PanPawel

Rzepak ochrona i nawożenie 2020

Polecane posty

Xion    86

O ile się nie mylę larwy śmietki tak mi trzepią rzepak... Da się coś jeszcze z tym zrobić? 

IMG_20201001_140008.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

O k..wa! Śmierdziucha dawałeś jakiegoś do zabiegów? Jakie są objawy żerowania śmietki?

Edytowano przez Andpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72
1 godzinę temu, yacenty napisał:

Pytanie na pograniczu rzepaku.

Czy rzepak opryskany powschodowo butisanem star i navigatorem można przesiać pszenicą?

Wszystko wskazuje, na to, że myszy dały radę i nie ma już co ratować.

Jesli chodzi o uprawę to planuję wjechac tu horschem terrano i zrobić na jakieś 30+ żeby tym francom zniszczyć nory.

Jak możesz zostaw to pole na wiosnę pod qq, my już w zeszłym roku walczyliśmy z myszami z mizernym skutkiem, przesiejesz pszenicą to Ci wytną pszenice- będą w niej do żniw siedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Czy do oprysku na samosiewy zbóż w rzepaku (labrador 1l/ha) mogę dodać 1l boru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ARTI2019    3
3 godziny temu, Andpol napisał:

Można ile liści ma rzepak?

Lubelskie 4-6 napewno jak nie więcej 

Wstrzymałem się narazie z zabiegiem bobył strasznie nie równy 1-5-6 liści ale od  kad pada to poszedł w górę jak na drożdżach ,może i miejscami być 7 liści 

Planuję dać tebukonazol plonvit kali siarczan magnezu ,bormax ,optysil , faster i pro aqua do wody  i myślę czy nie dodać stabilanu bo nie wiem czy sam tebu będzie wystarczający czekam aż przestanie lać wyschnie i wjeżdżam puki czas 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106
3 godziny temu, Andpol napisał:

Walczyłeś z jakim skutkiem i czy nie odbija się na plonie? Pytam bo zamierzam zastosować na wiosnę? Pryskany tylko na jednoliścienne+śmierdziuch.

IMG_20200929_134207.jpg

Stosowałem dwa lata temu na jednym polu ze względu na bodziszki i powój polny po zimie i przed regulacja rzepaku i nic się złego nie stało, może ciut w stosunku do drugiego pola wstrzymało, ale tak działa chlopyralid. Poza tym plonowal tak samo 😉

48 minut temu, Daro20 napisał:

Czy do oprysku na samosiewy zbóż w rzepaku (labrador 1l/ha) mogę dodać 1l boru?

Można , ale odżywki bardziej do fungicydów się stosuje niż do herbicydów.

1 godzinę temu, Xion napisał:

O ile się nie mylę larwy śmietki tak mi trzepią rzepak... Da się coś jeszcze z tym zrobić? 

IMG_20201001_140008.jpg

No to teraz definitywnie widać, że to śmietka, a nie drutowce 😬 ajj

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2245
53 minuty temu, Daro20 napisał:

Czy do oprysku na samosiewy zbóż w rzepaku (labrador 1l/ha) mogę dodać 1l boru?

Możesz. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106
1 godzinę temu, Andpol napisał:

O k..wa! Śmierdziucha dawałeś jakiegoś do zabiegów? Jakie są objawy żerowania śmietki?

Liście zaczynają wyglądać jak przy braku boru, tz fioletowe się robią, zaczyna marnieć roślina a wszytko przez uszkodzony korzeń i problem z pobieraniem wody i substancji przez korzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Ja przez późny siew i nierówne wschody nie robiłem jeszcze chwastu i było dosyć sucho że i ten chwast nie rósł teraz po kilkudniowym deszczu kałuże na polu a chwast ruszył w najlepsze, czy 1.5 metazanexu i 0.3 navigatora opryskać koło soboty poradzi sobie z tym  ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

słuchajcie planowalem dac caryx na rzepak ale ze teraz jest pogoda taka jaka jest to w tym tyg nie da rady juz opryskac bo i siac zboze musze, wiec jak bd rzepak miał powyzej 6 lisci jaki srodek dac na regulacje itd ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szumi    346
Dnia 30.09.2020 o 12:05, yacenty napisał:

macie tematy partyjne / społeczne polityczne, tu rozmawiamy o meritum uprawy rzepaku ok?

Może i tak, tylko ... wystarczy zastanowić się, że to co się dzieje obecnie w polityce będzie miało ogromny wpływ na rolnictwo, w tym na uprawę rzepaku! Dlaczego? Działacz proekologiczny i prozwierzęcy na stołku ministra rolnictwa to ewenement w skali światowej. Za chwilę nie będzie pytań czym jechać z 3-4 oprysku w rzepaku na jesieni, bo nie będzie czym. Wszystko zakazane. I nie będzie po co, nie będzie to też opłacalne. Dlaczego? 5 dla zwierząt to początek końca hodowli zwierzęcej w Polsce. Już koledzy na forum bydła zmieniają plany zasiewów, przyszły rok to kilka tysięcy hektarów więcej zasianego rzepaku. Po ile będzie w skupie? Zastanów się!!! Po ile bedzie pszenica w skupie jak wykończą hodowlę a szczególnie kurniki?! 58% eksportu kurczaków idzie na eksport z rytualnego uboju!!! Ale nic to, dalej piszmy o 3-4 skracaniu i laniu RSm na jesieni. A to co uchwalają to nie nasza sprawa, to tylko dotyczy hodowców. 2-3 lata i się wszyscy mocno zdziwimy ...

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Ja z powodu braku czasu dopiero dzisiaj ruszyłem z regulacją dużo rzepaku już w 6 liściach 0,85 tilmora poszło + robak i odżywki. Obsada spora śmietka wszystkiego może nie zje... Ale jak to jest jak nasiona były zaprawione tiametoksam to nie powinno jej być??? 

IMG_20201001_155805.jpg

IMG_20201001_155837.jpg

IMG_20201001_090636.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Dobra wracamy do tematu. O co chodzi tej śmietce te nasiona Cruiserem tak dziadosko zaprawili czy nie działa na nią tiametoksam? Dzisiaj do zabiegu poszedł ch+ cypermetryna za 3 godziny deszcz ch będzie na nią działał? 

 

Edytowano przez Xion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869
57 minut temu, szumi napisał:

Może i tak, tylko ... wystarczy zastanowić się, że to co się dzieje obecnie w polityce będzie miało ogromny wpływ na rolnictwo, w tym na uprawę rzepaku! Dlaczego? Działacz proekologiczny i prozwierzęcy na stołku ministra rolnictwa to ewenement w skali światowej. Za chwilę nie będzie pytań czym jechać z 3-4 oprysku w rzepaku na jesieni, bo nie będzie czym. Wszystko zakazane. I nie będzie po co, nie będzie to też opłacalne. Dlaczego? 5 dla zwierząt to początek końca hodowli zwierzęcej w Polsce. Już koledzy na forum bydła zmieniają plany zasiewów, przyszły rok to kilka tysięcy hektarów więcej zasianego rzepaku. Po ile będzie w skupie? Zastanów się!!! Po ile bedzie pszenica w skupie jak wykończą hodowlę a szczególnie kurniki?! 58% eksportu kurczaków idzie na eksport z rytualnego uboju!!! Ale nic to, dalej piszmy o 3-4 skracaniu i laniu RSm na jesieni. A to co uchwalają to nie nasza sprawa, to tylko dotyczy hodowców. 2-3 lata i się wszyscy mocno zdziwimy ...

powiedziałem od politycznych tematów jest odpowiedni dział na forum tu rozmawiamy o problemie uprawy rzepaku i nie trzeba to wciagac polityki

33 minuty temu, Xion napisał:

Dobra wracamy do tematu. O co chodzi tej śmietce te nasiona Cruiserem tak dziadosko zaprawili czy nie działa na nią tiametoksam? Dzisiaj do zabiegu poszedł ch+ cypermetryna za 3 godziny deszcz ch będzie na nią działał? 

 

te zaprawy trzymaja kilka tygodni a nie kilka miesięcy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

yacenty napisał:

powiedziałem od politycznych tematów jest odpowiedni dział na forum tu rozmawiamy o problemie uprawy rzepaku i nie trzeba to wciagac polityki 33 minuty temu, Xion napisał: Dobra wracamy do tematu. O co chodzi tej śmietce te nasiona Cruiserem tak dziadosko zaprawili czy nie działa na nią tiametoksam? Dzisiaj do zabiegu poszedł ch+ cypermetryna za 3 godziny deszcz ch będzie na nią działał?    te zaprawy trzymaja kilka tygodni a nie kilka miesięcy

W takim razie wnioskuję o zmianę tytułu tematu "Pogoda rolnicza", bo tam nawet 90 % treści nie jest związane z głównym tematem 😎 Odnośnie zapraw neniko, to "trzymają" kilka miesięcy, a nie tygodni ! Przecież jeszcze w maju i czerwcu następnego roku trują pszczoły 😋😋😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
1 godzinę temu, Xion napisał:

Dobra wracamy do tematu. O co chodzi tej śmietce te nasiona Cruiserem tak dziadosko zaprawili czy nie działa na nią tiametoksam? Dzisiaj do zabiegu poszedł ch+ cypermetryna za 3 godziny deszcz ch będzie na nią działał? 

 

Hahaha. Nie bedzie działał. Męczyłem sie w zeszłym roku z nią. 

Jedyne co podziałało w zeszłym roku to była nurella plus do tego poszedł kelpak. Jakieś 80% larw padło. Mozesz spróbować z inazuma plus coś na korzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245
Dnia 30.09.2020 o 16:42, Xion napisał:

Co mu dolego?? Pojedyńcze rośliny fikają i więdną bo korzeń mają uszkodzony nasiona były zaprawione Cruiserem. 

IMG_20200930_145840.jpg

śmietka taak, ale na tym późniejszym zdjęciu bo na tym ewidentnie przygryziony cały korzeń, śmietka wg mnie takiej mocnej szkody nie czyni, nie zje tyle masy korzeniowej, smietka drąży kanały na powierzchni korzenia w nim


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72

Oj coś mi się zdaje że zacznie się sprowadzanie chlorop. z upainy bo inaczej ze szkodnikami będzie nie do zniesienia... Robale, myszy i kaczka... - jak żyć?!

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86
14 minut temu, proxy8441 napisał:

śmietka taak, ale na tym późniejszym zdjęciu bo na tym ewidentnie przygryziony cały korzeń, śmietka wg mnie takiej mocnej szkody nie czyni, nie zje tyle masy korzeniowej, smietka drąży kanały na powierzchni korzenia w nim

Śmietka. Przy małej roślinie i słabym korzeniu tak ją zrobi. Jak roślina jest duża korzeń gruby to kanaliki wyryje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

mogło być faktycznie tak jak jak mówisz, mogła zjeść korzonek jak miał 1-2mm przy czym stozek wzrostu korzenie zeżarła i taki efekt, to co pozostało to się pogrubiło tylko ale brak wzrostu na długość korzenia


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ARTI2019    3

Planuję dać tebukonazol plonvit kali siarczan magnezu ,bormax ,optysil , faster i pro aqua do wody  i myślę czy nie dodać stabilanu bo nie wiem czy sam tebu będzie wystarczający czekam aż przestanie lać wyschnie i wjeżdżam puki czas 
pytanie do forumowiczów, myślicie że tebukonazol 1l/ha wystarczy czy dać jeszcze do tego stabilanu? 
rzepak jeszcze nie był skracany jest nie równy 3-7 liści 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj