kondzio0

siew kukurydzy

Polecane posty

kondzio0    9

Mam pytanie. Zaorałem 2ha łąki chciałbym zasiać w tym roku qq lecz słyszałem, że po łące jest jakiś robak i qq się nie uda prawda to czy bzdura?.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Drutowiec, nie zawsze ale przeważnie jest 😉 kiedyś się pryskało od tego innym środkiem ale już nie pamiętam co to było 🙂 Dwa tygodnie przed siewem najlepiej przed deszczem żeby wsiąkło i było po problemie 🙂 


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vroobel    12

Kiedyś też zlikwidowałem łąka i posialem qq ale szału nie było bo drutowce skutecznie przerzedzily qq, w moim przypadku nawet oprysk im rady nie dawał.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Można też zaprawić qq innym specyfikiem na robaka ale to trochę zabawy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

poczytaj  na agrofoto  temat  ´"kukurydza uprawa po lace" jet tam opisane czym mozna zaprawic

Edytowano przez aderus
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1484

bodajże dursban ale wieczorem i na wilgotna glebę, a druga sprawa warto siać odmiany flint i nie spieszyć się by qq bardzo mocno wystartowała to wtedy i bez oprysku się obejdzie 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondzio0    9

Z tego co czytam to chyba zrezygnuje siania qq po łące, bo się boje, zasieje na polu a po łące zasieje jakąś mieszanke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areek9869    71

U mnie qq po użytkach zawsze najlepiej wygląda /rośnie. Mieliśmy kilka działek na których siał jeszcze dziadek trawę (30 lat temu) dwa lata temu zostały zaorane i nie było aż takiego spadku w plonie przez drutowce. Fajnie jest sorgo posiać po łące 😌

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dox0n_dmnk    0

mam pytanie przez pomyłkę zamówiłem ostatnio kukurydzę o mtz 230 zamierzam ją wysiać siewnikiem zbożowych czy to będzie miało sens starczą mi 3j.s na 1.5ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

ustawic siewnik  zrobic probe krecona jednostka ma 12kg  razem 36kg ustawiac trzeba na 24 kg na ha  a nawet mniej zeby ci nie braklo pare metrow przed koncem dociazyc redlice ktore beda sialy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Zapomnij o siewniku zbożowym.Za płytko,nierówno zasiejesz ,nasion wyjdzie więcej nie warto.Tak to można swoimi nasionami siać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xerkses    108

Czym lepiej uprawić pod kukurydzę agregatem talerzowym Agromasz z wałem rurowym czy agregatem uprawowo siewnym unii z wałem packera ? Ziemia lekka , zaorana jesienią , włókowana w lutym i do tej pory nie ruszana więc wilgoć jest na 3 cm już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj