PanPawel

Rzepak ochrona i nawożenie 2020

Polecane posty

Xion    25

Ja to się zastanawiam czy ccc nie dołożyć do tilmora. Setka ccc na każdą parę liści tak to było? 

andrzej78    123
3 godziny temu, Zapracowany napisał:

Jak narazie ten pryskany zciemniał, zobaczymy co będzie dalej 

To jest właśnie jeden z pierwszych objawów regulacji  - wzrost chlorofilu, szczególny wpływ mają triazole. 

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej78    123
16 minut temu, Xion napisał:

Ja to się zastanawiam czy ccc nie dołożyć do tilmora. Setka ccc na każdą parę liści tak to było? 

Tebu i jemu podobne , setka na każdy liść , natomiast istnieje przekonanie ,że CCC w dawce 400 g/ha ma jakiekolwiek działanie.

yacenty    1596

ale setka czego? Kiedys tebukonazol był tylko w dawkach 250. Dziś jest od 250 aż do 750, więc warto być precyzyjnym,

bo czym innym jest setka oriusa extra a czym innym setka buzza ultra, a jeszcze czym innym setka tebukonazolu - substancji aktywnej

• Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

yacenty    1596

u nas różne, zależnie od dostępności i aktualnej ceny jak również od tego w jakiej zupie idzie

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów

Mecha    26

Rzepak siany 04.09. Myślę kiedy dać labrador na 1 liścienne i co to za 2 liścienne wychodzą i czy zdechna, czy coś dołożyć. Było pryskane metazanex +command.

20200917_185306.jpg

20200917_185221.jpg

yacenty    1596

od kiedy 2 liscienne maja paść po labradorze? czym pryskałeś na 2 liscienne?

Pozdrawiam YacentY

Ceny Nawozów

Mecha    26

Po doglebówce miałem na myśli, ale nie miały prawa by wejść . Napisałem czym było pryskane. Do tego był adiuwant

yacenty    1596

ja sie az tak nie znam na oprysku doglebowym bo go nie robie, ale mi mowili ze do takiego oprysku musi być porządnie uprawione.
Dużo masz samosiewów? bo ze zdjęć to nie ma nic - wiec po co robic na 1 liscienne?

Pozdrawiam YacentY

Ceny Nawozów

Mecha    26

Środek kupiony był bo koszt nie duży, a lubię mieć czysto. Samosiewy są, ale ilościowo nie wiem jak to określić. Są rozłożone bo słoma była siekana a przejazdy był po polu różne....

Mari82    163

Czy 0.5 caryx i 0.5l tebu w stężeniu 250 ktoś dawał taki mix? Czy może tebu 0.3l i chlorek mekwipatu 0.5?

Bo w weekend muszę skracać na tą chwilę wygląda tak

IMG_20200918_074058.jpg

Andpol    124
Napisano (edytowany)

@Mari82 Przez 2 sezony dawałem 0,5 tebu+ 0,6 stabilanu i dobrze było i budżetowo. Tak mi doradcy doradzili.

Edytowano przez Andpol
  • Like 1

Mari82    163
Napisano (edytowany)

@Andpol ja podobnie w tamtym roku leciałem tylko że 0.3 ambrossio stężenie 500 i mepik 0.6 tu pakiet Chemirol ale trochę za mocno go trzymało i to bardzo

Edytowano przez Mari82

Andpol    124

@Mari82 U mnie dobrze było i tylko na nakładkach było widać różnicę. Twój mniejszy od mego zeszłego sezonu to daj 0,5 stabilanu.

• Like 1

Mari82    163

@Andpol dzięki, może porównam sobię i na dwuch działkach zrobię zabiek tak jak piszesz a na drugiej caryx 0.5 i tebu bo nigdy tak nie robiłem choć caryx stosowałem raz, w dawce litr i moim zdaniem jest to za dużo tak jak ktoś wspomniał wyżej 

Andpol    124

@Mari82 Caryx jest super na wiosnę dawałem 1,2l ha ale w tym sezonie dałem Toprex i wiosenne przymrozki przyszły i nie mam porównania? Rób jak uważasz będziesz miał porównanie? Ja teraz mam półkarła D06 to dam tylko 0,5 tebu.

yacenty    1596

nie mało troszkę te pół litra? my coś takiego robiliśmy ale szło po 07, albo 0.6 i 0.8

Pozdrawiam YacentY

Ceny Nawozów

Marco007    0

Caryx 0,5 + tebu 0,5 + bor i tutaj pytanie czy można stosować takie połączenie?

Mari82    163
27 minut temu, yacenty napisał:

nie mało troszkę te pół litra? my coś takiego robiliśmy ale szło po 07, albo 0.6 i 0.8

Czyli jak bym dał 0.6 caryx i 0.5 tebukonazolu było oki

derek2223    21
13 godzin temu, Mecha napisał:

Rzepak siany 04.09. Myślę kiedy dać labrador na 1 liścienne i co to za 2 liścienne wychodzą i czy zdechna, czy coś dołożyć. Było pryskane metazanex +command.

20200917_185306.jpg

20200917_185221.jpg

Te dwuliścienne o których piszesz to nie rzepak przypadkiem?

Fugeo    78

Na nierówny rzepak samo tebu np. Ambrossio w dawce 0,5 l/ha wystarczy?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez damiandg
      Witam zrobiłem odchwaszczanie przed wschodowe ale ono nie podziałało ze względu na susze. Teraz chciałbym zrobić poprawkę za pomocą Metazachloru i Nawigatora. Czy ma to sens czy czekać do wiosny??
    • Przez lotnik993
      Faza 4 /6 liści w rzepaku więc czas na oprysk jak sądzicie który lepszy 
    • Przez Krakers16
      Witam :mellow: Zbliza sie zima a wiec czy ubezpieczacie swoj rzepak ? Jesli tak to w jakich firmach jakie sa ceny? i jakie pakiety wybieracie? Wgoloe to mam takie pytanie czy mozna teraz ubezpieczyc rzepak jakimis dwoma pakietami a wiosna na lato nastepnymi jesli tak to czy doplata bedzie obowiazywal dwa razy czy tylko raz?
    • Przez Pawel64
      Witam proszę o podpowiedzi : rzepak siany 29 sierpnia,  zastosowałem Metazanex 500 w ilości 2l/ha  bezpośrednio po siewie, natychmiast po zastosowaniu środka padał obfity deszcz przez tydzień, rzepak po wschodzie przybiera niebieskofioletowy kolor i nie rośnie, likwidować czy czekać ?? 
    • Przez Kubawww
      Witam, rzepak odmiana sy florida siana 24.08 do dzis  na palcu  reki moge liczyc wschody 
      Spadly 2 mocne deszcze 70 l łącznie
      Bedzie cos z tego? pole bez górek wiec nie splynelo 
      Pole 3a-4b

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj