Elektro2015

Agregat Agro-masz za szeroki hydropak do Amazone

Polecane posty

Elektro2015    89

Witam posiadam agregat uprawowo siewny z hydropakiem i siewnik Amazone d7 special II i mam hydropak zwężony moim zdaniem maksymalnie i jest nadal za szeroki o około 4cm, we we jedna strona belki z siewnika ledwo łapie i siewnik się przesuwa na lewo i prawo, Mam taki pomysł żeby zwężyć go jeszcze poprzez dodanie podkładek między ramę a uchwyty w hydropaku. Czy to będzie dobry pomysł czy może jest inny jeszcze sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327

W Amazonie d 7 są przesówne te całe zaczepy na takich obejmach do ramy. Niewieze że masz inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Belka w siewniku jest jednolita i nic mi nie da jej przesunięcie bo jest za wąska względem hydropaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

Wstaw zdjęcie jak przełożyłeś te łapy hydropaka. Oprócz wstawienia ich po wewnętrznej stronie, powinna jeszcze pomóc zamiana prawej z lewą - i tu te 4cm zyskasz, po 2 z każdej strony. Tak w talerzowym przestawiałem do poznaniaka bo też nie pasowało. Nie wierzę że nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
19 godzin temu, Agrest napisał:

Wstaw zdjęcie jak przełożyłeś te łapy hydropaka. Oprócz wstawienia ich po wewnętrznej stronie, powinna jeszcze pomóc zamiana prawej z lewą - i tu te 4cm zyskasz, po 2 z każdej strony. Tak w talerzowym przestawiałem do poznaniaka bo też nie pasowało. Nie wierzę że nie pasuje.

same uchwyty można zamieniać stronami ale też całe blachy, nie uwierzę że to za mało, bo siewnik musiałby mieć chyba tylko z 70cm tej belki


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Zmierzyłem dokładnie i tak belka w siewniku ma długość 81cm, a wewnątrz belki jest 66.5cm, blachy mam rozstawione na 69cm wewnątrz, więc jest 3.5cm luzu

 

Pora deszczowa daje do myślenia muszę zamienić blachy miejscami bo są wygięte w drugą stronę, a powinny być do środka wtedy powinno być dobrze.

 

Temat uważam za zamknięty, Dziękuję za pomoc

Edytowano przez Elektro2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja miałem podobnie tylko ze połączenie staltecha z nordstenem. Ja dałem po 2 podkladki jako dystans, było by dobrze ale potrzeba śruby 10.9 i nakrętki samokątrujące a nawet po dwie bo jest to bardzo duże obciążenie i moje się luzowały. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

To rozumiem że każda końcówka belki siewnika zazębia się z łapą hydropaku 6cm. W środku zostaje Ci dużo luzu i przy przesunięciu siewnika boisz się że jednym bokiem siewnik się wypnie.

W takim wypadku dotnij rurę o większej średnicy na każdą stronę.

U mnie tak jest w agregacie jaguar firmy dziekan i siewniku Hassia - dociąłem kawałek rury

20200304_181451.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Kur... no prostszego rozwiązania nie ma jak w amazone uchwyty się rozkręcają kupujesz kawałek wałka fi35 wieziesz do tokarza starą belkę i mówisz że chcesz szerszy o 6-8 cm między uchwytami i gotowe zatacza i nawet na zawleczki zostanie już tak człowiekowi przerabiałem n też jakieś rurki nakładał podkładki pod ramiona hydropaku itd. 1m wałka w gatunku 35zł plus tokarz chyba 30 i bez kombinacji jak oryginał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    907

Ja w bareła dałem ramiona do środka to mi dało 4cm mniej do tego zaminilem ramiona lewe na prawe to mi dało łącznie 14cm i teraz mam na siewniku 0.5cm lewo prawo sobie chodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj