Skocz do zawartości
tata1

Ursus wskaźnik poziomu paliwa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ares    3

Witam. Czy masz u siebie oryginalny wskaźnik poziomu paliwa?

booster12    2

Tak jest mam orginalna częską kontrolkę poziomu paliwa z podpisem "TANK" - nie czołg , tylko być może paliwo..

Ares    3

Jak chcesz, to mogę Ci przysłać zdjęcie zegara z rezystancjami pomiędzy poszczególnymi wyprowadzeniami. Sprawdzisz, czy Twój zegar jest sprawny. Też mam ten zegar z napisem TANK.

Wiadomość z agroFakt.pl

booster12    2

Możesz przysłąc , ale wiesz co zegar jest sprawny bo wczesniej mi chodził tylko go odpinałem i chyba albo żle podbpiołem, albo spaliłem rezystor

FINN    988

pływak do wymiany... jak go wyjmiesz i rozbieżesz to zobaczysz dla czego, albo druciki popekały albo taka blaszka co szoruje po drucikach pękła, miałem tak w 914

booster12    2

tzn coś mu odpiepszy... bo pokazuje mi cały czas na zegarze 1/2 , połowe . Tak jak by jakies zwarcie było> .... Co to może byc panowie ??

Edytowano przez booster12

locke    291

dotknij kabelkiem co idzie do pływaka do masy i jak wskazówka wychyli się na max to znaczy że zegar jest doby.Do wymiany pływak.

Ares    3

Pomiędzy dwoma skrajnymi wyprowadzeniami w pływaku powinna być rezystancja ok. 400 ohm. Czujnik mocowany jest na 5 śrub. W jednym otworze śruby w czujniku masz pierścień miedziany. Trzeba go podłączyć koniecznie do masy (najlepiej zegara), bo zbiornik jest osadzony na gumowych poduszkach.

booster12    2

a czyli kwestia przepiecia masy pod której jest pierścien miedziany . Bo go kiedys rozbieralem i nie własciwie pod łaczyłem kiedys chodziłi i było w porządku

Ares    3

Jeśli wskaźnik jest sprawny, to musisz sprawdzić pływak. Wykręć go ze zbiornika ostrożnie, wyjmij go i odkręć dwie śruby małym płaskim wkrętakiem. Jeśli druty oporowe nie są uszkodzone, to sprawdź stan miedzianych ślizgaczy czy nie są ułamane. Są one bardzo łamliwe. Jak wyjmiesz i rozkręcisz go, to napisz.

Ares    3

Witam. Odkopię trochę temat, zanim ktoś założy nowy o tej samej tematyce. Otóż działanie zegara można sprawdzić omomierzem, badając rezystancję między jego wyprowadzeniami. Zwykle wynosi ona kilkaset omów. Jeśli omomierz wykaże przerwę, to zegar należy rozebrać i sprawdzić połączenia między wyprowadzeniami, a cienkimi zwojami. Jeśli połączenia są pewne (wszystkie wyprowadzenia cewek przylutowane do wyprowadzeń), to należy sprawdzić, czy zwoje nie są spalone (poczerniałe). Uwaga: do wyprowadzenia oznaczonego kolorem czerwonym powinny być przylutowane dwa kabelki. Jest to sprawdzony i skuteczny sposób na sprawdzenie tego zegara bez obawy o jego ewentualne uszkodzenie podczas pomiarów. Niech ta informacja przyda się tym, co chcą sprawdzić działanie swojego zegara.

Edytowano przez Ares

Tuning221    0

Witam. Chcialbym sie zapytac w ktorym miejscu w zbiorniku paliwa jest zamontowany czujnik tzw. Pływak, chodzi mi o zbiornik ktory sie znajduje na silniku.

patryk22134    15

według mnie na środku zbiornika od góry najlepiej ściągni maskę i wtedy będziesz widział albo zajrzyj przez wlew paliwa

FINN    988

czujnik poziomu paliwa znajduje się w zbiorniku.... zdejmij maskę to bedziesz miał wszystko jasne....

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się