News
domin159

Renault Ceres 85x - Układ hamulcowy

Polecane posty

domin159    0

Witam. Mam problem z układem hamulcowym w ceresie. Ciagnik trzymał na hamulcach podczas pracy, miał zacięte cylinderki. Wymontowałem dodatkowo pompki hamulcowe rozebralem i okazało się, że miały delikatne wżery, więc je wymieniłem na nowe. Oprócz wymiany cylinderkow i pompek przedmuchalem rurki, żeby sprawdzić czy nie ma w nich syfu oraz wyczyscilem zbiorniczek. Po wymianie montażu zalaniu nowego oleju do zbiorniczka. Pedal hamulca miękki nie stawia żadnego oporu. I tu moje pytanie. Ma ktoś jakis pomysł jak to rozwiązać?

domin159    0
odpowietrzalem układ, przez chwilę wyleciało trochę oleju a później zero. Nie mam pomysłu jak sie za ro zabrać. Widzialem ze dalej jest jeszcze jeden zawór z odpowietrznikiem ale tu sytuacja identyczna jak z tymi na cylinderkach😡

Wiadomość z agroFakt.pl

adamo2250    3

Jeżeli są gdzieś przewody elastyczne(gumowe) to możliwe że zgniły od środka. Jeszcze jest odpowietrznik rozdielacza hamulca przyczep

domin159    0

Też się nim bawiłem a wszystkie przewody również wymieniłem na nowe. Spróbuję coś jeszcze wymyślić. Dzięki za odpowiedzi.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pawelski
      Witam. Mam problem z półbiegami a właściwie z brakiem dwóch półbiegów. Od początku, po uszczelnieniu pompki sprzęgłowej zniknęły półbiegi. Po przełączeniu z 1 na 2 nie ma reakcji, z 2 na 3 jest płynne przejście i z 3 na 4 brak. Dopiero do kilkukrotnym wciśnięciu sprzęgła włącza się półbieg. Może to poprostu zbieg okoliczności że to się stało po uszczelnieniu pompki,sam już nie wiem. Zamieniałem miejscami elektrozawory, nadal jest tak samo. Może ktoś ma jakiś pomysł gdzie szukać przyczyny?
    • Przez Alfaholik
      dzień dobry proszę o poradę w temacie pneumatyki w renault 95.14tx.Zakupilem sprężarkę powietrza od stara 200 i potrzebuje połączyć smarowanie sprężarki i powrót oleju.I tu prośba czy ktoś może podpowiedź skąd wziąć zasilanie i powrót olej u
    • Przez Maślakowsky
      Witam. Wie ktoś może jak wykonać kalibracje skrzyni w aresie 550 RZ (2000r.), podczas przerzucania rewersu na jazdę do przodu często występuje szarpnięcie, w jeździe do tyłu to nie występuje. Podczas zmiany półbiegów również występują szarpnięcia, najmniej odczuwalne są na 1 biegu, a najbardziej na 4. Nie chciałbym uszkodzić skrzyni, mam nadzieję ze kalibracja załatwi sprawę, jeżeli jednak tak się nie stanie co może być tego przyczyną? Wszystkie filtry zostały wymienione. Widziałem, że problem może być również z przycinającymi się elektrozaworami. Z poprzednich tematów nie udało mi się znaleźć odpowiedzi.
      A takie poboczne pytanie, jakie obroty są optymalne dla tego silnika podczas pracy z agregatem, pługiem? Aktualnie staram się pracować na 1700-1800obr/min.
    • Przez razmus22
      witajcie , mam problem na zimnym silniku pali sie kontrolka od hydrauliki przeplywo nie ta od filtrow tylko co dokladnie oznacza wyciek z ukladu czy slaby przeplyw, dokladnie kontrolka oznaczona nr 7 pali sie tylko jak jest zimna
    • Przez kamil04w
      Witam.
      Musiałem wyciągnąć pompę paliwowa i oddać ją do uszczelnienia bo cieklo paliwo i podobno wymagała czyszczenia. Przy okazji wymiana wtryskow(stare lały). Po założeniu ciągnik kopci na siwo i ciężko wkręca się na obroty (wieczorem jak przygazuje pojawia się iskry z tlumnika) i dziwnie pracuje. 
      Powie mi ktoś jak ustawić pompę bo wydaje mi się że coś skopalem przy zakładaniu 😒 
      Drugi problem w modelu 75.12
      Hamulce łapią dopiero przy 2-3 wciśnięciu pedału. Co może być powodem. Gdzie szukać przyczyny.?
      Proszę o pomoc.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj