Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damin1    152

A więc z takim zagadnieniem się do was zwracam. Mam drewniana stodole(cała drewniana bez słupów) i chciałbym ją trochę zmodernizować. Wiem sensu to nie ma i lepiej by było od nowa na tym miejscu coś postawić ale fundusze na to mi nie pozwalają. I pytanie czy ktoś wzmacniał jakos konstrukcje i może coś doradzić. Dach jest zdrowy tylko podwaliny siadają a szkoda by było żeby się zawaliło. Myślałem nad trawerzami albo wymurować słupy po kolei. Tylko jak by ten dach podtrzymywać żeby nie poszedł w dół no i kwestie bezpieczeństwa. Czy jak bym się czepił jednej strony czy to nie zawali się w pieruny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zależy od fachowców którzy tą będą robić . Niedaleko mnie gość już z drewnianej ma pół murowanej . Zwykłym suporexem ściany zrobione . Nie przewróciła się w wiatry . czyli da się .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Wymuruj nowe stopy pod słupy jak słupy masz zdrowe a podwaliny wywalisz. Podlewaruj murłate lekko w miejscu gdzie masz słup przytnij słup na wysokości ze 20 -30 cm od ziemi zrób szalunek i wylej nową stopę aż do miejsca gdzie obciołeś słup. Wmuruj jakieś płaskowniki po obu stronach słupa opuść lewarek i skrec i tak po kolei ze wszystkimi słupami i bedziesz miał na koniec stodołe stojącą na stopach a nie podwalinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, damin1 napisał:

No ale słupy miał murowane już czy drewniane 

Drewniana cała była , obita deskami . Kolego , a może inna opcja . Poprawić konstrukcję i obić blachą trapezową ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Też tak myślałem żeby słupy obcinać i do wysokości murować. Tylko właśnie napisałem bo może ktoś coś takiego robił i mógłby podpowiedzieć co czym jak co używał żeby było dobrze. 

Żeby obijać blacha to trzeba zrobić właśnie porządek z tymi podwalinami i słupami. Chciałbym żeby po długosci można było wiezdzac a nie tylko jednym wiazdem żeby coś tam pochować ogólnie żeby stała się bardziej funkcjonalna. Zwierząt się już nie trzyma także stoi tylko i jakimiś szpargalami się zapycha. 

Trochę boję się też tego że to może wyglądać na zdrowe a jak się ruszy to będzie jedna wielka kicha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ze starym budynkiem to różnie bywa . Musisz sam ocenić . A jak bardzo nie wiesz , to szukaj kogoś kto się na tym trochę zna i oceni stan .

Ja napisałem co w pobliżu widziałem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

No dzięki za odpowiedź. Każda rada jest cenna. A nie wiesz jak on zaczynał z tym remontem. Najpierw słupy murował a później ściany rozumiem... Możesz podrzucić zdjęcie jakieś jakbyś przy okazji gdzie zrobił jak to wygląda jak mówisz że jeszcze pół na pół jest. Dach normalnie siedzi, nie widać odkształceń.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No więc tak . Co do zdjęcia , to jakoś tak głupio wstawiać tu czyiś budynek . Z zewnątrz to wygląda jakby tam słupów nie było , a jedynie ściany z całego suporexu . Dach pozostał baz zmian na drewnianej belce . Nie jestem pewien , bo aż tak mocno nie śledziłem budowy , ale wydaje mi się że po jednej ścianie rozbierali i następnie robili fundament i ściankę . Szukaj jakiegoś fachowca który doradzi co zrobić . Sam jak zaczniesz , to jeszcze na głowę Ci się zawali .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

pod te słupy musisz na początku wylac fundamenty i ławy kawałek dopiero murowac. powiem tak nie wiadomo w jakim stanie jest budynek i jak się zachowa jak zaczniesz przy nim grzebać. Ja w swoim życiu rozebralem juz trzy drewniane stodoły i powiem Ci tak dobrze to wygląda do puki stoi i tego nie ruszysz. Nie wiem po co Ci budynek i jaki? ale ja bym to rozebral i na tym miejscu postawił albo wiatę metalowo blaszana albo jakiś garaż z pustaka z jednospadowym dachem (do dachu wykorzystać drewno i pokrycie ze stodoly) Ewentualnie jakiś garaż z płyt ogrodzeniowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129

Ja w tym roku robiłem coś takiego, tzn wymieniałem deski, słupy na murowane ściany . Koszt duży w porównaniu pobudowaniu czegoś nowego o tych samych gabarytach.

Stodołę podstęplowalismy, nowy fundament,ściany pustaka, filary żelbeton, 3 razy wieniec, w sąsieku bo ma być składane zboże, drugi raz bym nie robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

Ale na tym filmie lawy są już wylane. Ja bym jednak nie bawił się w remont tylko albo wiata albo jakiś garaż z pustaka


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Jesli  fktycznie zależy Ci na jak najtańszym rozwiązaniu to zrób tak jak napisałem. Wylewanie jakichś fundamentów, murowanie ścian itp to spore koszta. Podeprzyj z 20 cm od słupa murłate tak żeby odciązyć słup zetni przy ziemi i sukcesywnie wylej tak po kolei wszystkie słupy. Potem gdy juz stodoła będzia stała na wszystkich słupach zrobionych przez Cb wywal podwaliny i tyle. Ściany możesz obić blacha jak chcesz. Możesz też wylac jakiś cieniutki fundamencik na miejscu podwalin żeby zlicować z nim deski ze ścian. Robilem taki remont niewielkiego garazu 4x6 metrów. Super sprawa. Przymierzam sie do zrobienia w taki sam sposób stodoły 12x8 metrów ale to może za dwa lata. Najtańszy i najlepszy sposób. Tylko słłupy trzeba wylać zgodnie ze sztuka tak jak głebokość przemarzania gruntu i zbrojone. Powyżej wystawac powinny płaskowniki miedzy którymi powinien byc słup skrecony z płaskownikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

No między innymi nad takim czyms myślałem i to jest jedno rozsądne wyjście chyba. A później można jużby było robić cuda wianki. Wzmocnić wszystko obijając blacha itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj