tasiorek766

Chwytak do 4512

Polecane posty

tasiorek766    3

Witam. Potrzebuję pomocy w wyborze lekkiego a zarazem mocnego chwytaka do balotów do Ursusa 4512 tur metal fach 229/1. Myślałem o firmie wolmet. Ich chwytak a ok. 150 kg. Czy ktoś ma i może podzielić się opinia? Użytkowany będzie głównie do sianokiszonki ok. 100 balotów rocznie. Może inne propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tasiorek766    3
9 godzin temu, igor10246 napisał:

mam polecam, ten na 2 siłownikach

i jak się sprawuje. nie pęka? nie gnie się? bo w porównaniu do innych jest o 40-50kg lżejszy. czemu wziąłeś ten na dwa a nie na jeden? mocniej ściska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

przerzucił ok 1000 balotów i daje radę, nie pęka, ale ma inną konstrukcję trochę bo siłowniki w ramie schowane 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ten na dwóch siłownikach ma sztywne łapy tzn. jak będziesz się wciskał między owinięte bele to możesz porwać folię. Ja mam chwytak innej konstrukcji na jednym siłowniku i nawet jak źle podjadę pod ofoliowaną belę to łapy w jakimś tam stopniu się dostosują do beli i folia się nie rwie. Pomyśl o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

ja stosuje tylko do układania, później i tak krokodyl więc mi to nie grozi wybierać 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tasiorek766    3

wczoraj oglądałem wolmet na dwa siłowniki i wydaje się solidną konstrukcją, już miałem brać ale okazało się że jest mocowanie euro a ja przy metal-fachu 229/1 mam mocowanie SMS, przespawanie nie wchodzi w grę, więc czekam na info czy bedzie dostępny na SMS. A po przeczytaniu waszych info zaczynam się zastanawiać czy faktycznie nie kupić na jeden siłownik. Powiedzcie czy jest różnica w sile ściskania albo szybkości reakcji ramion między jedno a dwu siłownikowymi. Znalazłem jeszcze chwytak Volant  co o nim możecie powiedziećChwytak do bel jednosiłownikowy SMART

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam na jednym siłowniku i bela wysłodków 1000kg nie wypada z chwytaka także ściska dobrze. Mam takiej konstrukcji ale nie wiem jaka to firma.

0_0_cb7486c1f7d39c14f5745192fc1b64dc.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tasiorek766    3
Dnia 27.02.2020 o 09:29, Mares napisał:

Ja mam na jednym siłowniku i bela wysłodków 1000kg nie wypada z chwytaka także ściska dobrze. Mam takiej konstrukcji ale nie wiem jaka to firma.

0_0_cb7486c1f7d39c14f5745192fc1b64dc.jpg

Znalazłem podobny koło siebie firma z okolic sienna firma stalmos. Koszt ok. 2000 na jeden siłownik. Czy ktoś posiada?? Jakieś opinie?? 

 

IMG_20200229_212245.jpg

Edytowano przez tasiorek766

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj