PatrykReich

Rauch Axis 20.2 M W+EMC problem z wysiewem

Polecane posty

PatrykReich    0

Witam, posiadam rozsiewacz nawozów axis 20.2 M W+EMC. Mam problem z dokładnością wysiewu, komputer Quantrom A pokazuje że podczas siewu jedna komora ( lewa) jest więcej otwarta od drugiej ( o 20-30 na skali), nie jest to spowodowane niedrożnością zasuwy. Nawóz z lewej strony ubywa znacznie szybciej. Na 2000 kg z lewej ubyło wszystko, natomiast w prawej zostało 135 kg nawozu. Problem w tym że nie dzieje się tak zawsze, tylko raz na 4/5  rozsiewaczy.  Tarcze wagowo są identyczne ( S4). Zasuwy praktycznie też się idealnie otwierają, sprawdziłem to dzis. W czym może być problem ? Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykReich    0

Dodam jeszcze że w czasie kiedy rozsiewacz przekłamywał na dawce to kilku krotnie go resetowałem i dalej to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Miałeś pierwsze uruchomienie przez profesjonalny serwis ? Podobno jedna zasuwa może się bardziej od drugiej otwierać jak jest nawóz np mokry , bryłki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykReich    0

kupiony z rynku wtórnego, 2017 rok. Jak dałem na otwieranie, zamykanie zasów manualnie np. na 100 to jedna była otwarta na 99 druga na 102, sprawdziłem jeszcze kilka innych pozycji i w niektórych było idealnie to co zadane, to było otwarte, np 85 zadane i 85 obie otwarte, ale mówię że zdarzały się też o 2 jednostki przesunięcia względem zadanej wartości

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Mogą też czujniki od emc wariować dlatego wykrywa różne obciążenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Witam, mam problem w rozsiewaczu Rauch Axis 20 M EMC z dokładnością wysiewu, a mianowicie pokazuje więcej niż wysiewa ustawiając 200kg/ha wysiewa o 40kg mniej. Przykładowo po wysiewie 1000kg pokazuje, że wysiał 1200kg. Serwis był uruchomił, 100m też bylo odmierzane. Czy może to być wina czujnika ? na kole jest mało impulsów( nie było możliwości założenia innego)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plantator_01    14

Musisz zrobić próbę kręcona, miałem ten sam problem, po próbie kręconej wyjdzie ci prawidłowy współczynnik przepływu który musisz wprowadzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj