News
Misiakowaty

Zetor Forterra 110 a agregat uprawowo-siewny

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Misiakowaty    0
Napisano (edytowany)

Witam.

Posiadam ciągnik Zetor Forterra 110 (zwykły bez żadnych hd itp) z turem ( hydramet xtreme I) i mam w planach kupić agregat uprawowo siewny Grano System SH 3.0 wraz z siewnikiem (nie wiem jeszcze jakim) aby dwa razy nie jeździć i mniej spalić tylko moje pytanie brzmi czy ten ciągnik da radę uprawiać pole tym zestawem. Jeżeli nie da rady wiem że istnieją tzw agregaty z zabudową ale u mnie w gospodarstwie się nie sprawdzi poniewaz sieje rumienek, rajgras a z tego co wiem to te siewniki mają z tym problem posianiu. Więc co byście zrobili na moim miejscu 

Edytowano przez Misiakowaty

sylwek23111    24

Słabo to widzę, o ile mocy Ci może wystarczyć(mógłbyś wolniej jechać) o tyle będzie problem z udźwigiem. Taki agregat z wałem Packera to może jakieś 1,5 t ważyć, do tego ciężar siewnika oraz ziarna, to ze 2 tony przekroczy, do tego środek cięzkości agregatu daleko do tyłu przesunięty. Mam podobny agregat talerzowy i zapiołem raz do ciągnika 93 KM to z samą talerzówką miał ciężko, i ciągle z obrotów zchodził, nie wyobrażam sobie też dźwigać siewnika na hydropaku. Mam też 6 cylindrowy 123 KM jeszcze nie chodził z tym zestawem, może się odważe na wiosnę. Do tej pory siałem ciągnikami 93 KM i 123 KM 3m broną wirową i siewnikiem amazone... Moja rada albo kup sobie broną wirowa z hydropakiem, albo agregat uprawo siewny z zębami zamiast talerzy, albo talerzowy o szerokości 2,5m.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez xfiless
      głoś post     Napisano 11 godzin temu (edytowany) Witam,
      Na jesieni 2019 kupiłem zetora 6211, był test z pługiem, sprzedający podpiął pług, podniósł pojechał w pole, zrobił kawałek orki.. Podnośnik więc działał, przez zakupem poprosiłem go aby włączył WOM 540 obr/min i 1000 obr/min - widziałem różnicę w obrotach. WOM 540 i 1000 oraz podnoszenie działało.
      Po zakupie ciągnik stał - niestety pod chmurką.
      Teraz próbuje włączyć podnośnik i niestety nie potrafię uruchomić podnośnika... nie wiem może coś źle robię..nie mam  doświadczenia z Zetorem..
      Włączam napęd pompy hydrauliki, ta mała dźwignia po lewej (tam są dwie dźwignie - ta po prawej włącza szybkie biegi i wolne ), a więc dźwignia po lewej na sam dół/do przodu. Potem przesuwam dźwignię podnoszenia i nic ramiona podnośnika nawet nie drgną. Próbowałem różnych ustawień, dźwignia na pozycji włączona pompa hydrauliki i WOM naraz - też nic. Różne pozycje tej małej dźwigni  D P M, dźwignia od podnoszenia w różnych pozycjach, dźwignia sterownicza (ta środkowa) i nic..
      Dodam, że ciągnik jest wyposażony w dodatkowy siłownik i umieszczony jest po lewej stronie.

Może mi ktoś w łatwy sposób wytłumaczyć jak uruchomić podnoszenie? A może coś źle robię? Może naraz trzeba używać 2 dźwigni podnoszenia i sterowniczej?
      Bardzo proszę o pomoc
    • Przez SmeryTeamTV
      witam posiadam ciagnik zetor 11441 i mam problem z nadmuchami , kiedyś działały wszystkie teraz tylko 3 bieg niezależnie czy mam włączoną klimę czy nie doradzicie w co robić ? pzdr

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj