rolstudent

AgOpenGPS

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

W takim razie dobrze wnioskuję że wychodzi wiele taniej od ,,gotowców,, bo nie dość że cena sprzętu to znikomy % ceny komercyjnych rozwiązań to jeszcze darmowy sygnał mamy.

 

Dlaczego trzeba kupić 2 anteny dla darmowego sygnału?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

1. Sygnał.

Mając 1 antenę gps bez płatnej korkcj mamy dokładność max 25-30cm, najczesciej 50cm.
Mając 2 anteny gps - możemy bardzo upraszczając duplikować sygnał i zwiększyć precyzję do 2.5cm - warunek jest jeden - te anteny muszą ze sobą "gadać", albo muszą być spięte sygnałem GSM albo radiowo.

Jak kolega wspomnial mozna sobei kupić 2 płytki i mamy dokładność 2.5cm - warunek jest jeden - trzeba je ze sobą skomunikować - a wbrew pozorom nie jest to takie trywialne, bo ciągnik musi "widziec stację bazową", która musisz gdzieś umieścić na gospodarstwie i zasilać non stop.
W teorii banalne - w praktyce nie tak bardzo.

Można kupić 1 płykę - założyć na ciągnik i kupić abonament w geodezji. Koszt abonamentu 1500 zł za  rok, minimum 180zł /msc. Lub nawet tydzien za 54zł

Jak wygląda kwestia sygnału w Trimble, czy też systemach typu Raven, JD.
Mamy najprostsza korekcję prosto z satelity - za darmo, sygnał sprawia dokładność 30cm.

W trimble mamy kolejny pułap 15cm - tutaj sygnał kosztuje ok 350Euro za rok.
Najwyższy sygnał w trimble to koszt roczny w okolicy 1200E.
To są sygnały z satelity.

Można też dokupić modem i kupić sygnał dostarczany przez geodezję - sygnał kosztuje jak wyzej - 1500zł za rok lub 180/msc. Modem dość nie mało kosztuje i trzeba kupić licencję aby to wszystko odblokować.

2. Urządzenia.

Tutaj trzeba kupić tablet na windows. kupić płytkę i antenę lub wersje z 2 płytkami i dwiema antenami aby miec sygnał rtk - czyli 2.5cm

Majac tablet system tylko nam pokazuje.

Trzeb sobie zbudować sterownik do hydrauliki, zmodyfikować hydraulikę i można zrobić jazde równoległą.
Jak to sobie analizowałem to trzeba lekko wyskoczyć 10tys zł aby to uruchomić.
 

Następnie można sobie zrobić sterownik do kontroli sekcji opryskiwacza i to spiąć, ale póki co z tego co czytam ta funkcja jest niezbyt stabilna w oprogramowaniu.

Projekt jest naprawde dla majsterkowiczów i znających bardzo dobrze elektronikę. Tu niestety nie jest tak, że idziesz do sklepu wydajesz wspomniane wczesniej 10tysięcy, zakładasz w godzinę na ciągnik i wio w pole.

Ja jestem na etapie tabletu, zaznajomienia sie z aplikacją i spięciu tego w całość i mam dokładność 2.5cm. Teraz zacznie się jazda z budową systemu do hydrauliki, ale na ten moment odpuszczam - jak dla mnie zbyt skomplikowane.

Wolę zapłacić 35-45 tys i zapłacić niech mi to ktoś zrobic i przeszkoli jak mam używać. (Tyle kosztują proste systemy od lidetów rynku: JD, Raven, Trimble)

Tu trzeba wydac 10 tysięcy a później bardzo dużo przy tym grzebać, ja niestety nie mam na to czasu i umiejętności.

 

Biorąc pod uwagę ile razy dzwoniłem do wsparcia technicznego Trimble z prośbą o pomoc o wytłumaczenie jak coś działa, to jednak nie jest to takie hop siup.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolen1    0

 simpleRTK2Blite+BT wystarczy podłączyć przez bluetooth z telefonem i będzie działać z np nawigatorem polowym czy fields area?Czy trzeba wgrywać oprogramownie itp?wystarczy mi dokładność na poziomie 50cm 😀punkt środkowy będę miał na 25cm jeśli dobrze rozumiem  ?

Edytowano przez karolen1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

To tak nie działa. Brak korekcji choćby egnos skutkuje dokładnością 2m. Te płytki są typowo pod rtk. Jak chcesz dokładność 40 cm to musisz szukać wersję bodajże z końcówką w nazwie "h". Ardusimple takich z tego co wiem nie robi. Cena będzie większa o około 100zl.

Edytowano przez kibix
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Da się zrobić kierownie do punktu? przy założeniu ze mam punkt który jest zapisanym wcześniej granicznikiem?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

mam punkty GPS narożników pół. chciałbym je jakoś wstawić do aog i chciałbym żeby mi je wskazał i w nie zaprowadził. chce zweryfikować czy sąsiad przyoral


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Możesz tak spróbować.

Tworzysz nowe pole. Robisz obojętnie jaką AB line. Zamykasz AGO. Wchodzisz w moj komputer/dokumenty/AGO/nazwa_pola/ABline edytujesz to za pomocą notatnika i podmienisz współrzędne. zapisujesz. Włączasz ago i sprawdzasz. Ustaw dużą szerokość narzędzia żebyś w dobrą ścieżkę trafił.

Nie gwarantuje że to będzie działać. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianWilk    23

u was jak z dokładnością kierowania na monitorze? utrzymuje się 1-2cm na pochyleniu i nierównym terenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

niby mam 2 płytki z dwoma antenami

jedna ma wifi caster i nadaje do rtk2go

niestety w agopengps mam single gps

image.png

 

może być tak dlatego że anteny oddalone od siebie o 1.5m?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

udało ale sprzedaje sprzęt zostawiam ten projekt. za dużo czasu ode mnie wymaga


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Chyba na jesieni spróbuję coś ulepić. Szczególnie do siania, opryski mam po ścierzkach 

Elektrozawory muszą być proporcjonalne i sterowane pwm, takie włącz wyłącz nie da rady nawet przy zmniejszonym przepływie oleju??

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

a gdzie można w internecie znaleść kupić  całą hydraulikę ???????

zawory propocjonalne + z wyjściem LS

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Obecnie mogę tylko w domu podłubać  Fajna zabawa, szczególnie jak ktoś nie wie o co chodzi i za bardzo nie ma gdzie się dowiedzieć od podstaw. Programiści i elektronicy mają łatwiej. Zobaczymy jak to w ciągniku zadziała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Długo to trwało i jeszcze nie do końca działa jak trzeba 

 

2D5C0391-31B6-4361-AD8B-7EA3E34E7CD0.jpeg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

no ciekawe co będzie dalej. powodzenia


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

akurat tablet to najmniejszy problem systemu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszhl955
      Witam zakupiłem ciągnik steyr profi 6145 fabryczne przygotowany pod gps. Tutaj pytanie co to dokładnie znaczy i co musze dokupić aby gps działał z dokładnością do 2,5cm
      ogarnę to sam czy musze wołać serwis ?
    • Przez johnyrs
      Witam
      Kupiłem ciągnik z nawigacją Trimble FMX, szukam kogoś kto pomógł by mi to ogarnąć i wytłumaczyć jak to uruchomić. W tym temacie jestem laikiem. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam , po raz 3 odnawiam temat
      Jakie są alternatywne wersje anten do aplikacji nawigator polowy [ nie chodzi tu o dokładność 5 cm] obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek działającą antenę która dobrze bedzie współgrać z tą aplikacją.
      Na ten moment znalazłem tylko garmin glo 2 które daje skalę błędu 60 cm, użytkowników posiadających te antenę zapraszam do dyskusji a osoby posiadające inne anteny o informację jaka to antena i jaką ma dokładność, dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Moscov
      Witam serdecznie, poszukuje jakiegoś patentu na tanią nawigację do ciągnika kropka Nie potrzebuję rtk i tym podobnych, potrzebuje jej wyłącznie do opryskiwacza i rozsiewacza. 
      Posiadam tablet z Windowsem, co więcej potrzeba żeby ogarnąć coś sensownego? 
      Będę z góry wdzięczny za odpowiedzi 
    • Przez yacenty
      @kristofus prośba o pomoc - jak krok po kroku ustawić QGIS do pobrania map z geodezji a następnie wyznaczenia graniczników, tak aby można je było wyznaczyć na tablecie albo na dedykowanym garminie.
      Na dzień dzisiejszy mam kompa na windowsie 10 - della 10calowy tablet.
      Do tego F9P, pojedynczy moduł i do niego abonament RTN, więc mam dokładność do 2.5cm.
      Jak teraz krok po kroku skonkuforwac QGIS zeby pobrac mapy od geodetów?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj