PanPawel

Rzepak ochrona i nawożenie 2020

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

jahooo    1687

Chodzi mi o to, co żółknie w rzepaku, jakby rzodkiew świerzepa, to dobrze wiedzieć, w sumie gorczyca jest mniej uciążliwa

Zapracowany    277
36 minut temu, jahooo napisał:

Chodzi mi o to, co żółknie w rzepaku, jakby rzodkiew świerzepa, to dobrze wiedzieć, w sumie gorczyca jest mniej uciążliwa

To CL jest, to co za różnica co to

ARTI2019    2

Co robić , rzepak posiany aganos 22 sierpnia nawet okej wschody pryskane Metaxa i comodor lecz na 2 dzień były mocne ulewy co jakiś czas ziemia  zbita ,gdzie lepszą ziemia rzepak ma 4 liście właściwe a tam gdzie glina to dopiero schodzi , przed rzepakiem było wapnowanie jest dany pod korzeń polidap sól potasowa i mocznik , teraz myślałem dać fungicyd tarcza łan przy okazji by skróciło do tego plonvit kali ,siarczan magnezu,bormax turbo i optisil ,lecz nie wiem patrząc na to co się dzieje na polu fingicytu wolałbym nie odpuszczać ,jechać za ten około tydzień samymi odrzywkami a fingicytem potem , czy czekać aż najmniejsze będą miały te 4 liście właściwe ?

IMG_20200916_183135.jpg

jahooo    1687
56 minut temu, Zapracowany napisał:

To CL jest, to co za różnica co to

aa, ok, teraz rozumiem

szymon09875    818
3 godziny temu, suffeks napisał:

imazamox dobrze pali gorczyce i jęczmień, dzisiaj zdjęcie 

20200916_131310-01.jpeg

Tu z przodu ładny ale dalej biednie to wyglada...

suffeks    63

to Gorczyca, a tu gdzie dużo jęczmienia było, jeden oprysk wszystko załatwi prawie 

20200916_170238-01.jpeg

• Like 1

Broody    35
49 minut temu, ARTI2019 napisał:

Co robić , rzepak posiany aganos 22 sierpnia nawet okej wschody pryskane Metaxa i comodor lecz na 2 dzień były mocne ulewy co jakiś czas ziemia  zbita ,gdzie lepszą ziemia rzepak ma 4 liście właściwe a tam gdzie glina to dopiero schodzi , przed rzepakiem było wapnowanie jest dany pod korzeń polidap sól potasowa i mocznik , teraz myślałem dać fungicyd tarcza łan przy okazji by skróciło do tego plonvit kali ,siarczan magnezu,bormax turbo i optisil ,lecz nie wiem patrząc na to co się dzieje na polu fingicytu wolałbym nie odpuszczać ,jechać za ten około tydzień samymi odrzywkami a fingicytem potem , czy czekać aż najmniejsze będą miały te 4 liście właściwe ?

IMG_20200916_183135.jpg

Pryskać z tebu , licza się te duze roślinki których masz najwięcej na polu

dzikiWschód    127
Daro20 napisał:

4 godziny temu, yacenty napisał:

Serio?

20 siew i po 10 dniach miał 4 liście do skracania? Amfetamina go zasilasz?

Zerknąłem w kalendarz jak to było i wychodzi mi że po 12 dniach. Pola mam zwapnowane i praktycznie co roku na każde pole daję obornik. W tamtym roku popadało przed siewem i po połowie sierpnia temperatury około 30 stopni. W połowie września był drugi raz regulowany mepikiem.

Pamiętasz wczorajsze zdjęcie rzepaku? To dzisiaj też wstawię. 4 liście i piąty idzie.

Popołudniu jadę z toprexem.

@matek89121możesz się z kimś zgadzać lub nie ale nie masz prawa nikogo obrażać i wyzywać od debili a to co piszesz to świadczy tylko o Twoim poziomie kultury! 

IMG_20200915_105148_1.jpg

dziś byłem po tygodniu na polu i mój rzepak siany 21.08 ma już po 5-6 liście właściwych jeśli ktoś nie wierzy to mogę zrobić jutro zdjęcie

• Like 1

masa24    425
26 minut temu, Zapracowany napisał:

Arti U mnie to samo dałem dziś mikro robaka, siarczan mg. 2 setki tebu i 2 setki caryx

Gosd z. Hektara wiedzy cos pierdolnie a wy lecicie i robicie jak mowi

mich18    27

Panowie jak dawka Caryxu i tebukonazolu na ha rzepak w fazie 4-5 liści

Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Tomek90    602
57 minut temu, mich18 napisał:

Panowie jak dawka Caryxu i tebukonazolu na ha rzepak w fazie 4-5 liści

Jak równy rzepak i zachód Polski to litr caryxu. 

casefarmer    7

Jakie aminokwasy byście polecili na podratowanie rzepaku bo tyle tego na rynku ze głowa boli

Mich9    596

Ja miałem aminokwasy firmy nap amino z mikroelementami firma hiszpańska i naprawdę działało to super

Mecha    26
48 minut temu, Tomek90 napisał:

Jak równy rzepak i zachód Polski to litr caryxu. 

Dokładnie, jak tegi rzepak to 1l napewno bez obaw.

miwigos    498

4 liście piaty mały ,to nie tęgi rzepak ,już połowa września mineła

• Like 2

Zapracowany    277
2 godziny temu, masa24 napisał:

Gosd z. Hektara wiedzy cos pierdolnie a wy lecicie i robicie jak mowi

Rozsądne mi się to wydało, ziemia beton jeden 5 liści drugi 2. Kontrola została. Po tym wczoraj pryskanym jutro powinno być widać czy siada na glebę czy dalej sterczy. Rok temu miałem mzuri rzędy szerokie. Dajesz litr na hektar ile zostanie na roślinie ile pójdzie na glebę? W tym roku rozstaw rzędów co 12 cm. Uważam że na chemii można zaoszczędzić.

Poza tym od jutra ma wiać, kiedy wjade nie wiadomo. A z robakiem trzeba było na już.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez damiandg
      Witam zrobiłem odchwaszczanie przed wschodowe ale ono nie podziałało ze względu na susze. Teraz chciałbym zrobić poprawkę za pomocą Metazachloru i Nawigatora. Czy ma to sens czy czekać do wiosny??
    • Przez lotnik993
      Faza 4 /6 liści w rzepaku więc czas na oprysk jak sądzicie który lepszy 
    • Przez Krakers16
      Witam :mellow: Zbliza sie zima a wiec czy ubezpieczacie swoj rzepak ? Jesli tak to w jakich firmach jakie sa ceny? i jakie pakiety wybieracie? Wgoloe to mam takie pytanie czy mozna teraz ubezpieczyc rzepak jakimis dwoma pakietami a wiosna na lato nastepnymi jesli tak to czy doplata bedzie obowiazywal dwa razy czy tylko raz?
    • Przez Pawel64
      Witam proszę o podpowiedzi : rzepak siany 29 sierpnia,  zastosowałem Metazanex 500 w ilości 2l/ha  bezpośrednio po siewie, natychmiast po zastosowaniu środka padał obfity deszcz przez tydzień, rzepak po wschodzie przybiera niebieskofioletowy kolor i nie rośnie, likwidować czy czekać ?? 
    • Przez Kubawww
      Witam, rzepak odmiana sy florida siana 24.08 do dzis  na palcu  reki moge liczyc wschody 
      Spadly 2 mocne deszcze 70 l łącznie
      Bedzie cos z tego? pole bez górek wiec nie splynelo 
      Pole 3a-4b

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj