Arkadiusz122

Kerdyt na gospodarstwo rolne.

Polecane posty

Witam wszystkich :D . Chciałbym wziąć kredyt na gospodarstwo rolne. Dużo czytałem o tym ale nie mogę tego dokładnie zrozumieć :) Proszę o pomoc :) . Czy ktoś brał taki kredyt? Proszę o wyjaśnienie jak to wygląda ile można uzyskać pieniędzy na jaki czas i jakie jest oprocentowa nie :). Czy taki kredyt się opłaca? Proszę o odpowiedz :) . Bo ja za dużo z tego nie mogę zrozumieć ;) . Z góry dziękuję :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Jesli chodzi ci o kredyt preferencyjny to napewno sie oplaca bo nie masz odsetek 7-8% tylko 2-3%.

 

Tu masz ladnie opisane:

 

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wydał nawet zarządzenie, w którym zawarł linie kredytów preferencyjnych, należą do nich:

 

• IP, czyli Inwestycje Podstawowe – kredytu w tym zakresie udziela się maksymalnie na okres ośmiu lat, a jego przeznaczenie to inwestycje w przetwórstwie rolno-spożywczym, w samym rolnictwie oraz wszelkiego typu usługi dla rolnictwa.

 

• GR, czyli Grunty Rolne – kredyt udzielany jest maksymalnie na okres piętnastu lat, a jego przeznaczeniem jest kupno ziemi po to, aby albo powiększyć stare gospodarstwo rolne, albo po to, żeby stworzyć nowe takie gospodarstwo.

 

• MR, czyli Młody Rolnik – kredytu w tym zakresie maksymalnie udziela się na okres piętnastu lat, a przeznaczony jest on na stworzenie albo na urządzenie gospodarstwa rolnego przez kredytobiorcę.

 

• BR, czyli Kredyty Branżowe – kredytu w tym zakresie udziela się na okres ośmiu lat, a przeznaczeniem są inwestycje zawarte w programie branżowym danego gospodarstwa.

 

• KL, Klęska Żywiołowa – kredytu udziela się maksymalnie na okres ośmiu lat, a przeznaczony jest on na remont lub kupno sprzętu rolniczego, na odbudowę zniszczonych budynków oraz na zakup podstawowego inwentarza.

 

• GP, czyli Dla Grup Producentów Rolnych – jest to kredyt przeznaczony dla grupy osób prowadzących działalność produkcyjną z zakresu rolnictwa. Dokładniej chodzi tu o kupno, unowocześnienie i budowę budynków gospodarczych, a także o kupno i montaż urządzeń niezbędnych do produkcji rolnej.

 

Tu masz ladnie opisane co na co i jaki okres splaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ile można dostać pieniędzy na jakim. I jaki polecacie (zaznaczam że nie posiadam gospodarstwa, chcę je stworzyć niestety w moim przypadku od 0 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

TO na peeeewno Ci się uda. ;) Nie mając nic ciężko stworzyć co co bezie generowało dochód. Na jaką kwote miał by byc ten kredyt ?? Oraz na jakie maszyny itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jak bym brał kredyt preferencyjny na 2000000 zł. to ile p np. na 20 lat musiał bym zwrócić ze wszystkimi procentami i tym wszystkim (na miesiąc jaka rata) ? Proszę o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Chłopie to ty wiesz ile byś musiał zapie****ć żeby ten kredyt spłacić??? Ty chyba nie wiesz jaka jest teraz sytuacja na wsi. Wiesz ile byś musiał mieć ziemi żeby kredyt 2mln spłacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

do ktorego roku bedą udzielane kredyty preferencyjne? coś mi sie obiło o uszy ze do 2013r tylko teraz niewiem czy łącznie z 2013 czy do końca 2012r-wie ktoś moze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

hehe, bez odsetek 100tys zł w ciągu roku oddać...

to chyba byś musiał drugie 2mln wziąść na ziemie z nie wiem kąt aby nie oddawać...np.napad.. hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spidi    0

Obliczyłem raty kredytu jak dla mnie to są zawrotne sumy a mianowicie: przy oprocentowaniu 2% kapitalizacji miesięcznej raty równe wychodzą 10 117,67 zł a odsetki od 2 000 000 wynoszą 428 240 zł w przypadku gdybyś wziął raty malejące wtedy trochę zaoszczędzisz bo odsetki będą wynosiły 401 666 zł pierwsza rata będzie wynosiła 11 666 a ostatnia 8 347 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skoro nie masz nic to jaki bank da ci taki kredyt bez podkładki??? u mnie za głupie 140 tysi bank pewnie z 20 ha pola łącznie z budynkami pod hipoteke wziął, zresztą nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Ale nawet jak musi pierwszą ratę zapłacić ok 10 tyś to z kąt on ją weźmie? Przecież w pierwszym miesiącu na 100% nie będzie miał takiego zysku. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Ale Arek chyba nie wie jaka jest teraz sytuacja na wsi. Więc trzeba mu chyba wytłumaczyć że rolnictwo dziś jest nie opłacalne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Małe rolnictwo tzn. mała ilość ha jest raczej nie opłacalna co innego jakby miał 100 czy 200 to wtedy można żyć już na poziomie przyzwoitym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Tak Przemko ale on zaczyna od 0 nic nie ma a bądź taki mądry i kup 100 ha na start i doliczyć jeszcze maszyny i na pewno kierowałby się na chów jakichś zwierząt więc tu są koszty wysokie i według mnie to jest nie opłacalne. Gdyby jeszcze miał budynki maszyny to jeszcze można rozważać ale zaczynać od zera to nie ma sensu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Przemko wie o co chodzi bo ja pisałem w innym temacie co chcę otworzyć :) . I ma rację że tyle ziemi chciałbym mieć i co to by było nie opłacalne? A ten którego znam posiada jedynie 30 ha ziemi i 30 krów dojnych i ma ratę 15000 zł. i żyje a oprócz tego ma rodzinę a ja jeszcze mieszkam z rodzicami :):D:) :) ;)

 

Nie ma rzeczy nie możliwych :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to co on nakupił że aż tyle tej raty ma jak tylko 30 ha i 30 krów? i pytanie zasadnicze. ile mu zostaje na czysto bo raczej nie wiele no chyba że w waszym terenie płacą za mleko ponad złotówkę to może jakoś wyżyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Na samym początku to weź dużą kartkę włącz alledrogo i oblicz ile Cię to może kosztować na start. Oblicz jaki byś miał roczny zysk i wtedy możesz kalkulować czy Ci się to opłaca czy nie. Następną rzeczą jest już poruszana we wcześniejszym poście czy jakiś bank udzieli Ci takiego kredytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponad złotówki nie dają ale ( 80gr. - 90gr.) On ma 97 szt. bydła bo na rzeź daje byki.

 

A i kupił całe PGR ale niestety po spaleniu ( są tam tylko 2 budynki i jeden do połowy) ;)

 

A pod zastaw zakupionego gospodarstwa nie da mi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanse daje ale 15 lat kredytu to kawał czasu, niech tylko nastąpi jakieś załamanie na rynku lub inne "coś" to zostajesz goły a kredyt trzeba spłacać, Pan komornik nie bedzie pytał czy cena mleka jest adekwatna do kosztów produkcji lub czy zmyła cie powódź, z tym się trzeba liczyć. na twoim miejscu jeśli już chcesz się z tym męczyć to pryśnij na kilka lat za granice zarób przynajmniej z pare stówek żebyś miał swój kapitał na start bo bez tego nie zrobisz nic, zresztą jak poczujesz dobrą kase to już nie będzesz myślał o paplaniu sie w gnoju...

 

A wykształcenie rolnicze to ty posiadasz chociaż??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o paru tys. (np. 500 czy 1000). Otworzyć małe gospodarstwo a powoli się rozwijać oraz pracować gdzieś ja to bardzo lubię i dlatego tak do tego dążę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Za 500 tysięcy to ty co po najwyżej kupisz sprzęt ziemie i no może jakieś budynki a dalej co palec w oko i stoisz. Przecież żeby zasiać musisz kupić nasiona a żeby to wyrosło to musisz wydać kupę kasy na środki ochrony no chyba że będzie to ekologiczna uprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj