Polecane posty

damianXXL    49

Witam. Co myślicie o tym oleju?? Aktualnie jest diesel 2. Chcę cos lepszego wlać.

Screenshot_20200225-160109_Allegro.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    45

Dlaczego 15W50? Teraz zapewne masz 15W40. 15W50 będzie trochę gęstszy wyższych temperaturach, ale jeżeli silnik jest w dobrej kondycji to wcale nie jest takie dobre. Sam producent oczywiście bardzo dobry, ale i polskie oleje zwłaszcza wyższych klas jakości też są całkiem dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Czytałem że im wyższa gęstość w wysokiej temp tym lepszy film olejowy🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Czego oczekujesz od tego oleju? myślisz że ci żywotność silnika przedłuży? na pewno nie tylko lżej ci na kieszeni będzie, do tego typu silników wystarczający będzie turdus

Edytowano przez sznajdik
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Cudów nie oczekuje od ciagnika z 90r. Odpukać... sparawuję się dobrze i niech tak zostanie. Pytałem o jakość oleju a nie opinie o ciągniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz3991    49

Co do samego fuchsa to wiem jedynie tyle że raczej ludzie na niego nie narzekają. Odnośnie wypowiedzi "a po co lejesz...." - kiedyś na superolu latali wszyscy i chodziło to czemu tyle ludzi jednak na nim nie jeździ? Ojciec mój kiedyś jeździł na superolu, potem Milvus następnie turdus 15w50 dwa lata i teraz drugi rok Mobil Delvac 15w40, a wahałem się nad tym fuchsem. Po to człowiek stara wlać się lepszy bo być może będzie lepiej trzymał parametry przy granicznych wartościach aczkolwiek to jedynie oczekiwania bo nie zawsze cena i jakość idą w parze. O samej jakości oleju cieżko będzie powiedzieć bo to do zbadania w laboratorium ale zapewne znajdzie się stado które będzie wiedziało mimo braku konstruktywnych argumentów. 

Swoją drogą to uważam ze lepiej zmienić gorszy olej częściej niż dobry jako longlajfa traktować.

 

Ps. Ile na tej kieszenie odczuje? 30 zł? Co to jest w przeciagu roku.

  • Like 1

Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

 

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz3991    49

Z ciekawostek napiszę jeszcze, że różnica w ciśnieniu miedzy Turdusem 15w50 a Mobilem 15w40 na przyjechanym silniku jest bardzo nieznaczna. Przykladowo na Mobilu na jałowym w upalny dzień przy fest rozgrzaniu ciśnienie 1 bar, na Turdusie w identycznej sytuacji może było z 1.2 a może nawet nie, ale też nie jest to miarodajne bo nie znam dokladnej temp. Otoczenia, cieczy chłodzącej oraz oleju ale jeśli ktoś chce w ten sposób ciśnienie poprawić to niech nie liczy na sukces. 

 

Jeśli zakupisz fuchsa to podziel sie wrażeniami, może skuszę się na przyszły rok.


Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

 

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Myślę że tu tylko logo na opakowaniu nabija cenę nie jakieś tam mega parametry tak samo jak logo na obuwiu czy odzieży niby jest jakiś prestiż z noszenia też wyprodukowane wiadomo gdzie i też się rozlatuje jak takie no name a kto temu winien użytkownik. Tak samo olej przyszedł z zachodu razem z ciągnikami wprowadzanymi przez duże koncerny i ludzie se do łbów wbili że to dobre skoro oni stosują i zalecają i tak zostało, inne firmy dostosowały swoje parametry do tych mega dobrych olei i sprzedają je taniej ot cała filozofia. Może to i dobre ale do sprzętów z końca lat 90-tych

Edytowano przez sznajdik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz3991    49

Niby tak, ale dam taki przykład. Olej jasol gl-5 85w140 i orlen gl-5 85w140. Jasol temp płynięcia minus 18 natomiast orlen minus 26. Niby te same normy a przepaść. Cena na korzyść jasolu. Widać doskonale że cena to jednak też czasami odzwierciedlenie jakości. Identycznie może być w porównaniu Turdusa z tym Fuchsem, ale oczywiście nie musi i raczej nikt z nas tego nie zweryfikuje bo o ile jakąś maszynę można podczas pracy no to z olejami jest dużo trudniej. 

 

Dodam, że jestem świadom iż jakość oleju to nie temp. Jego płynięcia, ale jakoś dodanych dodatków,  ale skoro na wstępie taka d*pa to co dalej może być dobrego.


Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

 

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Diesel 2 z Orlenu to bardzo dobry olej jak na taki silnik, nie wiem czego potrzebujesz ale parametrami nic nie zyskasz. Pewny olej to Mobil Delvac MX 15W/40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Przy pierwszej wymianie oleju zalałam mf 6190 orlenowskim Agro utto i hydraulika oraz skrzynia chodziła tak sobie. Później mechanik wymienił mi na fuchsa agrifarma o takich samych parametrach i ciągnik lepiej pracuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Jakbyś zalał Agro STOU to byś nie zauważył różnicy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj