PanPawel

Rzepak ochrona i nawożenie 2020

Polecane posty

popo73    78
36 minut temu, gustaww napisał:

Mam działkę wąską bo 12m i sąsiad też 12m. On leje rsm i zawsze jedna dysza u mnie ląduje i niestety na granicy też. Rozlał 4 dni temu rsm u siebie i po granicy u mnie. Ja po nim 4 dni pojechałem z saletrą to widać że roślina dostała kopa po jego zabiegu. 

Jak mi się zachcę iść to zrobię fotkę.

W końcu ktoś mnie poparł.Dzieki. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39
Dnia 28.02.2020 o 12:05, yacenty napisał:

azot w glebie w rzepaku w czerwcu? Przeciez rzepak wszystko powinien wyciągnąć do momentu kwitnienia a później tylko nalać nasiona z rośliny a nie z nowego nawozu.
nie wiem jak u ciebie ale u mnie rzepak kwitnie od 20 kwietnia do 20 maja.

O to mi mniej więcej chodziło, pisząc o suszy w czerwcu miałem na myśli dokładnie to o czym pisałeś, że rośliny za wszelką cenę musza szybko się rozwinąć. Skrót myślowy. 

19 minut temu, sw_kamil napisał:

Efekt po rsm może być szybszy ponieważ on też zawiera część formy saletrzanej i nie potrzebuje czasu na rozpuszczenie granulki jak w przypadku saletry

W tych warunkach saletra rozpuszcza się momentalnie. Dziwne żeby rsm działał szybciej od saletry, zwłaszcza że saletra posiada 5 razy więcej formy saletrzanej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867
56 minut temu, gustaww napisał:

Mam działkę wąską bo 12m i sąsiad też 12m. On leje rsm i zawsze jedna dysza u mnie ląduje i niestety na granicy też. Rozlał 4 dni temu rsm u siebie i po granicy u mnie. Ja po nim 4 dni pojechałem z saletrą to widać że roślina dostała kopa po jego zabiegu. 

Jak mi się zachcę iść to zrobię fotkę.

a jak wyglądało pole bez saletry, tzn jak wygląda porównanie zastosowany rsm, a nie zastosowany rsm


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2450

Dając 300 kg RSM to masz azotu tyle co w 150 kg saletry w tej samej postaci , reszta amidowa .Więc jakim cudem stosując np. 300 kg RSM i 300 kg saletry , RSM da ci większego kopa skoro w saletrze jest 2 razy więcej azotu o tej samej formie. A jeśli chodzi o rozpuszczalność to jak dasz na przymrozek ,i póżniej przymrozek puści to za godzinę góra dwie po saletrze nie ma śladu bo się rozpuści . 2 dni w idealnych warunkach ,to ten azot nawet w strefe korzeniową się nie przemieśći

30 minut temu, sw_kamil napisał:

Efekt po rsm może być szybszy ponieważ on też zawiera część formy saletrzanej i nie potrzebuje czasu na rozpuszczenie granulki jak w przypadku saletry

 

24 minuty temu, kamil2963 napisał:

O to mi mniej więcej chodziło, pisząc o suszy w czerwcu miałem na myśli dokładnie to o czym pisałeś, że rośliny za wszelką cenę musza szybko się rozwinąć. Skrót myślowy. 

W tych warunkach saletra rozpuszcza się momentalnie. Dziwne żeby rsm działał szybciej od saletry, zwłaszcza że saletra posiada 5 razy więcej formy saletrzanej.

O to właśnie mi chodziło , nie spojrzałem wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacperb10    3

Zabieg T1 

45g metkonazol + 105 g chlorku mepikwatu 

jak sobie poradzi z ochrona i regulacja ? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

dla mnie jedyne trzymające się kupy wytlumaczenie. teraz są pola które nie dostały jeszcze azotu a tak samo się zielenią jak te posypane


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma3ciej    3
Dnia 27.02.2020 o 13:28, Mareg napisał:

 

Odmiana murphi na 2 pierwszych zdjęciach brakuje fosforu czy azotu ?? Saletrosan w ilości 280kg podany 18 lutego.

IMG_20200301_165243582.jpg

IMG_20200301_165246960.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, yacenty napisał:

a jak wyglądało pole bez saletry, tzn jak wygląda porównanie zastosowany rsm, a nie zastosowany rsm

Wiesz, byłem na polu ale aparat tego nie odda bo chodzi o odcień liścia. Ja dałem 2 tyg temu saletrosan 250kg,  i rzepak mały  ciemno zielony i lekko fioletowy rozłożony na całym polu,  około 5 dni temu rozlał rsm bo widziałem jak jechał, ja wczoraj rano pojechałem rozsiać saletrę i rzepak na moim polu po samej granicy zrobił się jasno zielony i liście stanęły do góry. Starałem się to uchwycić ale nie za bardzo wyszło. Możliwe że tak zadziałał rsm, to samo miałem w pszenicy rok temu od jego strony pszenica była lepsza.

 Teraz tak myślę że może mój saletrosan jeszcze nie zadziałał, zobaczymy co będzie za tydzień po mojej saletrze.

Edytowano przez gustaww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

nie porównuj 250kg saletrosanu do RSM sąsiada który go zastosował w nieznanej Ci dawce. Ja mam na polu dwie odmiany rzepaku, jeszcze tydzień temu nie było widać różnicy między nimi. Dzisiaj już jest różnica który pierwszy się zebrał i intensywniej rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

To wg was co kiedy działa pod warunkiem deszczu po rozsianiu? Saletrosan rsm 2 tyg a saletra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

mam przed oczami wykres gdzie to wszystko zależało od temperatury. spróbuję go odszukać. przy obecnej pogodzie moim zdaniem oba nawozy powinny zacząć działać po 10 14 dniach. wiadomo saletra mocniej bo ma lepszy stosunek szybkiego azotu 1:1 a saletrosan 1:2


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2450

Teoretycznie wszystko co wymieniłeś zaczyna działać w tym samym , bo wszystkie te nawozy mają formę saletrzaną. Różnica polega na tym że mają różne proporcje np. saletra ma 50% -saletrzanej i 50% amonowej , podczas gdy RSM ma 25%- saletrzanej , 25%- amonowej, i 50% - amidowej .Więc początkowego kopa stosując te same dawki da zdecydowanie saletra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

ale przeciez napisałem w ostatnim zdaniu ze saletra mocniej bo ma 1:1


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2450
2 minuty temu, yacenty napisał:

ale przeciez napisałem w ostatnim zdaniu ze saletra mocniej bo ma 1:1

to było do poprzednika . nie zauważyłem tego postu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Co na t1 stosujecie? Rozwiązanie tebu+ metkonazol podobne jakościowo jak toprex? 
nie widzieliście żadnych skutków ubocznych po 0,5 toprexu wiosna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk7530    4

Forma azotanowa po całym tygodniu deszczu w którym mniej więcej wyjdzie ok 40 mm zostanie wypłukany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

no co ty, co to jest 40mm? chyba ze to spadło w 15min i całe pole spłyneło.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie gleba wiąże azot, wypłukało by go gdyby spadło 400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk7530    4

Gleba wiąże azot ale amonowy, a azotanowy jest wypłukiwany w głąb profilu glebowego tak przynajmniej wyczytałem ale nie wiem właśnie kiedy to nastąpi i ile musi spaść deszczu aby ten azot został przemieszczony za głęboko. Dzięki za odpowiedź

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Napewno musiało by spaść dużo więcej niż 40 mm żeby go wypłukało .

  • Haha 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200

Dzisiaj z rana saletra poszła na rzepak ok 220kg/ha, teraz deszcz pada. Co na 2 dawkę? RSM czy inna forma azotu? Okolice Zamościa

Edytowano przez rafal3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

U mnie plan jest taki poszło 21.02 300 kg saletry Kędzierzyn i teraz 2x 200 saletra. Siarka poszła na poczatku lutego w kieserycie 200kg. Okolice Zamościa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj