Polecane posty

Kondzio342    0
Mam tablet 10 cali z GPS oraz z możliwością założę karty sim. zastanawiam się czy nie założyć go w ciagniku podłączyć kamerkę np z tylu do prasy oraz kamera cofania. Czy są jakieś programy do np gps polowego wiem że nie będą tak dokładne jak te za 4 lub 5 tyś ale zawsze coś. Czy ktoś ma takie rozwiązanie i jak można to jeszcze wykorzystać?

igor10246    132

dla czego nie, widziałem coś takiego że gość miał zrobione 2/3 gniazda 12v i z kablem latał z kamerką na zasadzie że tam gdzie potrzebował to przyczepiał, to na dyszlu od prasy to na wysięgniku od tura ( dokładny widok na paleciaka/krokodyl lub nawet na zaczep jako kamerkę cofania i na tablecie z androidem, kwestia wykonania , taka kamerka dobra ze 200 będzie kosztować + gniazdka i kabel a resztę masz 

Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Kondzio342    0
kolego super właśnie o tym myślałem ale np nawigacja jakaś oczywiście jak pisałem nie będzie taka dokładna ale też będzie chodziła itp? i co można jeszcze podłączyć ustawić żeby pracowało pod tym tabletem.

kupić antenę GPS na mimrousb i na dachu zamontować i sygnał lepszy już bedzie, u perqinsa na kanale coś takiego pokazywał z rok temu

mikad    403

Możesz wgrać Automapę wtedy na pewno się nie zgubisz jak będziesz ze zbożem na skup leciał.

Vril    1

Jaki masz model tabletu ?

Nie do końca można łatwo podłączyć antenę GPS pod usb .

Tablet musi mieć funkcję OTG oraz trzeba pogrzebać w bibliotekach  systemowych androida ,bez tego jest średnio lub nawet brak poprawy .

Kamerę można bez problemu podłączyć .Ja podłączałem kamerę komputerową USB ponieważ miała lepszy obraz i rozdzielczość. Te dedykowane dla rolnictwa to chłam z 

rozdzielczością Atari .  

Ogólnie z prawie każdym tabletem można robić cuda wianki :

-wywalić akumulator i zasilać go bezpośrednio z instalacji 12v po przez przetwornice -inteligentne zasilacze . 

- podłączyć zewnętrzną antenę bezpośrednio do płyty głównej tabletu -znaczna poprawa sygnału  GPS

-kamera cofania 

Ja mam taki przerobiony Tablet Nexus 7 LTE i będę go montował w ciągniku do GPS polowego , aplikacji sterowania siewnikiem zbożowym ,kamer oraz muzyki :) 

Kondzio342    0
Vril napisał:

Jaki masz model tabletu ?

Nie do końca można łatwo podłączyć antenę GPS pod usb .

Tablet musi mieć funkcję OTG oraz trzeba pogrzebać w bibliotekach  systemowych androida ,bez tego jest średnio lub nawet brak poprawy .

Kamerę można bez problemu podłączyć .Ja podłączałem kamerę komputerową USB ponieważ miała lepszy obraz i rozdzielczość. Te dedykowane dla rolnictwa to chłam z 

rozdzielczością Atari .  

Ogólnie z prawie każdym tabletem można robić cuda wianki :

-wywalić akumulator i zasilać go bezpośrednio z instalacji 12v po przez przetwornice -inteligentne zasilacze . 

- podłączyć zewnętrzną antenę bezpośrednio do płyty głównej tabletu -znaczna poprawa sygnału  GPS

-kamera cofania 

Ja mam taki przerobiony Tablet Nexus 7 LTE i będę go montował w ciągniku do GPS polowego , aplikacji sterowania siewnikiem zbożowym ,kamer oraz muzyki :) 

super właśnie o to mi chodziło..kolego mam kilka dostępnych tabletów. nexus też jest. I z jakiej aplikacji będziesz kożystal odnośnie GPS? I jaka antena? Chciałbym zobaczyć jak to w praktyce będzie działać

Kondzio342    0

No masz kolego po części rację ale obecnie są uchwyty autoryzowane oraz obudowy i dobrej klasy tablety

Vril    1
Napisano (edytowany)
26 minut temu, Kondzio342 napisał:

super właśnie o to mi chodziło..kolego mam kilka dostępnych tabletów. nexus też jest. I z jakiej aplikacji będziesz kożystal odnośnie GPS? I jaka antena? Chciałbym zobaczyć jak to w praktyce będzie działać

Aplikacja ??? sam nie wiem trzeba będzie potestować -Nawigator Polowy ? 

Antena GPS np: 

https://allegro.pl/oferta/antena-gps-1575-42mhz-sma-3-5v-magnes-7843157622

tylko będzie montowana do płyty głównej  ale to tylko dla tego że Nexus ma nie ciekawą antenę fabryczną . 

Tablety Huawei czy Lenovo nie które modele mają bardzo dobre anteny wewnętrzne i nie trzeba przeróbek . 

Co do kurzu czy uchwytów .

Uchwyt mam firmy RAM Mount więc o wstrząsy się nie boję .

Kurz  -no może w starszych ciągnikach z nieszczelną kabiną ale tak na prawdę w jaki sposób miałby mu zaszkodzić -porysowany ekran ? (są folie czy tam szkła ochronne )  

Edytowano przez Vril

jonek98    1939

Robert Wilkowski ma tableta w ursusie 1934

kuba9449    12

Zanim zainstalowałem porządne prowadzenie używałem nawigacji "nawigator polowy" i dawało to radę.

Dodatkowo tablet przydaje się do oglądania filmów :)

Usługi rolnicze, transport, maszyny budowlane woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki.

Pstrąg    4
1 godzinę temu, kuba9449 napisał:

Zanim zainstalowałem porządne prowadzenie używałem nawigacji "nawigator polowy" i dawało to radę.

Dodatkowo tablet przydaje się do oglądania filmów :)

Z jaka anteną nawigator polowy?

kuba9449    12

Z seryjną, osiągałem dokładność około 1m co do oprysków i nawozów było wytarczające.

Sprzedaż sianokiszonki.

kuba9449 napisał:

Z seryjną, osiągałem dokładność około 1m co do oprysków i nawozów było wytarczające.

1 metr to na oko można dokładniej pojechać, jak się bawić to przynajmniej 15 cm

kuba9449    12
Napisano (edytowany)
16 godzin temu, przemekuliski napisał:

1 metr to na oko można dokładniej pojechać, jak się bawić to przynajmniej 15 cm

Raczej wątpliwe, żeby na łące utrzymać wyczuć gdzie ma być przejazd co do metra przy rozsiewie na 22m...

15cm to już nie aplikacja na telefon a dobry system prowadzenia równoległego.

Edytowano przez kuba9449

Sprzedaż sianokiszonki.

mikad    403

Aplikacja na telefon też pojedzie na 15 cm, cała dokładność tych systemów prowadzenia równoległego opiera się na antenie a właściwie szybkości z jaką antena potrafi odczytywać pozycję. Telefony, tablety czy ta antena z linku najczęściej aktualizują pozycję co 1 sekundę, niektóre dwa razy na sekundę a po sekundzie to jesteś już rozsiewaczem 3 metry w bok. Pierwsze nawigacje polowe miały anteny 4 hz, obecnie 10 i więcej.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Teddy
      Pochwalcie się z jakiego distra korzystacie i jak Wam się na nim pracuje ??

Zaczne ja

Aktualnie Debian 5.0 stable (bądź jak kto woli etch) pracuje się na nim bardzo wygodnie. System chodzi u mnie na środowisku GNOME. Poprzez wine da rade na nim uruchomić wiele programów z windowsa ja aktualnie posiadam Total Commandera i Bearshare i działają bez zarzutu. Mam go zainstalowanego na lapku Acer Aspie 3614Wlmi i nie było jakich kolwiek problemów z obsługą sprzetu działają wszystkie klawisze funkcyjne. fajną rzecza jaką posiada jest apt-get nakładka dla konsoli instalująca pakiety.
    • Przez bartek112
      Witam szukam fajnego ,prostego  (najlepiej darmowego) programu do montażu filmów.
    • Przez samczyk1991
      Witam
      Już po raz (kto by to zliczył) potrzebuje waszej porady.
      Chciałbym kupić sobie jedno z 2 urządzeń wymienionych w tytule tematu. Potrzebuje go wyłącznie do internetu i filmów.
      Bardzo często podróżuje PKS'em na Warmię, trasa sobie liczy ponad 300km i zajmuje ok 5 godzin jazdy. Codziennie na dojazd do pracy poświęcam 40-50min w jedną stronę. Także potrzebuje urządzenie, które zapewni mi rozrywkę w wolnych chwilach. I teraz co wybrać ?

Jak poprzednio pomagaliście mi w wyborze laptopa ( przy okazji dziękuje wszystkim za porady) to coś tam o nich wiedziałem, a w przypadku tabletów to nic dosłownie nic nie wiem. Nie wiem czym się kierować podczas zakupu, w jaką półkę cenową uderzyć żeby coś sensownego znaleźć ?

Raczej jestem za tabletem bo wydaje mi się, że to lepsza i tańsza opcja i teraz proszę o pomoc w zakupie i o cenne wskazówki, i jakieś linki do przykładowych produktów np. na allegro żebym mógł obczaić towar
    • Przez Kobra66
      Witam, posiadam drukarkę HP 5740 i problem polega na tym że w menu nie ma polskiego języka. Co należy zrobić i jak to zrobić aby między innymi językami pojawił się polski. Jeżeli ktoś przerabiał taki temat to proszę o pomoc
    • Przez oki39
      Ten temat wydawal mi sie na najbardzie poprawny. Chodiz mi o program do obrobki video np mowi marker (1) albo jakis inny. (mowie maker [1] szukalme ale nie ma tej wersji wiem ze jest z paczka do windowsa ale niechce sciagac calej paczki moze ktos z was ma linka do sciagniecie tego programu). z gory dziex
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj