raf08ca

zagubiona faktura z przyczepy

Polecane posty

raf08ca    1
witam, W 1990 roku ojciec zakupił nową przyczepę miał fakturę. przyczepa była tylko wykorzystywana na polu i w domu nigdy nie jeździła po drodze publicznej, Nigdy nie była zarejestrowana ponieważ po zakupie została zgubiona faktura. Dziś w starych papierach została odnaleziona . moje pytanie czy da sie ją jeszcze zarejestrować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Napisz pw. W tanty w roku rejestrowalen przyczepę zakupiona w 91 i nie było żadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

jeśli masz dowód zakupu, a dokładnie jej właściciel to nie powinno być z tym problemu


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Byla skarbowka oplacona po zakupie? zeby sie teraz nie przyczepili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raf08ca    1
Znalazłem jedynie fakturę z tej przyczepy z imieniem, nazwiskiem i adresem nabywcy oraz potwierdzenie wpłaty gotówki. I mam tylko tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

To zarejestrujeesz na lajcie. Przeglad i do wydzialu komunikacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588
49 minut temu, raf08ca napisał:

Znalazłem jedynie fakturę z tej przyczepy z imieniem, nazwiskiem i adresem nabywcy oraz potwierdzenie wpłaty gotówki. I mam tylko tyle.

Będzie problem . Potrzebny jest wyciąg ze świadectwa homologacji - dokument z podstawowymi danymi technicznymi przyczepy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Nic takiego nie jest potrzebne, nie wprowadzaj go w blad.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Zobaczymy .:S

Przykład wymaganych dokumentów w jednym ze starostw.

3. Rejestracja pojazdu samochodowego, motocykla, przyczepy, ciągnika rolniczego, motoroweru fabrycznie nowego:

-dowód własności pojazdu(dokument zakupu pojazdu),

-wyciąg ze świadectwa homologacji,

-karta pojazdu (dotyczy pojazdu samochodowego i motocykla),

-oświadczenie o zapewnieniu sieci recyklingu,

-dokument potwierdzający zapłatę akcyzy na terytoriom kraju(dotyczy tylko pojazdu osobowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Najlepiej samemu pójść do wydziału komunikacji i się dowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28
22 minuty temu, Arek napisał:

Najlepiej samemu pójść do wydziału komunikacji i się dowiedzieć.

właśnie pójdzie to się dowie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli pojazd jest fabryczny i ma tabliczkę to najpierw na przegląd tam wpiszą dane a później do rejestracji.  Homologacja była by potrzebna w przypadku przerubek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Co urząd to może być różnie najlepiej iść i zapytać. 

Ja jak kupiłem nową przyczepę miałem wszystko homologacje tłumaczenia dokumentów fakturę a kobita sama nie wiedziała czego chcę i wysłała na przegląd nową maszynę... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36

Oczywiście że potrzebna jest homologacja w przypadku nowej przyczepy, pytanie czy tak było kiedyś, kiedy ta przyczepa była kupowana.


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

hmm - > wydział komunikacji i właściciel z faktury idzie po miekki dowód i tablice czerwone że jedzie na badanie pojazdu z faktury.
Na badaniu diagnosta zrobi pewnie dwa badania - pierwsze ustalenie danych a drugie to okresowe na 2 lata.
Wydział komunikacji i tam zdać tablice i dr i dostanie normalne tablice i znów miękki dowód.

Przyczepa nie jest nowa!!! Szukając przepisów znajdziecie jedynie skarbowe że jeżeli pojazd ma więcej niż 6tys km lub użytkowany jest powyzej 6 miesięcy od produkcji/zakupu to nie jest to pojazd NOWY!! Ropoczęcie użytkowania zaczęło się gdzieś dawnooo temu i te pojazdy nie miały wystawionego Świadectwa Homologacji.
Zmieńcie diagnostę jak wam takie bajki opowiada.

Co do skarbówki - jest faktura więc jaka SKARBÓWKA????


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raf08ca    1

Rozmawiałem dziś z kierownikiem wydziału komunikacji I powiedział że przepisy się pozmieniały i bez wyciągu ze świadectwa homologacj będzie problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588
3 godziny temu, Nikita_Bennet napisał:

Przyczepa nie jest nowa!!!

Względem rejestracji traktowana jak nowa.

1 godzinę temu, raf08ca napisał:

Rozmawiałem dziś z kierownikiem wydziału komunikacji I powiedział że przepisy się pozmieniały 

.. i to od ok 30 lat . Znajomy zakupił przyczepę w 1994 roku , a zarejestrował ją 18 lat później - oczywiście gdy znalazł fakturę i wyciąg z homologacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

2007 czy 2005rok, pojazd bez ŚHomologacji - zero problemów z rejestracją. Chyba że ostatnie lata rządów PiSu coś pozmieniały 😉

Wrzućcie ten temat na norcom-forum diagnostów. Może oni powiedzą lepiej.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jeśli to jakaś popularna przyczepa typu sanok d-55 to ta homologacja to tylko bezsensowny wymóg bo i tak wszystkie dane ściągają z systemu its. Rejestrowałem teraz ciągnik, miałem papierowa homologację to i tak sprawdzali dane czy się zgadzają z its.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588
10 godzin temu, Nikita_Bennet napisał:

2007 czy 2005rok, pojazd bez ŚHomologacji - zero problemów z rejestracją.

 

Pozostaje poszukać zaufanego człowieka , coby na siebie zarejestrował w innym powiecie. :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

no raczej dziwne żeby nie było marki, modelu i numeru ramy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

import? Zagraniczna?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj