aqq67

Rejestracja ciągnika bez ciągłości przeglądów i OC

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
aqq67    0

Witam proszę o poradę. Kupiłem ciągnik c4011 z dokumentami.

Posiadam tablice rejestracyjną z dowodem i mam też ciągłość umów.

Dowód rejestracyjny (ostatni przegląd 1996r) jest na pierwszego  właściciela a  kolejnych dwóch właścicieli nie rejestrowało tego ciągnika i stąd pytanie czy teraz mogę zarejestrować go na siebie nie robiąc problemów dwum poprzednim włąścicielom? Czy ci panowie nie dostaną jakiejś kary za brak opłacania oc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grybek3    31
Z OC to niech martwią się poprzedni właściciele. ty ubezpiecz go od razu na siebie po rejestracji.
Z OC to niech martwią się poprzedni właściciele. ty ubezpiecz go od razu na siebie po rejestracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    785

Jak nie było ubezpieczenia to poprzedni właściciele mogą zapłacić do funduszu gwarancyjnego karę (o ile ktoś się dopatrzy, bo nie musi) taka kara na maszyny rolnicze to chyba 900zł(ale nie jestem pewien dokładnie). A Ty jak chcesz zarejestrować na siebie i nie mieć problemów to musisz ubezpieczyć pojazd z datą jaką masz na umowie kupna-sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1258

Poprzedni właściciele nie tylko z ubezpieczalnią mogą mieć problemy, ale i z Urzędem Skarbowym, jeśli nie zgłosili umów do tego urzędu, ale to nie Twoje zmartwienie. Niemniej i Ty do US musisz się pofatygować by złożyć deklarację pcc i należny podatek odprowadzić(2% wartości z umowy) i masz na to 14 dni. Od tego radziłbym zacząć i trzeba tam zabrać prócz Twojej, wszystkie pozostałe umowy kupna sprzedaży tego pojazdu, podobnie jak do wydziału komunikacji. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    153

Panowie z tego co mi wiadomo c4011 był produkowany w latach 1965-1970 Czy czasem nie można go potraktować jako pojazd historyczny?

USTAWA o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych

Rozdział 1, Art 2

11) pojazd historyczny:

c) pojazd mający co najmniej 40 lat,

Art. 23.

1. Posiadacz pojazdu mechanicznego jest obowiązany zawrzeć umowę obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody powstałe w związku z ruchem posiadanego przez niego pojazdu.

2. Przepisy dotyczące obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych stosuje się także do posiadacza lub kierującego pojazdem mechanicznym, przed jego rejestracją, jak również do posiadacza lub kierującego pojazdem zarejestrowanym za granicą, niedopuszczonym do ruchu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz do posiadacza lub kierującego pojazdem historycznym, od chwili wprowadzenia tych pojazdów do ruchu.

Art. 29.

1. Posiadacz pojazdu jest obowiązany zawrzeć umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych:

1) najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu mechanicznego, z wyjątkiem pojazdów historycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2647

Jako obecny właściciel ubezpieczasz w dzień kupna,i nie masz problemów z oc.Poprzedni właściciele już mogą Pozatem do stwierdzenia że to pojazd historyczny jest potrzebny rzeczoznawca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    127

Nie wiem  czy się zmieniły przepisy ale rok temu rejestrowałem przyczepę nie ubezpieczoną to podpisywałem oświadczenie,że ją ubezpieczę w tym dniu i jak odbierałem DR  to musiałem pokazać ubezpieczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1262

Kto figuruje w wydziale komunikacji jako właściciel tego ciągnika ? Chyba to należało by sprawdzić najpierw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    785

A co ma do rzeczy kto figuruje w wk jeżeli ma ciągłość umów? Dla niego w tej chwili najważniejsze jest aby zaraz po kupnie zrobił ubezpieczenie. Potem musi zrobić przegląd i dopiero zarejestruje na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1262

"dwóch właścicieli nie rejestrowało tego ciągnika", może się okazać, że ciągnik cały czas ma pierwszego właściciela lub został przez niego wyrejestrowany. To tak w skrócie.

Odnośnie OC, zapomniałem zapłacić w terminie składki i ubezpieczyciel policzył sobie odsetki i musiałem to zapłacić. Także tutaj można mówić co by było gdyby a najlepiej spytać u ubezpieczyciela, nie koniecznie u tego u którego się będzie ubezpieczać ciągnik, jak taka sytuacja może wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korasss    59

To wszystko zależy od tego kto pracuje w ubezpieczalni. Ja jak kupiłem ciągnik to nie miał ubezpieczenia X lat . Po około roku Byłem w paru oddziałach żeby wznowić ubezpieczenie to wszyscy mówili "Panie to się nie opłaca ,karę dowalą" itd ,itp..wiec zapytałem znajomego co ma kogoś tam w oddziale i bez problemu zrobiłem OC i już tak 7 rok bez żadnych zastrzeżeń .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196
aqq67 napisał:

Witam proszę o poradę. Kupiłem ciągnik c4011 z dokumentami.

Posiadam tablice rejestracyjną z dowodem i mam też ciągłość umów.

Dowód rejestracyjny (ostatni przegląd 1996r) jest na pierwszego  właściciela a  kolejnych dwóch właścicieli nie rejestrowało tego ciągnika i stąd pytanie czy teraz mogę zarejestrować go na siebie nie robiąc problemów dwum poprzednim włąścicielom? Czy ci panowie nie dostaną jakiejś kary za brak opłacania oc?

nie interesuje się innym tak jak pisali wyżej urząd skarbowy od umowy pcc zapłacić później przegląd i zapierniczaj do wydziału komunikacji bo jak w ciągu 30 dni nie zarejestrujesz to Ty dostaniesz karę jak będziesz miał już na siebie ciągnik to najlepiej w dniu rejestracji wykup oc. jeżeli ciągnik wymaga remontu lub jest niesprawny i musisz go remontowa to opłac pcc w urzędzie skarbowym i idź do wydziału komunikacji i zrób zgłoszenie nabycia bo jeżeli 30 dni minie i tego nie zgłosisz i nie zarejestrujesz to grozi Ci kara 200-1000zl i w dniu zgłoszenia wykup oc a jak wyremontujesz to wtedy przegląd i rejestracja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Ubezpieczenie OC robi się nie z dniem kupna tylko z dniem rejestracji  dostajesz wtedy miękki dowód  , przy odbiorze  twardego dowodu musisz okazać ubezpieczenie oc zawarte w dniu odbioru dowodu miękkiego .Mam nadzieje że jasno wytłumaczyłem.
Tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2647

@up nie do końca bo jak nabędziesz pojazd bez OC i nie zrobisz go w dniu zakupu,to leci ci kara za jego brak.A bez ważnego OC nic nie zdziałasz w Wk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1115

U nas bez oc nie zarejestrujesz pojazdu.. Pierwsze to oc patrzy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196
Andrz_ napisał:

Ubezpieczenie OC robi się nie z dniem kupna tylko z dniem rejestracji  dostajesz wtedy miękki dowód  , przy odbiorze  twardego dowodu musisz okazać ubezpieczenie oc zawarte w dniu odbioru dowodu miękkiego .Mam nadzieje że jasno wytłumaczyłem.
Tyle w temacie

jeżeli pojazd nie miał w dniu zakupu ważnego oc. to kupić trzeba oc w dniu jego nabycia. nawet pojazd czasowo wycofany z ruchu musi mieć ważne oc.


asharot napisał:

OC w WK żądają dopiero gdy odbierasz "twardy dowód"

teraz nie zadają oc bo mają podgląd w CEPIK

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

A co ma wk do oc? Niedawno "kupiłem" przyczepę, która od ok. 20lat nie miała oc i nikt nigdzie, tym bardziej w wk o nic nie pytał. Wk jest od rejestracji pojazdów, od oc jest ubezpieczyciel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

tylko jest to w jednym systemie i jak zarejestrowałes a nie wykupiles ubezpieczenia to fundusz nałoży karę a jak nie masz ważnego oc to nie odbierzesz stałego dowodu rejestracyjnego a kary w zależności od zwłoki jest do 600euro ale nie jestem pewien dokładnie ile wynosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aqq67    0

Na umowie nie mam wpisanej jeszcze daty więc z wykupieniem oc nie będzie problemu. A czy prawdą jest że kara za brak oc przedawnia się po 3 latach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446
13 godzin temu, gosciu506 napisał:

nawet pojazd czasowo wycofany z ruchu musi mieć ważne oc.

 

Jakieś bajki opowiadasz, jak można ubezpieczyć pojazd który na pewno nie posiada przeglądu technicznego, często też nie ma tablic rej.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

kolego nie opowiadam bajek mam auta powyżej 3.5t i są wycofane czasowo z ruchu bo używam je 2m-ce w roku i masz rację ze nie mam do nich tablic i dowodów bo są w starostwie ale place oc za cały rok tylko ze w okresie kiedy są wycofane z ruchu to tylko 12%albo 20% (sprawdze polise to Ci napisze) stawki resztę zwraca mi ubezpieczyciel podatek drogowy place tylko za 2 m-ce za które jeżdżę autem. co do przeglądu to tak robię przegląd żeby był wtedy kiedy przywraca jej do ruchu bo wtedy jest łatwiej a przed wycofaniem z ruchu robie przegląd na cały rok ja używam auta 2 m-ce w roku jeżeli ktoś wycofa z ruchu auto na dłużej to musi później brać czerwone tablicę żeby jechać z nim na przegląd. auto wycofane z ruchu ono ciągle widnieje jako zarejestrowane a każde auto (pojazd) zarejestrowane w polsce musi mieć ważne oc nie istotne czy stoi na placu czy w garażu ale tak to mówią u nas chore przepisy i sytuacja opisana wyżej dotyczy tylko aut powyżej 3.5t aut osobowych traktorów rolniczych nie dotyczy. nie można ich wycofać z ruchu czasowo. chodz przepisy się ciągle zmieniają


aqq67 napisał:

Na umowie nie mam wpisanej jeszcze daty więc z wykupieniem oc nie będzie problemu. A czy prawdą jest że kara za brak oc przedawnia się po 3 latach?

to tylko ustal ze sprzedającym i wpiszcie ta sama datę na umowach i on tez niech w ciągu 30dni zgłosi zbycie pojazdu a ty zgłoś kupno. co do oc to do końca nie jestem pewien ale fundusz koledze przyszedł po 7 latach tylko ze jest tam ustalona górna granica kary chyba 4800zl czy coś takiego. ale co Cię interesują poprzedni właściciele. Ty w dniu zakupu jaka jest na umowie wykup na siebie oc najtańsze i Ty jesteś kryty. z tego co wiem to narazić ubezpieczyciele pilnują tych bieżących spraw a tych starych narazić nie wyciągają z systemu. ale lepiej to załatwić i mieć spokój jakieś najtańsze OC do takiego traktora pewnie będzie kosztowało z 70zl jak ma ktoś 60%znizki

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

zapraszam do zapoznania się z ustawą i przepisami regulującymi rejestracje pojazdów. Nie ma w nich mowy o czasowym wyrejestrowsniu tak każdy mówi potocznie. ustawa mówi jasno: czasowe wycofanie z ruchu i wyrejestrowanie pojazdu stałe w skutek zbycia kradzieży lub wyzlomowania. i to dotyczy tylko pojazdów pow 3.5t. nie istnieje w ustawie pojęcie 'wyrejestrowanie czasowe' to jest tylko potoczna nazwa której używają ludzie. takie pojęcie funkcjonowało i miało zastosowanie chyba do roku1990 lub 1992. i jeżeli ktoś ma pojazd wyrejestrowanie czasowo z przed 1990r można go legalnie przywrócić do rejestracji.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj