jaszczur2008

Case 845xl problem po wymianie tarczy sprzegla

Polecane posty

Witam.

Mam problem w case 845xl, po wymianie tarczy pierwszego stopnia na nową ceramiczną. 

Docisk stary, powierzchnia cierna równa.

Powierzchnia cierna koła zamachowego ma delikatne zagłębienia. 

Łapki na docisku były równo.

Łożysko oporowe nowe

Łożysko w kole zamachowym nowe.

Nieda sie delikatnie ruszyć, zawsze rusza gwaltownie (jak bym gwałtownie puścił sprzęgło). Nieda sie tez jechac na tak zwanym półsprzegle. Ogolnie jest tak ze albo stoi, albo jedzie.

Coś jest nie tak? Czy musi sie doszlifowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

A sprzęgło tam jest na lince czy jakieś drążki? Da się regulować? Jak wciskasz sprzęgło jest jakiś luz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer24    22

u mnie w 844 też tak było po paru godzinach wszystko się ułożyło i jest normalnie, spróbuj trochę pojeździć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego farmer24, zakladales tarcze ceramiczna?

Toczyles kolo zamachowe albo docisk?

Jeździłem gdzieś z godzine w polu, ale zjechalem bo boje sie ze coś sie popsuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer24    22

Miałem ceramiczna wcześniej ale założyłem zwykła bo nie miałem czasu na czekanie było to w trakcie sezonu toczyłem docisk i koło zamachowe łożyska nowe Jest u Ciebie może jakieś okienko żeby zajrzeć co się tam dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ani zboku ani zdolu niema okienka.

Jeszcze zapomnialem napisac ale przy puszczaniu sprzegla slychac zgrzyt (jak by tarcza sprzegla puszczala i złapała, puszczala i zlapala...) to jest w trakcie ruszania ciagnika. 

No i teraz niewiem czy jezdzic tak i czekac az sie ułoży, czy rozbierac, ale boje sie ze nic tam nieznajde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

jak zgrzyta przy ruszaniu to tarcza nie siadła jeszcze, miałem tak przy ciagniku po wymianie tarczy jak się gwałtownie ruszało to zgrzytało ale po dniu pracy już był spokój 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Spiek spina szybciej niż "zwykła" tarcza do tego dochodzi ilość wypustów najostrzejszy spiek to ten z trzema "łopatkami" im więcej łopatek tym mniej ostrzejsze spięcie. Na ceramicznej tarczy na pół-sprzęgle nie pojeździsz, dodatkowo taka tarcza zużywa się szybciej niż tradycyjna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko tu caly czas zgrzyta, nieidzie lagodnie ruszyc, zawsze gwaltownie.

Po wymianie sprzęgła, na poczatku tylko gwaltownie ruszal, nie bylo zgrzytu, jezdzilem 2 godziny z talerzowka radio grało i nic nieslyszalem, zadzwonil tel, scisxylem radio i wtedy uslyszalem ten zgrzyt.

Jak dodac filmik? Bo mam nagrane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojedzilem troche, tzn zaoralem 5hektarow i talerzowalem z 6hektarow i troche pojezdzilem z roziewaczem. Bardzo rzadko raz na sto razy sprzeglo jest dobre, rusza bez zgrzytow i lagodnie, jest pół sprzeglo. No ale raz na sto.

Znajomy mi radzi stoczyc kolo zamachowe i docisk, by powierznia styku byla idealnie rowna.

Jak myslicie?

Czy kupic znowu nowa tarcze tylko zwykłą, nie ceramiczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Odpal ciągnik na luzie wciśnij delikatnie ręką pedał, nie powinien "podskakiwać", jak ustawiłeś ruch jałowy pedału? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Podskakiwania nogą nie wyczujesz od razu zaznaczam. 

Jak wymieniałeś tarcze to wymieniłeś łożysko w kole zamachowym ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Zostaję wiec rzeczywiście tylko zamach, tyle że tu jest pułapka bo obniżyć powinno się też przestrzeń do której dokręca się docisk inaczej nie będzie momentu "przejścia" o który ty właśnie walczysz. Rozumiesz o co mi chodzi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez gasior63
      Witam.Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z podnoszeniem przyczepy, mianowicie po naprawie skrzyni aby podnieść kiper trzeba mocno gazować dopiero siłownik idzie do góry natomiast po zaciągnięciu ręcznego siłownik podnosi na wolnych obrotach bez gazowania płynnie i szybko.Przed naprawą wszystko chodziło płynnie i szybko bez zaciągniętego ręcznego.
       
    • Przez rafyo
      A co tam. Może komuś się przyda. Sory za jakość, robione telefonem z ekranu kompa bo serwisówke mam na iso.




       








    • Przez miki1237856
      Pacjent: Case mx 170 
      Problem z klimą, była napełniana jakoś 2 lata temu i przez rok był spokój, teraz w lato zaczęło się dziać coś dziwnego, mianowicie rano i wieczorem gdy jest w miarę chłodno to chłodzi ale w południe jak jest ciepło to się wyłącza. Słyszałem że może być to problem z czujnikiem temperatury i tu moje pytanie: Gdzie on jest? I czy może to być jakiś problem z potencjometrem?
      Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez jaco512
      Jakie macie opinie na temat tych ciągników? Czy warto je kupywać? Jaką mają trwałość?Poszukuję ciągnika z lat 1985-93 80-100km
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj