Krzys375

Jaki olej Perkins 4 4p

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Krzys375    0

Wiadomość z agroFakt.pl

sznajdik    220

Wujo kiedyś lał falko czy jakoś tak jak widziałem jak zmieniał

Rolnik1973    6831
8 godzin temu, Krzys375 napisał:

Mój 53 chodzi na mobil delvac 10w40 

10w30 na upały nie bardzo,

A 15w 40 na zimę to towot zanim się zagrzeje

T25 też na 10w40 chodzi tym samym.

Krzys375    0

Fabrycznie raczej było 10w30 ale w 100% nie jestem pewny trzeba by zerknąć do książki serwisowej i z tąd te pytanie.

15w40 wydaje mi się za gęsty do perkinsa.

A możesz podesłać link bądź potwierdzić czy to ten delvac? 

MOBIL-DELVAC-XHP-ESP-10W40-20L.jpeg.jpg

Krzys375    0

A przy 10w40 wszystko ok? 

Ten olej też ma być zalany do MF255 3p.

Do 3512 zalewałeś tego Mobila?

semos    25

A może PKATINUM ULTOR (CH-4) 15W-40, ja leje taki do CASE JX i teraz też chyba zaleje do Same Rollera

Rolnik1973    6831
38 minut temu, Krzys375 napisał:

A przy 10w40 wszystko ok? 

Ten olej też ma być zalany do MF255 3p.

Do 3512 zalewałeś tego Mobila?

Do 3512 też tego mobila tylko 10w30 a do 5314 już zalewan 10w40 bo jednak w lato teraz upały to wg mnie lepiej 10w 40

MF675ursus    651
1 godzinę temu, Krzys375 napisał:

Fabrycznie raczej było 10w30 ale w 100% nie jestem pewny trzeba by zerknąć do książki serwisowej i z tąd te pytanie.

15w40 wydaje mi się za gęsty do perkinsa.

A możesz podesłać link bądź potwierdzić czy to ten delvac? 

MOBIL-DELVAC-XHP-ESP-10W40-20L.jpeg.jpg

Ten się nie nadaje, jest nisko popiołowy, do silników z DPF

Adi96    1607
Napisano (edytowany)

Nie ma co brać w30 takie upały sie robią,szkoda że nie ma 15w50

@MF675ursus  Mobil Devlac 15w40 też jest nisko popiołowy.

Edytowano przez Adi96

pawlus224    2274

Ja lalem do 3512 Turdus jakies ostatnie 2 tys mth . Do 4 cylindrowego rownież . 

Ale w tym roku przechodzę na shell rimula r4 - w 3512 zrobilem juz kilkadziesiat mth i to dziwne ale po wymianie oleju wydał mi się żwawszy ...

W 4 cyl tez zmienię na Shell .

rafal4610    83

Po ile kupujecie 20l Delvaca? Bo wymiana w obu traktorach, to rozważam zakup 20l. Troche zostanie, ale to na następną wymiane czy dolewki.

slonju77    29
10 godzin temu, Rolnik1973 napisał:

Mój 53 chodzi na mobil delvac 10w40 

10w30 na upały nie bardzo,

A 15w 40 na zimę to towot zanim się zagrzeje

T25 też na 10w40 chodzi tym samym.

Olej półsyntetyczny 10w30 czy 40 nie nadaje się do ruska pompa olejowa rusina ma problemy z zassaniem takiego oleju bo jest za rzadki

• Like 1

akmaly    349

15W40 API klasy CC - wg. producenta silnika 

Taki Mobil Delvac MX™ 15W-40 to już rozkosz dla tego silnika, a jak dużo zimą używasz to przejdź na 10W40.

slonju77    29
Napisano (edytowany)

Jeśli miałeś zalany olej mineralny to nie przechodzi się na syntetyki lub półsyntetyki bo ci wszystkie syfy wypłucze z sinika

13 godzin temu, Rolnik1973 napisał:

Co za głupoty😁😁😁

Konstrukcja ruska to lata 60 .Czy wtedy były na swiecie pólsyntetyki?Pompa zębata która jest w rusku nie bedzie wytwarzać odpowiedniego ciśnienia po zagrzaniu się takiego oleju, baranki boże

Edytowano przez slonju77

Rolnik1973    6831

Tylko jakoś 40 letni silnik nie remontowany trzyma ciśnienie na tym 10w40 na 3 bary jak rozgrzany w upał, a na wolnych obrotach 1.5 bara 

Więc to guzik prawda.

slonju77    29

Czterdziesto letni silnik ,nie remontowany ? A ile zrobiłes motogodzin przez te 40 lat baranku boży?Może jeszcze mi napiszesz że w fabryce tez był zalany półsyntetykiem i dlatego 40 lat bez remontu chodzi?

Rolnik1973    6831

Dlamnie to możesz nawet i smalcu do swego silnika nakłaść coby gęsto było dla kopulacji tłoków.

slonju77    29
Napisano (edytowany)

Jak sie człowiek nie zastanowi co chce napisać to potem  brakuje argumentów,i  pisze o jakimś smalcu a to chyba w dziale trzoda chlewna,a nadal nie wiemy ile motogodzin bez remontu

Edytowano przez slonju77

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez FM2620
      Witam, 
      Posiadam problem w MF 2620 a mianowicie przy włączonym silniku wszystko jest ok lecz przy  zgaszonym silniku kręcąc kierownicą koła nie skręcają i brak jest jakiego kolejek oporu na kierownicy czy to jest normalne w tego typu ciągnikach?
    • Przez pancer527
      Witam mam problem z  MF 5610 ciągnik pracował w polu z agregatem po powrocie do domu został zgaszony i tak ok. 2 godzin jak chciano go odpalić już się nie udało.
      kilka danych:
      -Mf z 2016/17 roku, dyna 4
      ostatnim serwis został przeprowadzony 30 mth temu (filtry oleje)
      -po dłuższym kręceniu zapalił się błąd T1 14 (czujnik sprawdzony i wymieniony na nowy) ale to wiedzieliśmy ze raczej nie przyczyna
      -sprawdzone wszelkiego rodzaju połączenia na kostkach itp.
      I teraz jeśli ktoś ma możne inny pomysł co możne być przyczyna to niech nam doradzi bo chwilowo nie wiemy co dalej szukać. A serwis nie chce przyjechać bo wiadomo panuje korona, jedynie ciągnik na lawetę a to już koszta, czas itp. Z góry dzięki za odp. Pozdrawiam 
    • Przez bar_szcz
      Do czego służy ten przycisk z kłódką? Massey Ferguson 6280.

• Przez majkel207
      pisałem już wcześniej na forum że potrzebuję dosyć szybki ciągnik sadowniczy, myślałem o nowoczesnej używce zachodniej ale brałem też pod uwagę MF 135 albo 255 przerobiony na sadowniczy, sporo ludzi się tym zajmuje, byłem właśnie u takiego faceta który sprowadza z zachodu, najczęściej 135 , zwęża, remontuje, zakłada kabinę, błotniki sadownicze i mi powiedział, że bardzo rzadko, ale jemu już 2 razy się trafiły MF 135 które jechały 50km/h, ale miały też szybki wałek koło 1000obr/min, musiał przekładać wszystkie tryby od wałka od normalnej wersji, jako, że szansa trafienia takiej wersji jest jak igły w stogu siana to udało mi się znaleźć takie aukcje w necie i wrzucić coś takiego do normalnego, sprawdzi to się, jaki to będzie miało wpływ na wałek?

http://schlepper-teile.de/de/traktorteile/getriebe/index.pmode?detailid=4029

http://histoparts.com/en/webshop/tractor-parts-by-brand/massey-ferguson-135/rear-end-wheels-and-brakes/product___2672-135223___high-speed-range-massey-ferguson-135-50-kmh.html
    • Przez Mati1993
      Witam.
      Dzisiaj podczas jazdy skrzynia Dyna 6 w  MF 6495 zaczęła trzeszczeć na 3 biegu. Czy może mieć to coś wspólnego z olejem ( kilka dni temu zapchał się filtr ), czy usterki trzeba szukać w synchronizatorze ?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj