TadzikC360

Pszenżyto jare i ozime na jednym polu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TadzikC360    16
Witam mam taki problem że w pszenżycie ozimym jest około 20 arów wyjedzone przez robaki i chciałbym wsiac w te miejsca pszenżyto jare ale czy opryskiem na miotłę nie spale pszenżyta jarego? Oraz czy nie będzie kolidowało jare pszenżyto z opryskami na grzyba? Może ktoś miał takie doświadczenia i się wypowie. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21

Ze składników lanceta tylko florasulam jest zarejestrowany w pszenżycie jarym, a aminopyralid jest w pszenicy jarej. Także gwarancji na brak uszkodzeń nie ma ale może ktoś z praktyki potwierdzi działanie. Co do fungicydu to terminy się rozjadą, ozime około 15 kwietnia będzie szło w kolanko ale jak byś dał na T2 w ozimym to napewno dla jarego coś podziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TadzikC360    16

No a jakbym oprskał teraz tolurexem przed zasiewami tych placów jarym pszenzytem i później gdyby wzeszło bym oprskał np mustangiem na dwuliścienne całe pole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21
1 godzinę temu, TadzikC360 napisał:

No a jakbym oprskał teraz tolurexem przed zasiewami tych placów jarym pszenzytem i później gdyby wzeszło bym oprskał np mustangiem na dwuliścienne całe pole?

Miałem tak rok temu, że do przesiania była część pszenicy ozimej i zasiałem w grudniu przewódkę jarą. Całe pole opryskane było lentipurem w lutym czyli to samo co tolurex, a przewódka była w fazie szpilki. Ze zbożem  wszystko było w porządku, ale z tego co wiem pszenżyto jest bardziej wrażliwe na chlorotoluron we wczesnej fazie rozwoju i lepiej uprawić głębiej przed siewem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj