Polecane posty

Kondzio342    5
Mam tablet 10 cali z GPS oraz z możliwością założę karty sim. zastanawiam się czy nie założyć go w ciagniku podłączyć kamerkę np z tylu do prasy oraz kamera cofania. Czy są jakieś programy do np gps polowego wiem że nie będą tak dokładne jak te za 4 lub 5 tyś ale zawsze coś. Czy ktoś ma takie rozwiązanie i jak można to jeszcze wykorzystać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    378

dla czego nie, widziałem coś takiego że gość miał zrobione 2/3 gniazda 12v i z kablem latał z kamerką na zasadzie że tam gdzie potrzebował to przyczepiał, to na dyszlu od prasy to na wysięgniku od tura ( dokładny widok na paleciaka/krokodyl lub nawet na zaczep jako kamerkę cofania i na tablecie z androidem, kwestia wykonania , taka kamerka dobra ze 200 będzie kosztować + gniazdka i kabel a resztę masz 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio342    5
kolego super właśnie o tym myślałem ale np nawigacja jakaś oczywiście jak pisałem nie będzie taka dokładna ale też będzie chodziła itp? i co można jeszcze podłączyć ustawić żeby pracowało pod tym tabletem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

kupić antenę GPS na mimrousb i na dachu zamontować i sygnał lepszy już bedzie, u perqinsa na kanale coś takiego pokazywał z rok temu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Możesz wgrać Automapę wtedy na pewno się nie zgubisz jak będziesz ze zbożem na skup leciał.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Jaki masz model tabletu ?

Nie do końca można łatwo podłączyć antenę GPS pod usb .

Tablet musi mieć funkcję OTG oraz trzeba pogrzebać w bibliotekach  systemowych androida ,bez tego jest średnio lub nawet brak poprawy .

Kamerę można bez problemu podłączyć .Ja podłączałem kamerę komputerową USB ponieważ miała lepszy obraz i rozdzielczość. Te dedykowane dla rolnictwa to chłam z 

rozdzielczością Atari .  

Ogólnie z prawie każdym tabletem można robić cuda wianki :

-wywalić akumulator i zasilać go bezpośrednio z instalacji 12v po przez przetwornice -inteligentne zasilacze . 

- podłączyć zewnętrzną antenę bezpośrednio do płyty głównej tabletu -znaczna poprawa sygnału  GPS

-kamera cofania 

Ja mam taki przerobiony Tablet Nexus 7 LTE i będę go montował w ciągniku do GPS polowego , aplikacji sterowania siewnikiem zbożowym ,kamer oraz muzyki :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio342    5
Vril napisał:

Jaki masz model tabletu ?

Nie do końca można łatwo podłączyć antenę GPS pod usb .

Tablet musi mieć funkcję OTG oraz trzeba pogrzebać w bibliotekach  systemowych androida ,bez tego jest średnio lub nawet brak poprawy .

Kamerę można bez problemu podłączyć .Ja podłączałem kamerę komputerową USB ponieważ miała lepszy obraz i rozdzielczość. Te dedykowane dla rolnictwa to chłam z 

rozdzielczością Atari .  

Ogólnie z prawie każdym tabletem można robić cuda wianki :

-wywalić akumulator i zasilać go bezpośrednio z instalacji 12v po przez przetwornice -inteligentne zasilacze . 

- podłączyć zewnętrzną antenę bezpośrednio do płyty głównej tabletu -znaczna poprawa sygnału  GPS

-kamera cofania 

Ja mam taki przerobiony Tablet Nexus 7 LTE i będę go montował w ciągniku do GPS polowego , aplikacji sterowania siewnikiem zbożowym ,kamer oraz muzyki :) 

super właśnie o to mi chodziło..kolego mam kilka dostępnych tabletów. nexus też jest. I z jakiej aplikacji będziesz kożystal odnośnie GPS? I jaka antena? Chciałbym zobaczyć jak to w praktyce będzie działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio342    5

No masz kolego po części rację ale obecnie są uchwyty autoryzowane oraz obudowy i dobrej klasy tablety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1
26 minut temu, Kondzio342 napisał:

super właśnie o to mi chodziło..kolego mam kilka dostępnych tabletów. nexus też jest. I z jakiej aplikacji będziesz kożystal odnośnie GPS? I jaka antena? Chciałbym zobaczyć jak to w praktyce będzie działać

Aplikacja ??? sam nie wiem trzeba będzie potestować -Nawigator Polowy ? 

Antena GPS np: 

https://allegro.pl/oferta/antena-gps-1575-42mhz-sma-3-5v-magnes-7843157622

tylko będzie montowana do płyty głównej  ale to tylko dla tego że Nexus ma nie ciekawą antenę fabryczną . 

Tablety Huawei czy Lenovo nie które modele mają bardzo dobre anteny wewnętrzne i nie trzeba przeróbek . 

 

Co do kurzu czy uchwytów .

Uchwyt mam firmy RAM Mount więc o wstrząsy się nie boję .

Kurz  -no może w starszych ciągnikach z nieszczelną kabiną ale tak na prawdę w jaki sposób miałby mu zaszkodzić -porysowany ekran ? (są folie czy tam szkła ochronne )  

Edytowano przez Vril

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36

Zanim zainstalowałem porządne prowadzenie używałem nawigacji "nawigator polowy" i dawało to radę.

 

Dodatkowo tablet przydaje się do oglądania filmów :)


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pstrąg    15
1 godzinę temu, kuba9449 napisał:

Zanim zainstalowałem porządne prowadzenie używałem nawigacji "nawigator polowy" i dawało to radę.

 

Dodatkowo tablet przydaje się do oglądania filmów :)

Z jaka anteną nawigator polowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36

Z seryjną, osiągałem dokładność około 1m co do oprysków i nawozów było wytarczające.


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126
kuba9449 napisał:

Z seryjną, osiągałem dokładność około 1m co do oprysków i nawozów było wytarczające.

1 metr to na oko można dokładniej pojechać, jak się bawić to przynajmniej 15 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36
16 godzin temu, przemekuliski napisał:

1 metr to na oko można dokładniej pojechać, jak się bawić to przynajmniej 15 cm

Raczej wątpliwe, żeby na łące utrzymać wyczuć gdzie ma być przejazd co do metra przy rozsiewie na 22m...

15cm to już nie aplikacja na telefon a dobry system prowadzenia równoległego.

Edytowano przez kuba9449

Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Aplikacja na telefon też pojedzie na 15 cm, cała dokładność tych systemów prowadzenia równoległego opiera się na antenie a właściwie szybkości z jaką antena potrafi odczytywać pozycję. Telefony, tablety czy ta antena z linku najczęściej aktualizują pozycję co 1 sekundę, niektóre dwa razy na sekundę a po sekundzie to jesteś już rozsiewaczem 3 metry w bok. Pierwsze nawigacje polowe miały anteny 4 hz, obecnie 10 i więcej.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesterrace    0
Dnia 23.03.2020 o 16:32, mariusz031992 napisał:

Macie może pomysł na zewnętrzną antenę GPS Bluetooth?

Mi w zeszłym roku lokalny serwis komputerowy opowiadał o Garminie Glo 2, ale nie mieli na stanie, możesz poczytać o temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez heniek111111
      Witam, kupiłem opryskiwacz berthoud racer komputer berthoud bercontrol nie wiem jak go ustawić do oprysku. Może ktoś posiada instrukcję do tego komputera jeśli tak to prosiłbym o udostępnienie lub poradę jak go ustawić. 
    • Przez Ml987789
      Witam serdecznie, mam problem z ustawieniem anaspraya w ug300. Nie wiem jak skalibrować sterownik ażeby dobrze pokazywał ilość cieczy w zbiorniku. Pozdrawiam
    • Przez ENDURAK91
      Szukam urządzenia do oznaczania azotu w roślinach coś podobnego do yara n-tester tylko w nizszej cenie?
    • Przez yooo
      Witam serdecznie , poszukuje sposobu na zaznaczenie konkretnego miejsca poboru próbek gleby , słupka granicznego , wylotu zbieracza i tym podobnych. Znacie może jakaś przydatna aplikacje ? Czy do tego potrzebne są konkretniejsze sprzęty?
    • Przez bartek112
      Witam szukam fajnego ,prostego  (najlepiej darmowego) programu do montażu filmów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj