PanPawel

Rzepak ochrona i nawożenie 2020

Polecane posty

Andpol    126
Napisano (edytowany)
10 godzin temu, Damianek20 napisał:

Mi udało się nabyć jeszcze nurele ale droga 92 zł a okolice HR gość miał do sprzedania dursban za 100 zl

Durszban 100 zł. za litr?

Edytowano przez Andpol

Dastan    22

Kiedy rzucić saletrę na rzepak? Musze to zrobić bo na przeoraną słome nie dałem, jest 4-5 liść tylko jest okropnie sucho, ziemia zaskorupiona i w najbliższym tygodniu opadów nie widać. Sypać na taką suchę glebe?

lukasz067    1

Rzepak siany 8 września czy mam się martwić tymi dziurkami jeśli tak czym to opryskać i czy moge do niego dorzucić jakąś odrzywke mocznik 

1600499052071187211832379354385.jpg

16004992783671246997374028333839.jpg

Wiadomość z agroFakt.pl

poosa21    153

Opryskaj jak najszybciej zwykłym najtańszym śmierdziuchem bo rzepak nie będzie Ci rósł. 

proxy8441    121
3 godziny temu, Tomek90 napisał:

Bywało że rzepak rozjechany jak walcem ale wtedy dawałem 1l caryxu na 4 liść i do wiosny nie wstał. 

Odkąd współpracuje z procam to tak mieszam, znajomi tak samo a agronomi różni. 

głównie mi chodzi o to czy rzepak nie przypalony po tak bogatej i urozmaiconej mieszaninie ?(fungi, herbi (na jednoliścienne) oraz insektycyd i nawóz) a efekt wiadomo też musi byc inaczej bezsensu. I ta dawka na perz to jest też pytanie bo jednak 2x wieksza i stężenie srodków rosnie w cieczy

My siejemy, a Bóg daje plony

Tomek90    605
54 minuty temu, proxy8441 napisał:

głównie mi chodzi o to czy rzepak nie przypalony po tak bogatej i urozmaiconej mieszaninie ?(fungi, herbi (na jednoliścienne) oraz insektycyd i nawóz) a efekt wiadomo też musi byc inaczej bezsensu. I ta dawka na perz to jest też pytanie bo jednak 2x wieksza i stężenie srodków rosnie w cieczy

Niema przypaleń. Dawka normalna na samosiewy, dziś jedna działkę polecę z dawką na perz. 

derek2223    21

Navigator z mtazachlorem może uszkodzić rzepak w fazie liścieni? Trochę dosiewałem w miejscach gdzie nie powschodził i nie wiem czy te miejsca teraz jakoś specjalnie omijać?

masa24    425
14 godzin temu, Tomek90 napisał:

Kondycjoner wody bor mikro makro fungicyd z funkcja regulacji szkodnik 2x - nawet chloropyrifos + pełna dawka graminicydu.

Niedoboru boru niema, szkodników niema, niedoborow niema, jednoliscienne padły.

Do fungi co dajesz, jaki adiuwant

yacenty    1598

ja dziś poleciałem caryx 0.7l i faster

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

masa24    425

Ogolnke stosujecie do fungi w rzepaku te wszystkie zmiekczacze adiuwanty.widzicie roznice?

tomala611    3

Rzepak George siany 26.08. Dzisiaj jade z labrador 1 l/ha  + bulldock 0,25 l/ha. Za tydzien Caryx 1 l/ha. 

20200919_132628_resized.jpg

Broody    37
56 minut temu, masa24 napisał:

Ogolnke stosujecie do fungi w rzepaku te wszystkie zmiekczacze adiuwanty.widzicie roznice?

Zależy czym pryskane, ja ogólnie jeśli coś to dodaje zwilzacz jak faster albo adiuvare. Ładnie kryje wówczas liście.

Jeśli robiona regulacja Caryxem to nie porzeba adiuwantu. Pięknie pokrywa liście rzepaku. 

mraukot    473

Zwykły tebukonazol w formulacji EW też idealnie rozpływa się po liściach.

Aroo22    68

Rzepak DK Extime siany 28 sierpnia 45szt/m2. W następny tygodniu planuje regulacje toprexem i jednoliścienne. Zastanawiam sie czy jeszcze oprócz boru i mikro dać mocznik dolistnie. Na rozkład słomy nic nie było dawane azotu tylko tyle co w NPK. 

IMG_20200917_143627.jpg

ARTI2019    2

Co robić roślinki wyglądają jakoś słabo ,napewno insektycyd bo meszki się pojawiły , odrzywkam pobudzi go do życia ? Gdzie nie gdzie zawijają się liście ,pryskać tebukonazol ? Czy się jeszcze wstrzymać bo nie wszystkie rośliny są w odpowiedniej fazie ?

Screenshot_2020-09-19-16-21-19-014_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2020-09-19-16-21-33-116_com.miui.gallery.jpg

IMG_20200919_160455.jpg

yacenty    1598
mraukot napisał:

Faster to pewnie jakiś insektycyd 😋

adiuwant

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

matek89121    773

to tak ciężko wrzucić nazwę w wyszukiwarkę gogle że o każdą  pierdołe trzeba forum zaśmiecać 

• Haha 1

isentor    3

Śmieszne czasy nastały, że bez wrzuconej emoty treści są błędnie rozumiane 

lucekk    0

Regulować samym toprexem czy bawić się w dzielone dawki typu mepik/caryx i tebukonazol? Co doradzacie? 

IMG_20200918_190650.jpg

machtomi    20

Dawaj caryx pół dawki i po tygodniu reszta. Z mepikiem się zgadzam.

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez damiandg
      Witam zrobiłem odchwaszczanie przed wschodowe ale ono nie podziałało ze względu na susze. Teraz chciałbym zrobić poprawkę za pomocą Metazachloru i Nawigatora. Czy ma to sens czy czekać do wiosny??
    • Przez lotnik993
      Faza 4 /6 liści w rzepaku więc czas na oprysk jak sądzicie który lepszy 
    • Przez Krakers16
      Witam :mellow: Zbliza sie zima a wiec czy ubezpieczacie swoj rzepak ? Jesli tak to w jakich firmach jakie sa ceny? i jakie pakiety wybieracie? Wgoloe to mam takie pytanie czy mozna teraz ubezpieczyc rzepak jakimis dwoma pakietami a wiosna na lato nastepnymi jesli tak to czy doplata bedzie obowiazywal dwa razy czy tylko raz?
    • Przez Pawel64
      Witam proszę o podpowiedzi : rzepak siany 29 sierpnia,  zastosowałem Metazanex 500 w ilości 2l/ha  bezpośrednio po siewie, natychmiast po zastosowaniu środka padał obfity deszcz przez tydzień, rzepak po wschodzie przybiera niebieskofioletowy kolor i nie rośnie, likwidować czy czekać ?? 
    • Przez Kubawww
      Witam, rzepak odmiana sy florida siana 24.08 do dzis  na palcu  reki moge liczyc wschody 
      Spadly 2 mocne deszcze 70 l łącznie
      Bedzie cos z tego? pole bez górek wiec nie splynelo 
      Pole 3a-4b

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj