Dontcry

Przeróbka przyczepy na wywrot -wycena

Polecane posty

bratrolnika    28740

5000-6000zl material, robocizna 2200-3000zl, sie polecam

Zależy jakie masz wymagania, taka przyczepa może kosztować 7000zl na gotowo, i równie dobrze 10000zl może za nią wyjść jak zaczniesz wymagać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    639

Dużo też zależy, czy masz jakiś swój materiał. Robocizna to minimum 2tyś. zł. Na całkowity koszt ma też wpływ rodzaj materiału i sposób wykonania. Tak jak kolega wyżej napisał, różnica w koszcie całkowitym może sięgać nawet parę tysięcy złotych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Dołącze się do tematu
Chciałbym przerobić kiper przyczepy Brandys z 2 stronnej na 3   do zrobienia byłaby górna rama oraz kpl. burt  no i oczywiście nowe tłoczysko  . Pytanie tylko czy warto to przerabiać czy da się to zrobić  i czy nie jest to przerost formy nad treścią  i lepiej kupić inną  .    Dodam jeszcze tak dla wyobraźni  że na przyczepę wchodzi mi do 16 ton pszenicy  wiec paczka nie jest mała.

Edytowano przez Andrz_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118
2 godziny temu, bergman31 napisał:

Dużo też zależy, czy masz jakiś swój materiał. Robocizna to minimum 2tyś. zł. Na całkowity koszt ma też wpływ rodzaj materiału i sposób wykonania. Tak jak kolega wyżej napisał, różnica w koszcie całkowitym może sięgać nawet parę tysięcy złotych. 

Cudow nie wymagam, przede wszystkim ma byc do gnoju i moze troche w żniwa. Oske mam, silownik tez nie problem. Material moze by mi sie udalo załatwić tanio ale to drazliwy temat, takze ceny ogolnorynkowe raczej biore pod uwage. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Wydasz 10 tys. zł i będziesz miał fajne taczki żeby ludzie patrzyli. Brawo Ty 🤣😂😅.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267
5 godzin temu, Dontcry napisał:

Cudow nie wymagam, przede wszystkim ma byc do gnoju i moze troche w żniwa. Oske mam, silownik tez nie problem. Material moze by mi sie udalo załatwić tanio ale to drazliwy temat, takze ceny ogolnorynkowe raczej biore pod uwage. 

Do gnoju u nas robili kipy że stara wywrotki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28740
7 godzin temu, Dontcry napisał:

Cudow nie wymagam, przede wszystkim ma byc do gnoju i moze troche w żniwa. Oske mam, silownik tez nie problem. Material moze by mi sie udalo załatwić tanio ale to drazliwy temat, takze ceny ogolnorynkowe raczej biore pod uwage. 

W przyszłym tygodniu będzie gotowa wywrotka jednoosiowa 2x3m, burty 50cm, wywrotu do tyłu, dolne otwieranie tylnej burty, cała z nowego materiału (poza osią i kołami) za 7500 do oddania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72

Kup sobie stara za 5tyś odetnij kabinę dospawaj zaczep i będziesz miał 5tonową wywrotkę na trzy strony za mały pieniądz...

Edytowano przez Minkes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, Kaszlak79 napisał:

Wydasz 10 tys. zł i będziesz miał fajne taczki żeby ludzie patrzyli. Brawo Ty 🤣😂😅.

Może mu taka potrzebna , nie każdy ma duży ciągnik żeby wielkie przyczepy ciągać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118
3 godziny temu, Kaszlak79 napisał:

Wydasz 10 tys. zł i będziesz miał fajne taczki żeby ludzie patrzyli. Brawo Ty 🤣😂😅.

Akurat 10tys jest na bajerze a tak takiej do wozenia gowna nie potrzebuje. Wiec nie bizmesmenuj tu. 

A wracajac do tematu znalazlem majstra 30 km ode mnie zobacze co mi krzyknie za maja taczke jak to kto nie którzy mówią. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Za 10 tys. możesz wyskoczyć już normalną przyczepą, że nie strach na ulicę wyjechać. Ludzie nie kochają życia żeby się w takie "projekty" pchać 😉.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118

Sluchaj moze jakbym sam spawal to wstyd by byl wyjechac ale jak ktoś to zrobi kto się na tym zna to nie powinno byc zle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Kaszlak79 napisał:

Za 10 tys. możesz wyskoczyć już normalną przyczepą, że nie strach na ulicę wyjechać. Ludzie nie kochają życia żeby się w takie "projekty" pchać 😉.

Co to'według Ciebie jest normalna przyczepa?

Jednego czego można się czepić to że nie mają papierów ,Ale nie każdy potrzebuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Bingo, "normalna" to właśnie taka którą można na drogę publiczną wyjechać. Być może nie zrozumiesz mojego pragmatycznego podejścia do życia, ale za 10 tys. zł możesz spokojnie kupić przyczepę rolniczą 2 osie o ładowności +/- 5 ton z kiprem, fakt nie nową. Albo naprawdę dobrą przyczepę tandem o DMC 3.5 t do busa, która spokojnie może robić za przyczepę "podręczną" do ciągnika. A takie jednoosiowe taczki, do czego to konkretnie?? Żeby sobie po placu pojeździć?? Ile na taką jedną oś naładujesz?? 3 tony i już stęka, a pojedź tym Boże broń w pole albo do lasu jak jest mokro to moment i ta pojedyncza oś siedzi...

Dontcry napisał:

Sluchaj moze jakbym sam spawal to wstyd by byl wyjechac ale jak ktoś to zrobi kto się na tym zna to nie powinno byc zle. 

Nie mówię że ma być złe, bo ludzie robią bardzo porządnie i ładnie te przyczepy. Tylko gdzie sens za taką cenę, jak użycie tego znacznie ograniczone?? Też myślę o czymś takim żeby mieć koło domu i powiem tak, dwuosiowe przyczepki o ładowności 1,5 t czasem wyskakują na przetargach AMW za 400-600 zł (bez kipra) i mi się wydaje że to jest adekwatna cena.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118
11 minut temu, Kaszlak79 napisał:

Bingo, "normalna" to właśnie taka którą można na drogę publiczną wyjechać. Być może nie zrozumiesz mojego pragmatycznego podejścia do życia, ale za 10 tys. zł możesz spokojnie kupić przyczepę rolniczą 2 osie o ładowności +/- 5 ton z kiprem, fakt nie nową. Albo naprawdę dobrą przyczepę tandem o DMC 3.5 t do busa, która spokojnie może robić za przyczepę "podręczną" do ciągnika. A takie jednoosiowe taczki, do czego to konkretnie?? Żeby sobie po placu pojeździć?? Ile na taką jedną oś naładujesz?? 3 tony i już stęka, a pojedź tym Boże broń w pole albo do lasu jak jest mokro to moment i ta pojedyncza oś siedzi...

Nie mówię że ma być złe, bo ludzie robią bardzo porządnie i ładnie te przyczepy. Tylko gdzie sens za taką cenę, jak użycie tego znacznie ograniczone?? Też myślę o czymś takim żeby mieć koło domu i powiem tak, dwuosiowe przyczepki o ładowności 1,5 t czasem wyskakują na przetargach AMW za 400-600 zł (bez kipra) i mi się wydaje że to jest adekwatna cena.

A widzisz kazdy ma inne potrzeby, do lasu nie jeżdżę , 2 tony jak mi wejdzie to starczy, dwoch osi nie chce bo musi byc zwinna ewentulanie tandem ale to juz bedzie za duza. Kazdy ma inne potrzeby i widzimisie. Jeden pptrzebuje fajna, za***ista a drugi aby w obejściu byla. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

No to można to "zorganizować" w o wiele mniejszych pieniądzach 😉. A tandem możesz mieć zwinny na dwóch mniejszych osiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118

Tez nie chce nie wiadomo ile wydawac jak będzie to nie za duza przyczepa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Na pewno nie dałbym 8000 zł, jak tu jeden przedmówca wyliczył. Z szacunkiem do czyichś umiejętności oraz pracy oczywiście, ale to po ludzku nie ma sensu ekonomicznego. Lepiej kupić za 4000 zł stara z AMW, obciąć ramę, dorobić zaczep i się jeszcze parę złotych ze złomu zwróci 😉.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ludzie dają po 10000 jeżdżą ,ładują i żyją 

Mój sąsiad ma pola w koło domu i na drogi publiczne'nie wyjeżdża do tego kiepski z niego kierowca i dwuosiówką do wąskiego magazynu nie cofnie ,to co ma według Ciebie k**wa wiadrami z pola nosić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Nie, ma k&rwa płacić za "taczki" do gnoju 10 tys. zł a potem beczeć na AF jak to ciężko w rolnictwie i wszystko drogie 😂🤣😅. Poza tym, co On ma za uprawy że mu w takie taczki wejdzie i zdąży objechać pole - magazyn?? Bo mi się na żniwa d&pa pali że czasem 3-4 przyczepy mało, a pola mam też wokół domu maks. 800 m... Aaa, i nie mam 100 ha czy 200 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118

Dobra zamknijmy tem temat bo juz sie gnoj robi. Chcialem sie dowiedziac co i jak i juz wiem a kaszlak jakies wywody robi kto co ma i ile ma. Zeby Ci sie d*pa calkiem nie spalila bo nie bedziesz mial na czym siedziec. Off topic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28740
1 godzinę temu, Kaszlak79 napisał:

 😂🤣😅. Poza tym, co On ma za uprawy że mu w takie taczki wejdzie i zdąży objechać pole - magazyn?? Bo mi się na żniwa d&pa pali że czasem 3-4 przyczepy mało, a pola mam też wokół domu maks. 800 m... 😋

Ta z aukcji faktycznie mała, ale przyczepą 1,85x3,10 z burtami 50cm brat zdąża odebrać zboże od dominatora 98, z reguły kosza wszytko na raz, 7-8ha, wszystko wokół domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118

No ale niektórzy nie rozumieja ze kombajny mluca starsze i mniejsze i sie nadąża. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    639
1 godzinę temu, Kaszlak79 napisał:

Nie, ma k&rwa płacić za "taczki" do gnoju 10 tys. zł a potem beczeć na AF jak to ciężko w rolnictwie i wszystko drogie 😂🤣😅. Poza tym, co On ma za uprawy że mu w takie taczki wejdzie i zdąży objechać pole - magazyn?? Bo mi się na żniwa d&pa pali że czasem 3-4 przyczepy mało, a pola mam też wokół domu maks. 800 m... Aaa, i nie mam 100 ha czy 200 😋

Jak u Ciebie 3-4 przyczepy to mało w żniwa, to ewidentnie masz problem z rozładunkiem zboża. Zmień żmijki/dmuchawy na bardziej wydajne. Znajomy ma 200ha i pola ma do 5km od gospodarstwa. Kosi Bizonem BS i Super. Od tych kombajnów odwozi na dwa lub trzy zestawy w zależnosci jak daleko jest na pole. Przyczepy to dwie HL i jedna autosanka. Kombajny na polu nie mają przestojów.

@Dontcry jak przyczepa nie ma być na pokaz, to koszt budowy można jeszcze obniżyć. Jeśli ładowność nie musi być duża, to i materiał na przyczepę może być słabszy. Jak nie są Ci potrzebne hamulce w przyczepie, to już zaoszczędzisz kilka stówek. 

Czasami można trafić w ogłoszeniach jedoosiówki wywrotki w dobrej cenie. Kiedyś widziałem w dobrym stanir Agromet T103 za 6500zł z zarejestrowaną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj