Swiatelo

brak mocy agrotron 4.90s

Polecane posty

Swiatelo    0
Ciągnik agrotron 4.90s z 97roku brak mocy. Podczas jazdy pod wzniesienie na pusto samym ciągnikiem silnik schodzi z obrotów do ok 1900obr/min i nie chce jechać. Brakuje mu mocy w wysokim zakresie obrotów. Pod obciążeniem zero dymu z wydechu po prostu obroty spadają. Wydaje mi się że brakuje mu paliwa. Miał ktoś podobny problem? Może ktoś pomoże.

Słyszałem od znajomego że w tych modelach pęka jakaś membrana po czym ciągnik traci na mocy gwałtownie. Wie ktoś gdzie ona się znajduje i jak ją sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

wiem gdzie jest wiem jak ją sprawdzić jest to bardzo prawdopodobne , ale w tym ciągniku ją wdobyć to niestety pół ciągnika do rozebrania, a jak masz jeszcze ładowacz to jest po prostu masakra.


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w regulatorze obrotów ale to co opisujesz to raczej nie membrana bo za duży spadek mocy


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na początek to trzeba sprawdzić sprężanie potem niskie ciśnienie paliwa


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swiatelo    0

Dzisiaj rozebrałem regulator obrotów i zobaczyłem że membrana jest zerwana (trzymała się tylko na małym kawałku). Więc to chyba to będzie przyczyną spadku mocy. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to jak jest rozerwana to masz odpowiedź


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swiatelo    0

Regulator znajduje się po prawej stronie ciągnika. Zaraz przed kabiną jest dekielek na śruby 6mm i pod nim znajduje się membrana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam w moim też nie było mocy i rzeczywiście poszła membrana ale dodatkowo było urwane cięgno które membrana przestawia i teraz pytanko jak ustawić ten regulator po wymianie tego cięgna bo z tego co patrzyłem to trzeba go całego rozebrać i wtedy ustawić jakoś na tych śrubkach imbusowych 

IMG_20221202_092958.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam a czy ja mogę podkładkę podłożyć przed tą membranę bo jak wcisnępalcem ją to ciągnik żwawszy jest lepiej się wkręca na obroty tak z ciekawości pytam 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz_142
      Witam. Kupiłem lamborghini r7.210 2008r. 
      Mam problem z przełączeniem dźwigni tw. biegi szosowe-polowe. Nie da się przełączyć. 
      Wie ktoś co jest przyczyną? Albo jak powinno się to przełączać? 
    • Przez gogo500
      Witam posiadam ciągnik Same laser 90 i nagle znikneły mi chamulce niewiem czo mam wlac prosze o pomoc
    • Przez 19seba
      Witam ,mam pytanie wie ktoś czemu nie zawsze rozłączy przedni napęd ? Włączać , włącza zawsze a nie zawsze rozłączy i słychać że wyje w czasie jazdy , kontrolka się włącza i wyłącza normalnie 
    • Przez Grzenio
      Wie ktoś może co oznacza błąd nr 85 w DF agrotronie z 2008 r.
      Może ktoś już spotkał się z tym błędem?
      Z góry dzieki za pomoc.
    • Przez mpomykala
      Witam,
      Czy posiada ktoś do sprzedania instrukcję napraw do ciągnika Deutz dx4.50 lub innego modelu DX?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj