News
Markos234

Wały wytrząsaczy zamienniki, jag john deere 2266

Polecane posty

Markos234    0

Czy ktoś z Was montował wały od wytrzasaczy firmy JAG ?

Czy nie ma problemów z pękanieniem itp.?

Dotyczy to kombajnu JD2266, jak inny kombajn to również prosze o komentarz.

wieslaw16    60

Powiem tak,montował kuzyn w kombajnie Claas i już kilka lat działają, jedna zasad aby nie pękały to taka,że każdy wał ma wybity symbol na końcówce wału  i one muszą się ze sobą zgadzać,  chodzi o stopień wykorbienia wału, to dotyczy każdego kombajnu.Ja w swoim sprawdzałem symbole i są jednakowe.

dudi834    18

Jag dobrej jakosci ma czesci polecam tylko przy montażu za bardzo nie skrecaj na panewkach .

Wiadomość z agroFakt.pl

Markos234    0
Dnia 21.02.2020 o 11:01, wieslaw16 napisał:

Powiem tak,montował kuzyn w kombajnie Claas i już kilka lat działają, jedna zasad aby nie pękały to taka,że każdy wał ma wybity symbol na końcówce wału  i one muszą się ze sobą zgadzać,  chodzi o stopień wykorbienia wału, to dotyczy każdego kombajnu.Ja w swoim sprawdzałem symbole i są jednakowe.

Dzieki za odpowiedz, sprawdze te numery

23 godziny temu, dudi834 napisał:

Jag dobrej jakosci ma czesci polecam tylko przy montażu za bardzo nie skrecaj na panewkach .

Dlaczego nie skrecac tych srub za mocno? Moze sie grzac zbyt mocno?

wieslaw16    60

Sruby muszą być skręcone jak należy, tylko luz na panewkach jest regulowany przekładkami blaszanymi ,i trzeba tak wyregulować tymi przekładkami aby był wymagany luz w środku panewki na wale, ja luz zostawiam 0k.2 mm. i jest ok. lekko się wał z panewkami grzeje ale to jest normalne ,ale brak luzu może powodować pożar kombajnu i pękanie wałów.

wieslaw16    60

Jeżeli kupisz nowe panewki i wały i luz będzie jak trzeba w porządku, jeśli zaś będzie za mały to niestety ale musisz dobrać jakieś przekładki i ustawić odpowiedni luz, w przeciwnym razie będzie Ci ukręcać wały jeśli wcześniej się nie spali ,tak to wygląda.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez venom
      Jak dostać się do pompy wewnętrznej w John Deere 2140, 1981 r. bez przedniego napędu?
    • Przez Daoran23
      Witam otóż mam taki problem wszystko było w porządku do momentu to znaczy palił zimny jak i ciepły ja zgasiłem rozgrzanego chce go zapalic przekręcam kluczyk i nic tylko kontrolki numer 8,9 13,14 sie zapalały a wskaźniki od temp. i paliwa szły na zero jak przy wyłączonym  i nic tylko jakieś cykanie przy bezpiecznikach słychać było pomógł mi akurat gościu który troche lepiej kapuje ode mnie bo to pierwszy taki  ciągnik spróbował na zwarcie i zapalił bez problemu kontrolki żadne sie nie świeciły na polu tak samo go zapaliłem na zware a w domu na kluczyk nic i na zware tylko kręcił i nie odpalał więc stał tak do rana a rano zapalił na kluczyk bez problemu  normalnie cyrk jak przekręce kluczyk to pompke w zbiorniku słychać i przy pompie paliwowej to od odcinania tez cyka prosze o pomoc i wyrozumiałość

• Przez Głośny
      Witam. 
      Mój znajomy ma problem z wałkiem wom a dokładnie to problem polega na tym że nie ma mocy takiej jakiej powinien mieć np. podczepi rozsiewacz nawozu i wałek nie ma sił kręcić wiecie co to może być ???
      wersja 2130  1971rok 
      z turem i przędnim napędem 

• Przez proximaplus
      Witam wszystkich użytkowników John Deere-ów tych nowych jak i tych którzy mają JD już parę lat.Chciałbym żebyście się podzielili się swoją wiedzą i napisali jak długo wytrzymywają u was akumulatory te od nowości oraz te kolejne,będę bardzo wdzięczny za każdy post i myślę że nie tylko ja ale i inni użytkownicy.Pozdrawiam
    • Przez TheRolnikSweet
      Potrzebuje opinni john deere 7600 . Czy w nich wystepują skrzynie 35km/h ? Jak sie poznac czy jest wersja amerykanska czy europejska?

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj