Kibzik

Porównanie nowych ciągników 30-40KM

Polecane posty

Kibzik    1

Dzień dobry,

od kilku miesięcy szukam ciągnika, który zastąpi wysłużonego Władka.

Szukam czegoś małego, wręcz hobbistycznego (25-40 KM).

Przeszperałem i przerobiłem temat ciągników japońskich Yanmar, Kubota etc... Nie mówię, że to złe sprzęty ale za 30 000 zł możemy dostać sprzęt z 1990-2000 roku.

Trafiłem ostatnio na markę ARBOS. Mają w sprzedaży małe ciągniki z serii 2000. Jestem zainteresowany ciągnikiem 2035. 
35 koni, prawie 2 tony masy, w większości proste mechaniczne rozwiązania, napęd na dwie osie na czym mi bardzo zależy wręcz jest to niezbędna rzecz.

Czy możecie Panowie i Panie coś o tym sprzęcie powiedzieć? Cena brutto takiego ciągnika to ok. 65 tysięcy złotych. Mam nadzieję na jakieś dofinansowanie typu niskotowarówka.

 

Proszę o sensowne opinie, pomysły na tego typu ciągnik. Być może macie jakieś doświadczenia z kupnem maszyny wraz z dofinansowaniem w takim przedziale cenowym.
ps. wartość ekonomiczną i inne wymogi mam wstępnie opanowane :)

ps2. znalazłem jeszcze coś w stylu Lovol m354, tańszy od ARBOSA ale sądząc po zdjęciach, tak na pierwszy rzut oka to gorszy jakościowo - co myślicie?

Pozdrawiam Jakub
 

Edytowano przez Kibzik
uogólnienie tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iddle37    0

Lovol m354 i arbos 2035 to te same ciągniki

bylem, oglądałem, jeździłem tym, wg mnie pozycja za kierownica nie jest wygodna bo kierownica jest zbyt nisko, do tego biegi ciężko wchodzily, może to przez to ze silnik był zimy, cena takiego ciagnika to ok 67 tys brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kibzik    1

Jeszcze mamy do dyspozycji Ursusa C-335B - czy ktoś może się odnieść w perspektywie maszyn z tego tematu? Zdaję sobie sprawę, że te sprzęty są bardzo podobne. Ciekawi mnie jeszcze ten (Ursus-Branson). Może ktoś może polecić jeszcze jakąś maszynę?


Kryteria są takie:

- cena, max.70 tysięcy Brutto,

- moc ~ 35 KM,

- napęd na dwie osie,

- sensowna waga i rozstaw (górzysty teren).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kibzik    1
Przed chwilą, iddle37 napisał:

Ursusa C-335B w tej cenie nie ma kabiny

no tak, a byłoby pięknie gdyby była.

cóż... muszę pojeździć , zobaczyć to na żywo, przekonać się. Sprzęt jest nowy i jak widać ciężko o jakieś konkretne opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kibzik    1

Patrzyłem dzisiaj na takiego oto  → LOVOL M354
Koszt nie wiem jak koszt za tura, maszyna około 66 Brutto.
Słyszał coś ktoś o tym silniku? (silnik w arbosie 2035 jest inny niż ten?).
Ogólnie małe zgrabne, wydaje się spoko. Jutro mamy pojeździć, może uda mi się nagrać jakiś krótki filmik.
Tak przy okazji czy jeżeli ten ciągnik stoi tam z rok to opłaca się dołożyć i wziąć nowszy? (temu dostawcy został jakiś "po starej" cenie jak twierdzi).

WhatsApp Image 2020-02-25 at 09.17.47.jpeg

WhatsApp Image 2020-02-25 at 09.17.46 (1).jpeg

WhatsApp Image 2020-02-25 at 09.17.46.jpeg

WhatsApp Image 2020-02-25 at 09.17.45 (1).jpeg

WhatsApp Image 2020-02-25 at 09.17.45.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosynier90    0

dealer Arbosa jest kolo Miechowa jak sie jedzie na Kielce, poszukaj namiarów na nich u Korbanka na stronie , ja kupowalem od nich Monosema,
Spoko chłopaki znają sie na rzeczy,
Jak chcesz to na priv podam Ci nr do tego co mnie obsługiwał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aksu    0

Cześć,
 

Odświeże nieco wątek. Kolego Kibzik udało się kupić tego Arbosa/Lovola? Jak odczucia z użytkowania?

 

Mam podobne założenia jak kolega, mały traktor w niskiej cenie + doposażenie w ładowacz. Przede wszystkim chciałbym pójść w jakąś nową jednostkę, max 3-4 letnią, ale zauważyłem że handel używkami prawie nie istnieje, albo ja nie potrafię takich ogłoszeń znaleźć? Więc chyba zostają mi nowe...
 

Niedawno jeździłem Arbosem 2035 i spełnia moje wymogi z nawiązką. Tylko mam zgrzyt co do ceny. Najpierw rozmawiałem z jednym handlowcem potem z drugim to już podali różne ceny mieli odmienne podejście co do dostępności. Jeden używał wręcz starej zagrywki że to już "ostatni na placu" a następny przypłynie za pół roku...

Potem zadzwoniłem do dealera Lovola. Jak pisaliście wyżej konstrukcje bliźniacze czy może jednak są jakieś małe różnice? Chyba jest inny silnik ale wg mnie na korzyść Lovola. Cena też była nieco niższa. W lovolu za sam ładowacz też podali znacznie niższą cenę. A może w ogóle brać sam traktor a ładowacz zamówić samemu u producenta?

Jeżeli ktoś ostatnio kupował to jaka cena jest obecnie uczciwa za taka 2035/354. Jak z nimi rozmawiać o ewentualnym rabacie?

Ps. Na rynku jest jeszcze Belarus z małym traktorkiem 35km... ktoś to kupuje? :)))

 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Leni933
      Mam problem w moim Fordzie. Po rozgrzaniu zapaliła mi się kontrolka oleju sprawdziłem manometrem i na rozgrzanym silniku na obrotach jest 1bar ale na wolnych 0. Silnik jest po remoncie, nowa pompa oleju, wał, korbowody. planowana głowica, sprawdzany blok. Nie możemy za bardzo znaleźć przyczyny moze ktoś coś pomoże?
    • Przez rysiurolas
      Witam, piszę w sprawie waszych opinii o ciągnikach ford z serii 40, głównie o skrzynię powershift. Czego jest warta, eksploatacja co ile mth co wymieniać itp. Jeśli ktoś posiada taki ciągnik proszę o opinię.  Na co zwrócić uwagę przy kupnie. Czemu często te Fordy stoją długo na ogłoszeniach sprzedaży i cena jest nie za wysoka, ludzie boją sie je kupować ze względu na skrzynię , czy dostępność części? Z góry dziękuję.
    • Przez Case4240
      Witam ogólnie problem polega na tym że tur oraz narzędzia podpięte do złączy działają sprawnie szybko reagują a podnośnik tak jakby nie miał reakcji na dźwignie zmniejszania czy zwiększania szybkości podnoszenia dźwignia jest podłączona wszędzie nie widziałem żeby gdzieś wypadła czy się podpięła długo to podnosi tak z dwie minuty nieważne czy to coś lekkiego czy ciężkiego one tak mają czy nie do końca..? Wie ktoś coś na ten temat? 
    • Przez HempFarmer
      Witajcie. Posiadam traktor Same Minitauro 60 i mam problem z podnośnikiem. Z lekkimi maszynami ok 300 kg działa poprawnie, ale z zasypanym do pełna siewnikiem już ma problem tj unosi ale trzeba dodac mocno gazu, a ze spadkiem obrotów silnika podnośnik zaczyna opadać, w rezultacie nie da się pracować. Czy to objawy zużytej pompy hydraulicznej? Czy możecie polecić mechanika który podjąłby się naprawy? Jestem z łódzkiego, Ciągnik dowiozę lawetą.
    • Przez Hubert321
      Witam
      Wie ktoś gdzie znajduje się korek wlewu oleju do skrzyni biegów w Same Rubin 150?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj