lolek2000

obliczenia przekładni mostu

Polecane posty

lolek2000    8
Hej ,Mam ładowarkę schaeff i jest uszkodzone koło 36 zębów w dyfrze , wałek ataku ma 5 zębów I zamierzam zmienić koło trybowe na 40 zębów i wałek ataku 6 zębów. Jaka różnica prędkości będzie w tych różnych przekładniach?

bergman31    82

36:5=7,2 

40:6=6,67

Za duża różnica przełożeń. Miałem kiedyś traktorek przegubowy. Jeden most o przełożeniu 4,55 a drugi o 3,9  i bez środkowego mechanizmu różnicowego chciało rozwalić przeguby i wały napędowe a silnik miał tylko 6,5KM.

Można ewentualnie skorygować różnicę przełożeń zmieniając rozmiar ogumienia. Np. na moście o większym przełożeniu (40:6) założyć większe opony.

sylwek23111    24

Raczej mniejsze opony bo im wieksze przelozenie tym wolniej kola sie kreca.

Wiadomość z agroFakt.pl

lolek2000    8
7,2 mam na przodzie a 6,67 chcę założyć na tył, to które opony muszą być mniejsze?

sylwek23111    24

Ponieważ z tyłu masz mniejsze przełożenie to koła te będą się szybciej obracać(+8%) i dlatego z tyłu trzeba dać mniejsze koła, albo z przodu większe. 

lolek2000    8

na przodzie mam nowe bkt 12.5-18 MPT a w tyle stare bez bieżnika 12,5-18 alliance jakiego innego rozmiaru trzeba szukać?

sylwek23111    24

Ciężko będzie coś znaleść, 10,5/80-18 (280/80-18) -ale ona trochę węższa, albo coś 12,5/65-18 (340/65-18), albo 320/70-18. Ogólnie wszystkie opony oprócz tej pierwszej bardzo nietypowe. Pozostaje jeszcze problem zaniżania rozmiarów opon przez producentów.  

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez valtran92
      Witam mam problem z ładowarką teleskopową Manitou z silnikiem perkinsa YK 1004-40T. Ładowarka miała ponoć zrobiony remont silnika ale była strasznie słaba więc padło na pomiar kompresji. Na zimnym silniku zaledwie 20 bar na każdym a więc decyzja rozbieramy silnik. Po rozebraniu faktycznie wszystko nowe ale głowica po zalaniu nafta nie trzyma a więc decyzja nowe pierścienie głowica do remontu i jazda. Jakże byłem zdziwiony gdy zmierzyłem kompresję. To samo... Wszystko zostało pomierzone tuleje nie są jajowate, głowica szczelna, luzy zaworowe wyregulowane jedyne co zauważyłem to strasznie luźne pasowanie tłoka w tuleji ok 0.1mm. Co poprzednik mógł sknocić ,że kompresja jest tak słaba ???? 
    • Przez damianraki3
      Witam, zakupiłem ładowarkę MLT 728 i poszukuje w niej miarki oleju skrzyni biegów 😉 posiada może ktoś taka? zamiast korka do wlewu jest guma założona i tak myślę czy tu nie było miarki z korkiem razem. I jeszcze jest tam czujnik ciśnienia skrzyni biegów z którego mocno cieknie i myślę założyć manometr na stałe tylko jakie ciśnienie tam panuje?
    • Przez Pierun
      Witam . Mam problem z opuszczaniem masztu w Manitou 634 120 lsu. Na zimnym gdy chce opuścić , słychać że pompa pracuję ale nie idzie w dół maszt , dopiero po jakiejś chwili, wszystkie inne funkcje działają bez problemu. Gdy ładowarka już chwilę popracuje reaguje trochę szybciej na ruch joysticka.
      A kolejny problem to skok przy opuszczaniu, nie ma płynnego ruchu tylko siłownik szarpie w dół , przy precyzyjnych pracach ciężko to opanować
    • Przez pawlopikasso
      Witam, Mam problem z wymianą łożyska od koła przedniego w Ładowarce teleskopowej. Proszę o wskazówki jak to zrobić

na moim profilu zdjęcie
    • Przez kubas340
      Witam wszystkich,czy powyższa ładowarka po włączeniu 1 lub 2 biegu i przestawieniu rewersu w polożenie w przód lub tył bez wciskania gazu powinna powoli się toczyć czy nie? Proszę też o jakie kolwiek opinie na temat tej ładowarki
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj