Szron88

Nowy pług 4-skibowy obrotowy.

Polecane posty

Szron88    29

Witam.

 Planuje zakup nowego pługa. Byłaby to moja pierwsza obrotówka. Budżet to około 45tys. W tej cenie chyba tylko polscy producenci wchodzą w grę. Najbardziej podoba mi sie Koja. Jakieś opinie na temat tego producenta? A może coś innego? Proszę o opinie i porady. Ciągnik jaki bedzie z nim współpracował to Case Mx110 gleby lekkie w większosci 5klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Akpil. Mam polecam, w przyszłości jak będę wymieniał to również na akpila tylko, że model większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36

Osobiście mam kvernelanda na resorze jednak to budżet odrobinę większy niż twój, ale jestem bardzo zadowolony. Robię nim ponad 100ha rocznie i eksploatacja wychodzi tanio.


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12339

Z takim budżetem  to akpil na resorze będzie bardzo dobrym wyborem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    370

Akpil na hydraulice, człowiek raz dopłaci i nie trzeba przejmować się resorami. W zależności od gleby sterujesz z kabiny ciśnieniem w układzie. Ze swojej strony polecam Akpil. Mam jedynie problem u siebie z zapiekającymi się sworzniami. Nie wiem czym to spowodowane. Ogólnie Akpil KM180 szczerze polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12339

Za 45tys.  Nie kupi akpil 180hp. Ja orze takim i MF ma co dźwigać.

IMG_20191130_125056.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    370

Nie orientuję się w cenie nowych pługów zbytnio. Nie masz problemu ze sworzniami? Mnie przed kolejnym sezonem czeka wybijanie z 3-4 sworzni. Jeden jesienią wyjąłem, wyczyściłem i myślałem, że po złożeniu będzie okej. Mimo drożnego kanału nie jestem w stanie nasmarować. Nie masz też wrażenia, że jedna strona delikatnie jest delikatnie płycej i gorzej dorzuca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432
12 minut temu, tomo12 napisał:

Akpil na hydraulice, człowiek raz dopłaci i nie trzeba przejmować się resorami. W zależności od gleby sterujesz z kabiny ciśnieniem w układzie. Ze swojej strony polecam Akpil. Mam jedynie problem u siebie z zapiekającymi się sworzniami. Nie wiem czym to spowodowane. Ogólnie Akpil KM180 szczerze polecam.

A co za problem może być resorami ?  bo użytkuję pług Gregoire Besson na podwójnym resorze  z 15 lat i nie bardzo wiem o co chodzi .
Jak bym ja miał zmieniać pług osobiście kupił bym Kvernelanda ew Lemken

2 minuty temu, tomo12 napisał:

Nie orientuję się w cenie nowych pługów zbytnio. Nie masz problemu ze sworzniami? Mnie przed kolejnym sezonem czeka wybijanie z 3-4 sworzni. Jeden jesienią wyjąłem, wyczyściłem i myślałem, że po złożeniu będzie okej. Mimo drożnego kanału nie jestem w stanie nasmarować. Nie masz też wrażenia, że jedna strona delikatnie jest delikatnie płycej i gorzej dorzuca?

Problem tkwi raczej w źle wyregulowanych zawiesiach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Z resorami jest tylko problem jak masz mozaiki, bardzo ciężkie i lekkie. Na ciężkich skiby się odchylają. Jak masz hydrauliki to podniesiesz ciśnienie i nie ma problemu, na lekkie ziemie luzujesz ciśnienie.  Resora nie da sie tak łatwo dostosować do warunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12339

Ja orze też ziemię od 2kl. Do 6. Ciśnienienia nie reguluje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elux    8

45 netto? Lemken "demo" w tej cenie w mojej okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    370

- Cięgna dolne są ustawione równo.

- Ograniczniki w pługu są także ustawione identycznie.

- Ciśnienie w oponach identyczne. 

- Koło podporowe jest ustawiane zależnie (jedna regulacja śruby)

Mimo wszystko jest delikatna odchyłka, szczególnie zauważalna na słabszych piaszczystych ziemiach, gdzie jestem w stanie rozróżnić przejazdy.

4 godziny temu, Andrz_ napisał:

A co za problem może być resorami ?  bo użytkuję pług Gregoire Besson na podwójnym resorze  z 15 lat i nie bardzo wiem o co chodzi .
Jak bym ja miał zmieniać pług osobiście kupił bym Kvernelanda ew Lemken

Weźmy pod uwagę chociażby pracę w zmiennych warunkach glebowych, ja osobiście dostosowuję ciśnienie w układzie w zależności od potrzeb. Dodatkowo ja już słyszałem o problemach z orką w przypadku suszy z zabezpieczeniami resorowymi/sprężynowymi. Wiadomo, że dostosować można i takie rodzaje zabezpieczeń, jednak jest to już problematyczne oraz czasochłonne. Może to nie są całkowicie dyskryminujące powody do wykluczenia zabezpieczeń resorowych, jednak według mnie hydraulika jest lepszym wyborem. 

 

3 godziny temu, 6465 napisał:

Ja orze też ziemię od 2kl. Do 6. Ciśnienienia nie reguluje. 

Na jakim ciśnieniu pracujesz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

a wgl niech autor tematu powie czy potrzebuje jakiekolwiek inne zabezpieczenie niż kołek, bo u mnie w okolicy nikt nie ma żadnych resorów itp i kółek jak pójdzie jeden na rok to tyle a cena i waga inna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elux    8

dokładnie, u mnie nowy pług od 5 lat i dotychczas tylko jeden kołek wymieniony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Pług musi mieć zabezpieczenia non stop. Obecnie posiadam stary pług Fraugde 4skiby na sprężynie i jest ok. Kamieni u nas masa.45tys brutto tyle mam do wydania. Najgorzej że w okolicy nikt nie ma obrotówek i nie ma gdzie podpatrzec i poszukac opini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elux    8

pytanie czy koniecznie obrotówka- jeżeli pagórki, górki etc to tak, ale jak pola równe to zagon też robotę robi

Edytowano przez elux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Jeżeli to nie zakup na zwrot to ja bym pomyślał o jakimś używanym pługu marki Kverneland. Jak koniecznie chcesz już wydać na coś to możesz wziąć model Vario. Będzie o niebo lepiej orał niż Akpil czy Koja a wyjdzie pewnie taniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432
5 godzin temu, tomo12 napisał:

- Cięgna dolne są ustawione równo.

- Ograniczniki w pługu są także ustawione identycznie.

- Ciśnienie w oponach identyczne. 

- Koło podporowe jest ustawiane zależnie (jedna regulacja śruby)

Mimo wszystko jest delikatna odchyłka, szczególnie zauważalna na słabszych piaszczystych ziemiach, gdzie jestem w stanie rozróżnić przejazdy.

Weźmy pod uwagę chociażby pracę w zmiennych warunkach glebowych, ja osobiście dostosowuję ciśnienie w układzie w zależności od potrzeb. Dodatkowo ja już słyszałem o problemach z orką w przypadku suszy z zabezpieczeniami resorowymi/sprężynowymi. Wiadomo, że dostosować można i takie rodzaje zabezpieczeń, jednak jest to już problematyczne oraz czasochłonne. Może to nie są całkowicie dyskryminujące powody do wykluczenia zabezpieczeń resorowych, jednak według mnie hydraulika jest lepszym wyborem. 

 

Na jakim ciśnieniu pracujesz? 

Uwierz mi na słowo nie mam problemu z resorem  i dlatego zapytałem  .może problem tkwi w jakości maszyny
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    370

@Andrz_ Wierzę i wierzyłem od samego początku 🙂 Każdy ma różne warunki i tak jak mówisz, kwestia jakości sprzętu także ma znaczący wpływ. Ja osobiście nigdy nie pracowałem pługiem z zabezpieczeniem resorowym, całą wiedzę opieram jedynie na informacjach zaczerpniętych od innych osób. I właśnie te opinie skłoniły mnie do zakupu pługa z hydrauliką.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118

Z polskich jeszcze agromasz. Moze sie ktos wypowie na jego temat bo sam nie mam to nie wypowiadam sie ale jest moze jakis uzytkownik. Jedyne co to znajomy ma po4 i mowi ze za te pieniadze jestbto dobry plug. Nie wiem jak cenowo on wyglada. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elux    8

u mnie na rejonie każdy kto kupił polski pług, niestety ale nie jest zadowolony- o ile orka dobrze wygląda to jednak zapotrzebowanie mocy jest znacznie większe niż pługa zachodniego- tyle że mamy ciężkie gleby i trochę górek

 

i tak dla przykładu:

-AKPIL KM180 4x45- 130KM musić mieć zeby robota szła

-pottinger servo 35 4x50- 110Km sobie fajnie radzi

-Kveneraland 4x50- 120KM to już lata

 

jak dobrze się poszuka to zachodni w tych pieniądzach dostaniesz, ale na pewno nie na hydraulice i bez vario

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj