawkę laktacyjna już? 

nic się nie bój u mnie w tym roku na 27 dzień po terminie ocieliła, i bycek ładny normalny, poprostu mogło tak być że ciele słabo się rozwijalo na początku a teraz nadrabia.

dsbh    155

Poisz krowę, jeżeli jest przed wycieleniem, to ciele pod wpływem zimnej wody powinno się ruszać w brzuchu. To tak ogólnie. Po za tym jeżeli krowa przechodzi termin, to z reguły jest byk.

mkkk    5

weterynarz może dać zastrzyk na przyspieszenie wcielenia. za długo nie czekaj bo cielaka nie wyciagniesz a co gorsze krowa może odjechać.

Risto    30

Kolego poproś inseminatora lub lekarza by ręką sprawdził czy są cielne i żyją, bo teraz nie trzeba już usg by to sprawdzić. I jak przechodziły tydzień to nie panikować cierpliwości. Ja bym nie przyśpieszał porodu jak wszystko jest ok. z krowami i cielakami i tylko tydzień po terminie są bo to normalna rzecz.

dsbh    155

A dokładnie ile są po terminie, bo w temacie jest 3 tygodnie a w pierwszym wpisie 10 dni ?

dominik1703    0
Napisano (edytowany)

Ta która  bardziej odpuściła dzisiaj rano się ocieliła, 15 dzień po terminie,byczek

Edytowano przez dominik1703

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez farmerowicz
      Witam, Jakie używacie/polecacie gumy strzykowe? 
      Ostatnio miałem gumy strzykowe delaval clover ale różnicy nie widziałem. Czy stosujecie zamienniki (jeśli tak to z jakiej firmy?) czy oryginalne gumy strzykowe?

• Przez dominik1703
      witam, kiedy najlepiej podać szczepionkę startvac? Miałem dużo przypadków, że krowy po wycieleniu miały zapalenie i przyznam, że higiena doju nie była na najwyższym poziomie ale teraz stosuję przed dojeniem oxy foam oraz po dojeniu io shield. Kilka miesięcy temu (przed stosowaniem powyższych środków) podałem to 2 sztukom i miały somatyczne dosyć niskie, ale krowa wycielona w tym samym czasie o niskich ks miała zapalenie. Czy jest sens stosować szczepionki u wszystkich sztuk?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam mam takie pytanie ocielila mi się jałówka dzis 4 godz temu  ale nie pozwala cielkowi ssać nie daje mu dojść do cycka kopie go ? Jak temu zaradzić ? Jak na karmić tego cielaka ? Miał ktoś taki problem ? Z góry dziękuję
    • Gość
      Przez Gość
      Witam mam takie pytanie co to może być takie wypuklenie na samym dole brzucha u krowy cielnej już 9miesiac ? Pierwszy raz się z czymś takim spotykam ...

• Przez dominik1703
      Witam czy ktoś stosował bolusy Mammitop przeciw zapaleniu lub może wie gdzie mógłbym je kupić (mam swój aplikator) w dobrej cenie? Na olx znalazłem po 75 zł za sztukę i nie wiem czy opłaca się je kupić.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj