News
1991gabrys

John Deere 6810-Awaria elektryki ciągnik nie odpala

Polecane posty

1991gabrys    0

WItam, mam problem z ciągnikiem jak w Tytule.

Ciągnik został kupiony z uszkodzoną uszczelką pod głowicą, zostało to zrobione, jednak przy tym zauważyłem że kostka od elektrycznego gazu na pompie się posypała w środku i robiła zwarcie. Co sprawdziłem :

Pompka paliwa w zbiorniku nowa

Slinik "odpala na samostart" jednak sam się nie utrzymuje, po rozłączeniu rozrusznika i bez samostartu zgaśnie

Silnik bez samostartu kopci, ale nie zapali

Potencjometr gazu wykazuje płynną regulację (nie wiem jakie dokładnie mają być parametry ale wartość się zmienia)

Diody, bezpieczniki, przekaźniki koło fotela sprawdzone, wszystko ok.

Napięcie na "zaworze zamiast linki" na pompie wtryskowej wynosi na odpiętej kostce 6,5v a na zapiętej 0v.

Podejrzewam upalony przewód, ponieważ napięcie od razu zanika przy podłączeniu do kostki, najlepiej byłoby pociągnąć u podstawy drugi, jednak gdzie on idzie? Gdzie go szukać? Ewentualnie jak sprawdzić zawór sterowania dawką paliwa? jest tam silniczek krokowy czy coś innego? na jakie napięcie?

Z góry dziękuję za każdą pomoc

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Mateusz1810
      Mam pytanie odnoanie 3130 wymieniłem wałek cięgna dolnego, odpowietrzylem uklad neped ciagnoł ,nie sprawdzilem czy byl stan na polu pompa chodzila na pusto pod górki od razu wlałem olej .ciągnik zapowietrzyl się sam przestalło chodzić wspomaganie, wałek tylko na szosowych się w miarę kręci podnosnik słabo I naped wcale pół biegi tez

Jezdilem puzniej myśląc że się opowietrzy I przelaczałem pół biegi nagle wszystko zadziała I przez chwilę działało. Pojechałem kilka razy przód tył I znów nie działa czego to wina
    • Przez miron_ol
      Witam, jak w temacie po zimie przestał załączać rewers. Kiedy przełączam przy kierownicy przód lub tył to tylko cyka przekaźnik w skrzynce bezpieczników i poza tym zero reakcji. Kiedy go stawiałem na zimę wszystko było ok. Co się mogło podziać? 
    • Przez Walczaklu
      Może ma ktoś instrukcję procedury kalibracji podnośnika tylnego w traktorze z tematu...?
      Będę zobowiązany...
    • Przez maniek6414
      Witam.
      To mój pierwszy post bo nie mogę nic znaleźć w necie konkretnego. Mam poważny problem z JD 6910 2000 r. skrzynia  AutoQuad II, gdyż nagle przestał jeździć. Po wybraniu biegu i ustawieniu rewersu do jazdy w przód lub do jazdy w tył ciągnik nawet nie drgnie, brzęczek piszczy i miga "N" na rewersie jakby był załączony postój. Bezpieczniki sprawdzone, znajomy elektryk nie wie co to może być. Sytuacja powstała nagle po tygodniowym postoju ciągnika. Pomocy bo czas ruszać w pole a tu nie ma jak.
    • Przez jankris
      Od pewnego czasu obserwuje że w moim 6310 przybywa oleju w silniku (ok 10l). Zauważyłem że z odmy czuć paliwem, a olej w silniku zrobił się rzadki. Ma jednak normalny kolor i jednorodną konsystencję. Ciągnik pracuje dobrze, pali dobrze, ma moc, Płynu chłodniczego nie ubywa.
      W czym tkwi poroblem i czy dalej można jechać. Olej wolałbym zmienić po ewentualnej diagnozie i wiosną.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj