vdan

K110 sam hamuje podczas jazdy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
vdan    5

Witam

Podczas jazdy ciągnik sam hamuje, zwaolnił praktycznie do zera a jechałem szybko, tak jakby coś go hamowało.  Dzisiaj to zauważyłem pierwszy raz. Żadnych komunikatów na wyświetalczu, na wyświetalczu od skrzyni wszystko ok. Coś się zapiekło w hamulcach?, zardzewiało?? Dość często go myje.Ciągnik ma 6tyś mtg i nigdy nic nie było przy hamulcach grzebane. Owszem, ręczny już jest do podciągnięcia bo zalącza sie w połowie i nie odbija dobrze, ale to chyba nie przyczyna? Olej w skrzyni ma stan, wymieniany 100mtg wcześniej. Czy problemem może być układ pneumatyczny?, sprężarka jest do regeneracji( cała w oleju,ale ciśnienie na zegarze ma ok 7 bar i dobija).

Czy ktoś spotkał się z takim problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek0531    1

A i jak sprężarka w oleju to sprawdź czy przewód od powietrza nie pękł przy sprężarce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Napęd sie rozłącza, ale z tym ręcznym ...no właśnie tak coś przeczywałem że to moze być to, bo strasznie wysoko zaczyna łapać dźwignia hamulca ręcznego, a musze czymś ją przyciskać żeby mi nie pikało w kabinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5
37 minut temu, lukaschels napisał:

Sprawdź hamulec ręczny, w mojej galerii jest. Musisz wyszyscic takie ramionka

musze ściągać koło? bo z tyłu pewnie pod kabiną nie dojde, a te ramionka są za ramionami podnośnika jeżeli dobrze kimnie.?

Jutro ogarne wszystko, co do sprężarki to też to sprawdze. Wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

Tak, musisz. W sumie zawsze to każdej roboty z tyłu trzeba ściągać tak jest najłatwiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Poczyszczone, uruchomione, zaczęło się ruszać, wygląda na to że działa.Linka od ręcznego wyciągnięta i do wymiany bo nie da się jej już w żaden sposób wyregulować. Sprężarka gotowa( zestaw naprawczy z tłokiem wymienione, koszt 800zł) ale pozostał jeszcze regulator ciśnienia powietrza WABCO do wymiany, ponieważ cały czas podczas pracy ciagnika zrzuca powietrze,pracuje nierówno oraz nie ma typowego odgłosu jego pracy, zamiast zrzucić nadmiar przy 8 bar. Na pożyczonym takim samym zaworze wszystko gra. Więc to jego wina.Koszt około 350zł. Dzięki za pomoc w temacie.

Edytowano przez vdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

Oo widzisz, też już regeneracje sprężarki robiłem ale w zaworze wabco nic nie robiłem. A mam podobne objawy, bardzo wysokie ciśnienie dobija. Pokażesz na foto gdzie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj