Markos234

Wały wytrząsaczy zamienniki, jag john deere 2266

Polecane posty

Markos234    0

Czy ktoś z Was montował wały od wytrzasaczy firmy JAG ?

Czy nie ma problemów z pękanieniem itp.?

Dotyczy to kombajnu JD2266, jak inny kombajn to również prosze o komentarz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Powiem tak,montował kuzyn w kombajnie Claas i już kilka lat działają, jedna zasad aby nie pękały to taka,że każdy wał ma wybity symbol na końcówce wału  i one muszą się ze sobą zgadzać,  chodzi o stopień wykorbienia wału, to dotyczy każdego kombajnu.Ja w swoim sprawdzałem symbole i są jednakowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudi834    18

Jag dobrej jakosci ma czesci polecam tylko przy montażu za bardzo nie skrecaj na panewkach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markos234    0
Dnia 21.02.2020 o 11:01, wieslaw16 napisał:

Powiem tak,montował kuzyn w kombajnie Claas i już kilka lat działają, jedna zasad aby nie pękały to taka,że każdy wał ma wybity symbol na końcówce wału  i one muszą się ze sobą zgadzać,  chodzi o stopień wykorbienia wału, to dotyczy każdego kombajnu.Ja w swoim sprawdzałem symbole i są jednakowe.

Dzieki za odpowiedz, sprawdze te numery

23 godziny temu, dudi834 napisał:

Jag dobrej jakosci ma czesci polecam tylko przy montażu za bardzo nie skrecaj na panewkach .

Dlaczego nie skrecac tych srub za mocno? Moze sie grzac zbyt mocno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Sruby muszą być skręcone jak należy, tylko luz na panewkach jest regulowany przekładkami blaszanymi ,i trzeba tak wyregulować tymi przekładkami aby był wymagany luz w środku panewki na wale, ja luz zostawiam 0k.2 mm. i jest ok. lekko się wał z panewkami grzeje ale to jest normalne ,ale brak luzu może powodować pożar kombajnu i pękanie wałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Jeżeli kupisz nowe panewki i wały i luz będzie jak trzeba w porządku, jeśli zaś będzie za mały to niestety ale musisz dobrać jakieś przekładki i ustawić odpowiedni luz, w przeciwnym razie będzie Ci ukręcać wały jeśli wcześniej się nie spali ,tak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 21.02.2020 o 11:01, wieslaw16 napisał:

Powiem tak,montował kuzyn w kombajnie Claas i już kilka lat działają, jedna zasad aby nie pękały to taka,że każdy wał ma wybity symbol na końcówce wału  i one muszą się ze sobą zgadzać,  chodzi o stopień wykorbienia wału, to dotyczy każdego kombajnu.Ja w swoim sprawdzałem symbole i są jednakowe.

Ja kupiłem z Granita wał do JD 1075 ale jeszcze nie zakładałem i tam nie ma żadnego numeru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Leobone
      Kontrolka włącza się jak ciągnik się zagrzeje jak jest zimny nie swieci. Czujnik wymieniony na nowy. 
      Znajomy sugeruje zwarcie w wiązce przewodów. 
      Macie jakieś doświadczenia…?

    • Przez olo1104
      Witam, pomóżcie jak to uszczelnić? Te 2 przewody wychodzą ze skrzyni do pompy,pod pedałem hamulca,z jednego leci olej,model to john deere 1020,traktor może i stary,ale wierny,bez papiera i pewnie będzie do sprzedania ,

    • Przez BartoszK
      Posiada ktoś może instrukcję obsługi do John deere 6820? Najlepiej w pdf
    • Przez ENDRIUROL
      Witam
      Pacjent John Deere 66 20
      Bezpieczniki za siedzeniem
      Znikły mi plusy na radio radio nie działa który bezpiecznik jest od plusa radia.
      Czy ma ktoś schemat bezpieczników od 20 wersji będę wdzięczny
    • Przez Kasa997
      Witam mam taki problem wyskakuje mi błąd d1A co z tym zrobić??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj