Balzak

Redlice talerzowe czy zwykłe???

Polecane posty

Balzak    6

Napiszcie swoje opinie na ten temat. gdyż chce wymienić siewnik i sie zastanawiam które wybrać

 

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

JA decydując się na siewnik talerzowy kierowałem się tym że mam ciężkie gleby w uprawie, mianowicie rędziny czyli jak wiadomo sucho nie wjedziesz mokro nie wjedziesz... talerz ma prawie znikomą powierzchnie a docisk dobry więc rowek zrobi porządny i 99 % zboża zostanie przykryte. Wschody nieporównywalne z dotychczasowymi siewnikami jakie używałem i jakie się używa w mojej okolicy. Niestety fotki mi się chyba skasowały bo oziminom w trakcie wiosennych prac, jak mi się uda znależć to zamieszczę. Naprawdę polecam siewnik talerzowy, naprawdę warto - a najlepiej Amazone :D


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

A ty jaki masz masz jak można wiedzieć i ile zapłaciłeś za siewnik i redlice??

 

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

ja kupując nowy siewnik zdecydowałem się na zwykłe redlice. gleby w mojej okolicy nie należą do ścisłych i zwykłe redlice bardzo dobrze się w nich sprawują .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sambao    2

Ja miałem redlice zwykłe na Hassi 4,5 metra ale zamówiłem nowy z talerzowymi siewnik gaspardo do hydropaku na bronę wirnikową za trzy tygodnie ma być. Myślę że jakość siewu będzie nieporównywalna


GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

JA mam Amazone D7 Super S. Kupiłem to w zestawie z broną aktywną Rabewerk. szerkość 3 m - zapłaciłem 22 tysiączki w tamtym roku na wiosnę.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

W polskich siewnikach redlice talerzowe są trochę słabo zabezpieczone przed drobnymi kamyszkami. I w trudnych warunkach potrafią się okleić ziemią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

ocynk to raczej nie bo by sie bardzo szybko zdarl to nierdzewka predzej ale watkie to za drogie by byly


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Z tego co widziałem to w polonezie są talerze ze zwykłej stali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol I    1

Jeśli siewnik na talerzach to trzeba zdecydować na jakim rodzaju ziem będzie pracował. U nas był problem ponieważ były późne wschody, spowodowane było to tym że ziarno było za głemboko w ziemi, mimo rozkręcenia docisku talerzy na zero na lżejszych ziemiach i tak zbytnio to nie pomogło. Po zmianie agregatu uprawiającego na agregat z wałem kołeczkowym (crosskill) ziemia jest uprawiana "twardo" co zgrywa się z siewnikiem talerzowym. W innym typie siewnika być może tego problemu by nie było, ale nie stety w naszym był :( Głównym naszym celem jest dobry siew zboża po kukurydzy jak wiadomo resztki pożniwne z kukurydzy nie ułatwiają siewu zboża siewnikom redlicowym tak więc wybraliśmy siewnik na talerzach :)


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Powiem Ci karol I że mamy przy agregacie wał rurowy i tylko na VI klasie wschodziło trochę długo. Na V i lepszej nie było żadnych problemów :( . A talerze są ze zwykłej stali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15
ocynk to raczej nie bo by sie bardzo szybko zdarl to nierdzewka predzej ale watkie to za drogie by byly

 

 

no tak, przecie to nierdzewka a nie ocynk, podobnie to wygląda i mi się poj***** :(


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7
no tak, przecie to nierdzewka a nie ocynk, podobnie to wygląda i mi się poj***** :(

Ale chyba te nierdzewne talerze to nie w polskim tylko w jakimś amazonku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

A ma ktos z was porownanie jak sie sprawuja redlice talerzowe w siewniku accord??

Dokladniej w zestawie uprawowo siewnym ale to szczegol dla takich co odrazu beda sie pytac :P

Ile sa drozsze od zwyklych redlic? I czy ta guma zbyt szybko sie nie sciera??

A no i ziemie mam zroznicowane od piaskow do gliny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

dopłata nie jest duża, i gdybym miał jeszcze raz wybierać, to nie zastanawiałbym się długo, do cięższych gleb proponowałbym talerzowe.

 

jedynie kiedy miałem problem z siewem, to gdy siałem w tamtym roku zaorane poletko i pozostawione tak po siewie owsa. W kwietniu kazali wjechać tam na usłudze, a w ogóle nie było uprawione i po bronie aktywnej nie wszystkie nasiona zostały umieszczone w glebie, ale wschody jak na taki ugór dla dzików nawet ładne.

już nie mówię o ilości kamieni, które wcześniej pozbierałem i samosiewek sosny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karwijan    0

Jeśli można się wtrącić co sądzicie o redlicach stopkowych z dociskiem sprężynowym.

Do tej pory siałem starym poznaniakiem gdzie redlice były obciążone ciężarkami.

Mam zamiar kupić nowy siewnik ale redlica talerzowa wydaje mi się ciut za droga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj