Scappy

Wentylacja w chlewni starego typu

Polecane posty

Scappy    14

Witam . Chcę polepszyć warunki w chlewni ,która jest zbudowana w starym systemie ( niski strop łukowy , korytarz po środku a kojce po bokach ) . Mianowicie wentylacja jest w niej naprawdę minimalistyczna co skutkuje przy otworzeniu drzwi "uderzeniem duchoty" i skraplaniem się wody na ścianach . Po obu stronach przy suficie są małe "rurki" coś jak stare rury drenażowe ceramiczne co 2 metry . Łącznie powichrzenia chlewni to ok 90m2 . Na poddaszu jest podłoga na belkach,a na nich deski . Dach jest dwuspadowy ,a na nim dachówka czerwona .

Walczył już ktoś z takim problemem u siebie ? Macie jakieś porady i rozwiązania ? Chętnie się douczę i dowiem jak to ugryźć .

Zapraszam do dyskusji i wymiany doświadczeniami .

Załączam obraz jak mniej wygląda układ w środku .

obora.png

Patrykxd    9

Po środku budynku założyć dwa wentylatory o średnicy 60cm, a po bokach wloty powietrza sterowane ręcznie lub automatycznie połączone z wentylatorami. Ilość wlotów należy obliczyć po ilości powietrza jakie jest w chlewni.

Scappy    14

Po środku tam gdzie jest trzoda coś typu mieszacze powietrza ? Czy dachowe ? Możesz posłużyć się jakimiś fotkami 😉 ?

Wiadomość z agroFakt.pl

Patrykxd    9

Oczywiście, że dachowe i tak po środku tam gdzie korytarz.

Scappy    14

A nie osłabi to stropu ? W końcu to strop typu łukowego ,a na dachu dachówka więc myślę żę było by z tym bardzo dużo roboty ;/

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez xMałoRolny
      Witajcie mam stary chlew i chcę wstawić tam byki. Mam w nim 4 kojce 2,5mx2,5m i zastanawiam się czy jakbym zrobił z nich dwa kojce 5x2,5 to wszystko było by git. Wiem że na jedną sztukę potrzeba 3m2 ale nwm jak jest z szerokością danego kojca i czy 2,5m to nie będzię za mało? na zwykłe stanowiska by starczyło ale nie chce pchać się w uwięziową. Chodzi tylko o to czy nie przyczepią się o wymiary tego kojca. 
    • Przez grzegorzc360
      Witam, poradźcie jaki odstęp miedzy rurkami zrobić w drabince paszowej skośnej, mile widziane zdjęcia bo już sam mam za dużo pomysłów. Pozdrawiam .
    • Przez KrzysztofKrojniak
      Witam mam pytanie odnośnie domowej kwarantanny. Więc mam pytanie ojciec wraca z zagranicy i będzie miał przymusową kwarantannę 14dni, jako powracający z zagranicy. czytałem że jeśli chodzi o gospodarstwo rolne to obejmuje ona teren a nie sam dom. A co z domownikami? Też będą objęci twarantanna? Wszędzie pisze żeby miał osobne pomieszczenie nie przebywa z domownikami i zachowywał odstęp 2m a o tym czy domownicy też są objęci nic nie ma 
    • Przez Filip224
      Witam, mam możliwość zakupienia rurek pod tunel foliowy 3/4 cala , grubość scianki 1,5mm, długość rurki 6m i chciałbym widzieć czy taka rurka nie jest zbyt cienka ? Co sądzicie?
    • Przez krzysztoffo
      Witam mam kilka pytań co do siatek przeciw-śniegowy: 1.do kiedy mogą być na polach,i co jeśli utrudniają bądź uniemożliwiają wykonanie zabiegu(czy mogę je sam rozmontować) 2.czy należy mi się jakieś odszkodowanie i jeżeli tak,to gdzie mogę się o niego ubiegać oraz czy warto pozdrawiam i dziękuję za wypowiedzi
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj