KrysAgro

Claas Axion 850 - Kalibracja wyświetlacza

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KrysAgro    0

Witam wszystkich, wie ktoś może jak przestawić godzinę na wyświetlaczu w ciągniku Claas Axion 850 2012rok Z góry dzięki 

Edytowano przez KrysAgro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elux    8

a masz do niego instrukcję? przynajmniej ja tak zawsze staram się podejść do tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur04c    14

Na terminalu trzeba przekręcić pokrętłem na ostatnią pozycję CEBIS i jak w to się wejdzie to można ustawić datę i godzinę, na wyświetlaczu przy kierownicy trzeba wcisnąć prawą manetkę (wcisnąć tak jak klakson po lewej) ja tak mam a Arione. 

W celu ustawienia czasu na wyświetlaczu (8) należy:
- Naciskając na dźwignię (A) należy wyświetlić stopniowo
symbole znajdujące się w górnej części wyświetlacza;
czas zaczyna migać wtedy, kiedy na wyświetlaczu nie
pojawia się już żaden symbol.

Nacisnąć przez ponad 4 sekundy dźwignię (A), miga
wyświetlacz godziny.
- Nacisnąć na dźwignię w celu ustawienia wymaganego
czasu.
- Ponownie naciskać dźwignię (A) przez ponad
4 sekundy; miga wyświetlacz minut.
- W celu zakończenia ustawień należy naciskać dźwgnię
przez ponad 4 sekundy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur04c    14

Jak byś Miał jakieś pytania to pisz bo Arion Cebis, a Axion są bardzo podobne do siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur04c    14

1 zdjęcie

Od lewej strony gdzie jest gaz ręczny.

Od góry:

Nie wiem :D (Skrzynia automatyczna tam jest u mnie)

Pamięć obrotów 1 

Pamięć obrotów 2

Pozniej stopień niżej,

Od góry

Dodawanie obrotów do pamięci obrotów 

N neutralizacja skrzyni biegów jeżeli revers jest na N lub szybki powrót na bieg startowy.

f1 - funkcja do przydzielenia i poruszanie sie pomiedzy funkcjami ustawia sie to na terminalu

od dołu

ujmowanie obrotów na pamięci obrotów 

skrzyna automatyczna 

f2 - funkcja do przydzielenia to samo co f1 ale do łatwiejszego poruszania się miedzy funkcjami

 

zdjęcie 2:

od góry:

napęd, blokada napędów , biegi polowe/szosowe (mozna na skrzyni auto ustawić, że np jak sie jezdzi to używa tylko dany zakres biegów np od C1 do C3) na szosowych ma zakres  od A1 do D6

niżej:

siłownik z kłódką włączenie hydrauliki, A z kierownicą nie wiem, ale podejrzewam jakąś automatykę jazdy, asystent nawracania to jest do ustawienia z jakimi biegami sie jedzie do przodu, a z jakimi do tyłu. Wałek wom auto, można ustawić na jakiej wysokości ramion ma byc włączony wałek lub kiedy ma sie wyłączyć, miękka oś. 

Poniżej żółty grzybek to od wałka, obok niego przycisk jednostronnego działania to hamulec wałka

Sterownik podnośnika:

Największe pokrętło na górze, jak ma wysoko podnosić podczas poślizgu np przy orce można ustawić 3 i nie trzeba samemu ręcznie kręcić pokrętłem na podłokietniku tylko on sam to robi zależy jak sie koła ślizgają

poketła na dole:

1 - maksymalnie podnoszenie, 

2 - szybkość podnoszenia

3 - przy jakim poślizgu kół ma zacząć podnosić ramiona (związane z pokrętłem największym na górze)

zdj 3 

nie jestem pewny, ale wychodzi na to, że jest to blokada skrzyni biegów, ale pewny nie jestem. Działanie włącz wyłącz? czy jednostronne kliknięcie np jak w miękkiej osi ? 

Posiłkuję się tym co ja mam w Arionie.  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur04c    14

Zapomniałem dopisać o:

Na ehr są 3 przyciski pionowo

1. amortyzacja tylnego podnośnika. ( jak się to włączy i jak sie na podłokietniku wciśnie przycisk do podnoszenia to włączy się amortyzacja)

2. ryglowanie  podczas jazdy

3. przycisk to włączania poślizgu (wtedy sie ustawia tymi pokrętłami przy jakim poślizgu i jak wysoko ma podnosić tylne ramiona)

 

ps. a po prawej stronie to A z kierownicą może byc do prowadzenie równoległego o ile ma GPS.

Edytowano przez artur04c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrysAgro    0
Napisano (edytowany)

Witam, odświeżam post, mam pytanie, dlaczego w ciagnikuspacer.pngspacer.png CLAAS Axion 850 świeci mi się trójkąt ostrzegawczy pokazany na zdjęciu? Pozdrawiam.

20200504_203425.jpg

Edytowano przez KrysAgro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur04c    14

To jest za każdym razem jak się zgasi silnik lub jak się z błotnika używa podnośnik. To normalna sprawa. Zawsze trzeba "odblokować" ehr. trzeba wcisnąć przycisk do opuszczania ramion i kręcić kółkiem do regulacji wysokości na podłokietniku aż załapie .  Mogę jeszcze objaśnić co do czego jest z pokrętłami. Tylko zdj potrzebuję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrysAgro    0

Czyli nic się nie stanie jak się świeci ten trójkąt? Chodzi o zdjęcie tych pokręteł które są niżej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur04c    14

Nic się nie stanie po prostu ehr jest nie aktywny wtedy z podłokietnika. Tak chodzi o zdjęcie pokręteł wtedy opisze co do czego jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrysAgro    0

Ok dzięki, w komentarzach wyżej są zdjęcia, ale wiem o co chodzi. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur04c    14

Usterka układu napędowego. Na terminale w serwisie powinien byc kod błędu i opis co to oznacza. Trzeba wejść w komputer potem w kody błędów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie Mam Claas AXION 850 i mam pytanie czy idzie ustawić agresywność biegów mam odczucie że bardzo szarpie i ma krótkie biegi da się coś z tym zrobić ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur04c    14

Ale że są jakieś stuki? szarpnięcia? zastanawia się ? Kalibracja skrzyni zrobiona ?Jaki olej ? Czy był zmieniany, jeżeli tak to na jaki? Tyle pytań, a tak mało odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrysAgro    0

Witam, wznawiam temat, może ktoś mi powiedzieć w którym miejscu znajduje się tak zwany "wolny spływ" oleju? Planuje podczepic siewnik Horscha do ciągnika i muszę to podłączyć. Załączam zdjęcia. Pozdrawiam.

20220326_202742.jpg

20220326_202928.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrysAgro    0
3 godziny temu, artur04c napisał:

Ja mam wolny spływ podłączony pod tą wtykę euro co widać na zdjęciu.

Pod którą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karolek132
      Witam mam problem wyskakuje mi błąd 337 wtedy ciągnik przestaje jechać i tylko na niektórych biegach 
    • Przez Huzi
      Witam mam problem z ładowarką clas scorpion cały czas piszczy i święci czujnik przeciążenia i nie można wysunąć teleskopu 
    • Przez AlbertBert
      Witam. Od niedawna mam problem w ciągniku, pacjentem jest Claas Ares 617atz. Więc tak Traktor zapala, pochodzi sobie z 5-10minut i gaśnie, pokazuje się błąd 414. Wykręcałem moduł silnika i z powrotem wkręciłem, traktor zapalal i chodzil jak nalezy. Teraz gdy to robie nic nie daje nie chce nawet dymka puscic. Nie mam spisu tresci kodow błędów i nie wiem od czego sa. Może ktoś wie o co chodzi, bardzo proszę o pomoc.
    • Przez Xabarx
      witam mam problem z ogrzewaniem, gdy traktor jest nagrzany a pokrętło jest ustawione na zimne powietrze cały czas dmucha ciepłe, linka jest sprawna , mechanizm do którego jest podłączona linka tez się przekręca, czy ktoś wie co może być tego powodem ?
    • Przez korbolix88
      Szukam ogarnietego mechanika. Debica, Tarnow okolice. Skrzynia do remontu. Polecacie kogos? Bede wdzieczny za namiary. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj