Luki995

Co wybrać

Polecane posty

Luki995    88

Witam. Zastanawiam się nad wyborem rośliny motylkowej na ziarno do zmielenia dla bydła. Dotychczas siałem groch siewny ale teraz zastanawiam się nad łubinem, tylko nie wiem jaki wybrać czy żółty czy wąskolistny. A może bobik? Czy jednak pozostać przy grochu. Moje ziemie są z II i III klasy więc grunty mam dobre. Zależy mi na tym co najlepsze jest dla zwierząt bo sieję to specjalnie dla nich. Proszę o rady. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28

Groch ma najmniej substancji antyżywieniowych, a i plon raczej wyższy od łubinów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki995    88
14 minut temu, dwdx1906 napisał:

Groch ma najmniej substancji antyżywieniowych, a i plon raczej wyższy od łubinów.

Czyli jednak pozostać przy grochu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
11 minut temu, Luki995 napisał:

Czyli jednak pozostać przy grochu?

Rób jak uważasz. Skąd pomysł na zmianę uprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki995    88

w ubiegłym roku groch za bardzo mi się nie udał a poza tym chciałbym spróbować czegoś nowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki995    88

Wiem wiem 🙂

Czynników było kilka. Ten najważniejszy to  susza. Poza tym robak zaatakował i sporo strąków popękało i się obsypał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Ja miałem ze staczkowych bobik, fasole i soje, i w tym roku wszystko słabo plonowało. Bobik najpierw podtopiło, później wiatr połamał, a następnie słońce spaliło. Fasola zgniła, więc posadziłem drugi raz, ale przyszły upały i zredukowała strąki. Soja z kolei nie mogła się przebić przez skorupę, część wybrały gołebie, część się utopiło, a na koniec przyszła susza. Plony: bobik 1,5 t/ha, fasola 1t/ha, a soja 0,5 t /ha. W tym roku musi być lepiej, bo gorzej się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez ahten
      Nie ma tego tematu na forum, ale myślę ze warto go poruszyć. Chciałbym zając się uprawą, praktycznie już zapomnianego, nostrzyka białego jednorocznego. Zważywszy ze mam pola w dużej mierze klasy 5-6. Jest to idealna roślina na poprawienie struktury gleby, rośnie nawet na piaskach/żwirach. Rośnie do 150 -170 cm oraz pobiera bardzo dużo składników z głębszych warstw ziemi( korzenie sięgają do kilku metrów). Dodatkowym atutem nostrzyka jest wysoka miododajność sięgająca do 300 kg miodu z ha. Zajmuję się ktoś uprawą nostrzyka białego jednorocznego, można by wspólnie opracowywać coraz lepsze techniki uprawy. Gdzie można kupić jego kwalifikowane nasiona?  
    • Przez franek812
      Witam, planuję posiać na tę wiosnę 2015 wykę siewną z owsem jako rośliną podporową.  Chcę to zebrać kombajnem i ześrutować i skarmić dla krów. Jaką odmianę polecacie? Znalazłem kwalifikowaną odmianę: Hanka. Czy to odmiana nadająca się na skarmianie? Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez farmermf
      Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj