PanPawel

Rzepak ochrona i nawożenie 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Andpol    949

3 lat wstecz widziałem rzepak nie pryskany na płatka tak na oko około 0,60 ha i żle nie wyglądał tylko robale trochę strąków załatwili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

 

37 minut temu, miwigos napisał:

A skąd wiesz pom ile bedzie rzepak ,teraz cena jest nieistotna do tych co już sprzedali,

Dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72
49 minut temu, Aroo22 napisał:

Nie ma sensu tyle zabiegów robić. Jak jest potrzeba to jakiś insektycyd tak ale kolejny fungicyd? 5t i tak nie przekroczycie, a jak wody nie będzie to nawet 3,5t. Szkoda narobić kosztów, a w żniwa się rozczarować. Ale każdy zrobi jak uważa.

Każdy robi jak uważa, ale ja co roku mam problem z zgnilizną twardzikową i musze coś z tym zrobić.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    325

Może trzeba zmienić odmiane albo środki o zmianowaniu nie wspomnę. Zarodniki zgnilizny bytują w glebie, częsta uprawa na danym polu = większa presja choroby. Ale także się to ma do działek sąsiednich jeśli są rzepaki obok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
17 minut temu, ralf3635 napisał:

Każdy robi jak uważa, ale ja co roku mam problem z zgnilizną twardzikową i musze coś z tym zrobić.

 

To nie oszczędzaj tylko zrób porządny zabieg t1 na wiosnę w nie okrojonych dawkach a nie kombinujecie z t 11/2 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Daj kiera 1l/ha

Na płatek pictor.

Robie tak od dawna i z niczym problemu nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Tak z ciekawości ile zabiegów stosujecie na owady na wiosnę? Pierwszy raz uprawiam rzepak i nie wiem na ile się przygotować. Do T1 planuję dodać Dursban i Cyperkill a do płatka Proteus. Co pomiędzy dajecie jakby była potrzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

nie ma na to reguły musisz obserwować plantacje i kontrolować progi szkodliwości ale ten rok będzie co robić  dzięki łagodnej zimie  ale myślę ze 3-4 razy trzeba będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Jak będzie zimno to nie będzie potrzeby robić na slodyszka i wtedy wystarczają 2 zabiegi na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

 1.dusrban a potem do wyboru :mospilan, proteus, inazuma itp cos co pszczołom za mocno nie szkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

Ile.kg czystego azotu planujecie wysiac na rzepak tej wiosny ? dodam ze  nigdy nieprzekraczam dawki 220kg czystego skladnika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik32    2

Ciekawe jaki mróz jest w stanie rzepak wytrzymać żeby większych szkód nie było?Mrozy będą teraz solidne więc pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864
tofil napisał:

Ile.kg czystego azotu planujecie wysiac na rzepak tej wiosny ? dodam ze  nigdy nieprzekraczam dawki 220kg czystego skladnika 

że względu na ilość opadów w ostatnich 2 latach zastosowałem 180kg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
rolnik32 napisał:

Ciekawe jaki mróz jest w stanie rzepak wytrzymać żeby większych szkód nie było?Mrozy będą teraz solidne więc pytam

-5 to zaden mroz. W fazie kwitnienia moglby troche narobic ale jeszcze nie teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Zależy jak długo rzepak kwitnie. Raz w tygodniu trzeba jechać na pryszczarki  w czasie kwitnienia i raz jak kończy kwitnac. Wcześniej raz na słodyszka na zielony pak. Na rzepak starczy 180kg N w 3 dawkach przy odpowiedniej ilości  opadow. Odradzam mocznik bo jest to kiepski nawóz z dużymi stratami. Polecam na 1 dawkę dać z 400kg saletrosanu 26n

A później jak wydłuża się pęd 100kg saletry i skracanie. Na zielony pak drugie 100kg saletry. Nie zapominajcie o mikroelementach bo bez tego nawet jak dacie 300kg n to urośnie wam 2 tony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

Mój dostał 46+105kg N, a teraz jeszcze 50 dostanie i finał. No i siarczan magnezu rozsypałem, bor w oprysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78

Jak tam u was rzepaki po no nocnych mrozach,bo u mnie mocno się położył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Ziel napisał:

Zależy jak długo rzepak kwitnie. Raz w tygodniu trzeba jechać na pryszczarki  w czasie kwitnienia i raz jak kończy kwitnac. Wcześniej raz na słodyszka na zielony pak. Na rzepak starczy 180kg N w 3 dawkach przy odpowiedniej ilości  opadow. Odradzam mocznik bo jest to kiepski nawóz z dużymi stratami. Polecam na 1 dawkę dać z 400kg saletrosanu 26n

A później jak wydłuża się pęd 100kg saletry i skracanie. Na zielony pak drugie 100kg saletry. Nie zapominajcie o mikroelementach bo bez tego nawet jak dacie 300kg n to urośnie wam 2 tony.

Na początku wydłużania pędu nawożenie doglebowe azotem powinno być zakończone, a nie jakieś prószenie po 100 kg saletry jeszcze w fazie zielonego pąka...


popo73 napisał:

Jak tam u was rzepaki po no nocnych mrozach,bo u mnie mocno się położył.

Można będzie zrezygnować z chemicznych regulatorów 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

3tyg przed kwitnieniem nawozi się rzepak.... Poprawia rozwój bocznych pędów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egon78    30
26 minut temu, popo73 napisał:

Jak tam u was rzepaki po no nocnych mrozach,bo u mnie mocno się położył.

Efekty  -5  przy  gruncie   było  widać   cały  dzień   ale  plantacja   na  północnym  stoku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj