News
damianraki3

Zakup i sprzedaż prosiaków -formalności

Polecane posty

damianraki3    7

Witam, chciałem się dowiedzieć jak w tej chwili wygląda sprawa z papierami przy zakupie prosiaków z innych gospodarstw? Co jest potrzebne? i jak to wygląda prosiaki przychodzą ze swoimi nr gospodarstwa potem ja oznakowuje je swoim i jak dorosną to z czyim nr się sprzedaje? Dzięki za wytłumaczenie. 

aarrcczz    0

Kupujesz, zgłaszasz od kogo kupiłeś w arimr, oczywiście świadectwo weterynaryjne musisz mieć na kupno i sprzedaż z tym, że sprzedającego to jest formalność, czyli w twoim przypadku tucznika. No a przy sprzedaży to swój numer arimr oraz sprzedającego Ci prosięta 

Wiadomość z agroFakt.pl

damianraki3    7

a np kupuje prosiaki oznaczone kolczykiem a później znakuje je kolczykiem swoim lub tatuażem tylko co będzie jak uszkodzi się kolczyk tego gospodarstwa co się urodziły.

damianraki3    7

Ok. Prosiaki kupiłem i są u mnie. A muszę zgłaszać coś jeszcze? jakieś przemieszczenie?

Pafnucy    839

Ja widywałem i z drugimi kolczykami . Zgłaszasz zakup w agencji , bo chyba nie było druków sprzedaż kupno ?

damianraki3    7

Do dyspozycji mam kolczyki i tatuaż ale mniejsza o to. Sprzedający dał druk Kupno/sprzedaż żeby jedna strona tylko zgłosiła żeby się nie powieliło coś bo miał takie przypadki.

Pafnucy    839

Od powielenia nic się nie stanie . Jak masz kupno sprzedaż i podpis sprzedającego , to wystarczy do zgłoszenia przemieszczenia . Terminu pilnuj , bo różny jest w różnych strefach .

damianraki3    7

Zgłoszone już jest kupno/sprzedaż i pojawiło się w system na portalu irz. Tylko ktoś mi mówił że jeszcze trzeba zgłosić dodatkowe oznakowanie czy coś.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Krzynio257
      Jaka rasa świń według was jest najlepsza na maciory? Jeżeli chodzi o rozród i efekt ekonomiczny.
    • Przez JurekOgorek1
      Witam wszystkich. 
      Nie jestem rolnikiem ale czy mogę hodować kilka tuczników na własny użytek bez rejestracji i czy nic mi za to nie grozi jak będę np prowadził mini blog albo jakiś wideo blog na YouTube? 
      Podpowiedzcie mi czy mogę pokazać tucznik bez kolczyków i wgl bez zgłaszania na YouTube i czy nic mi nie grozi z tego powodu? 
      Mieszkam na wsi ale gospodarstwa nie mam i nie będę miał ale na własny użytek tuczniki i brojlery chcę hodować. 
      Dziękuję za odpowiedzi i jestem dobrej myśli 😉
    • Przez Tomasz55555
      Witam,niedawno była u mnie weterynaria na kontroli,stwierdzili nieprawidłowości w postaci trzymania byków z trzoda w chlewni.mam "dobrowolnie" z czegoś zrezygnować,czy jest jakiś sposób aby temu zapobiec,jak to było u was????
    • Przez Master92
      Witam jestem nowy na forum chciałbym zapytać się doświadczonych chodowców jak aktualnie wygląda skup trzody z czerwonej strefy  i czy posiadacie jakieś kontakty do skupujących z mazowsza 
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj