wojtek424517

Skrzynia C360 "gruchotanie" przy obciążeniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojtek424517    36

Witam. Mam problem ze skrzynia w c360. Podczas jazdy, przy niewielkim obciążeniu, jezdzie po nierównym, górce, co jakiś czas słuszę "gruchot" jakb coś miało się rozlecieć. Jest to spradyczne i wydobywa się mniej więcej z okolic reduktora. Zdjąłem podnośnik oraz pokrywę, przejrzałem przy okazji mechanizm i atak, tam wszystko idelanie. wyjąłem cały głowny wał w skrzyni do tyłu, bo miał luzy,podejrzenie padło na łożysko igiełkowe. Okazało się, że połowa igiełek jest w częściach, aż wyrobiło podtoczenie na wałku głownym, gdzie są osadzane. Wałek i igiełki do wymiany. Zauważyłem też spory luz na widełkach. wodziku od reduktora i w dodatku listwa jest wykrzywiona (zdjęcie), spojrzcie na kolejune zdjęcie, czy te koła od wstecznego co się zazębiają z kołem na dolnym wałku tak powinny być przesuniete względem siebie ?  Teraz moje pytanie, czy te uszkodzone łożysko i podtarta przez nie, bieżnia na wałku głownym mogła powodować takie cos? rozumiem, ze przy obciązeniu mogły tryby się nie zazębiać, tylko czy wtedy nie usłuszałbym czasami bardziej zgrzyty i jakiś przerw/szarpania w jeżdzie? Czy raczej mogło by się koło reduktora przestawiać na zającu i wtedy taki efekt? tylko wtedy by chyba też ciagnik szarpał podczas jazdy czy nie? Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

20200309_173047.jpg

20200309_192806.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521

wszystko co opisałeś mogło być przyczyną gruchotania ,jak poskładasz prawidłowo to się dowiesz czy pomogło czy jeszcze jest jakaś inna przyczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

Podepnę się, wyskakuje mi dwójka przy ale tylko przy jeździe z góry. Co odpowiada za tą przypadłość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek424517    36

Wymień zatrzask, z górki to by pasowało akurat ze listwa się przesuwa i zatrzask nie trzyma, zacznij od tego, jeśli nie pomoże to zdejmij pokrywę i zobacz czy wodzik/widełki nie ma luzów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez silver90
      Witam mam pytanie czy ktoś z was wlewał do ursusa c360 do skrzyni olej Jasol utto 10w30. Chciałbym go tym zalać żebym mógł wywracać  przyczepy nim i moim drugim ciągnikiem który chodzi na tym właśnie oleju. Co wy o tym sądzicie? Proszę o odpowiedzi. 
    • Przez Ursusc385
      Zeby chodziło leciutko wystarczy załozyc przedłouzke do tego co wychodzi od silnika
      i załozyc łancuch jutro przesle zdjecia
    • Przez Szymono2106
      Witam.Posiadam zetora proxime 90 power z 2012r. Ma 2000 godzin. Na drugim półbiegu to znaczy jak świecą sie dwa żółwie zaczął się ślizgać pod obciążeniem. Bez obciążeni jedzie normalnie. Czyżby tarczki? Czy może coś innego. Da sie to jakoś jeszcze sprawdzić bez rozbierania? Dodam że na jednym półbiegu jedzie jak należy.
    • Przez Davidastra
      Witam panów mam następujący problem w moim 3p podczes pracy z womem np . prasą czy rotacyjna powyżej 1000 - 1200 obrotów silnika słychać dziwny odgłos przypomina odgłos pracujących bębnów kosiarki rotacyjnej no może jest troche tępszym odgłosem .Tylko podczas cięższej pracy WOM - em Kolega stwierdził że tak ma ten typ Ale mi się to niepodoba Dodam że wszystko sprawnie działa i lekko wskakuje WOM .
    • Przez MateuShew
      Witam użytkuje ursusa 4011 po 9 latach bez uruchomienia. Odpaliłem go kilka miesięcy temu  pojawił się  pewien problem odnośnie podnośnika w 4011. Bowiem kiedy chce podnieść  cięgła do góry ursus podnosi normalnie lecz  kiedy chce je opuścić i dam dźwignię na sam dół to on wtedy też podnosi, lecz gdy dźwignia jest po środku cięgla opadają na sam dół. Wie ktoś co może być przyczyną ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj