PanPawel

Rzepak ochrona i nawożenie 2020

Polecane posty

Gość   
Gość
2 godziny temu, masa24 napisał:

Gosd z. Hektara wiedzy cos pierdolnie a wy lecicie i robicie jak mowi

Rozsądne mi się to wydało, ziemia beton jeden 5 liści drugi 2. Kontrola została. Po tym wczoraj pryskanym jutro powinno być widać czy siada na glebę czy dalej sterczy. Rok temu miałem mzuri rzędy szerokie. Dajesz litr na hektar ile zostanie na roślinie ile pójdzie na glebę? W tym roku rozstaw rzędów co 12 cm. Uważam że na chemii można zaoszczędzić.

Poza tym od jutra ma wiać, kiedy wjade nie wiadomo. A z robakiem trzeba było na już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
43 minuty temu, miwigos napisał:

4 liście piaty mały ,to nie tęgi rzepak ,już połowa września mineła

Ja miałem w zeszłym roku na 1 polu rzepak taki jak ty skracany ok 20.09 i siany 05.09 bez skracania i w dodatku siany po oprsyku doglebowym w mokre i go zabetonowało, nie wiele mniejszy od tego z sierpnia. Ten 1 miał 12 liści (żeby nie powiedzieć więcej) a kapusta taka że strach

Edytowano przez Mecha
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po dwóch dniach od oprysku powinno być widać czy "siada" ? Toż to nawet po glifosacie tak szybkiego efektu nie ma 😁 Ten z "hektara wiedzy" tak Was bajeruje ?? 😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Założysz się? A propo hektara, spoko gościu wiedzę ma większą niż pół tego forum. Wyrocznią dla mnie nie jest, w wielu rzeczach się z nim nie zgadzam bo jak inni swój rozum mam. A tobie mraukot coś przeszkadza nie pasi  czy o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie przeszkadza, bo .uj kładę na frajerstwo 😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

a w czym to frajerstwo sie Twoim zdaniem objawia u Cezarego ?

póki co nic na siłę  nie próbuje sprzedać jak większość youtuberów a pojęcie o chemii to akurat ma 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2092
8 godzin temu, Tomek90 napisał:

Jak równy rzepak i zachód Polski to litr caryxu. 

Ta. Ja rzepaki cierpią po ulewach. Da ktoś litr caryxu i za 2 tygodnie bedzie płacz bo rzepak stanął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

zobaczymy, mam taki plan na sobotę


mraukot napisał:

Po dwóch dniach od oprysku powinno być widać czy "siada" ? Toż to nawet po glifosacie tak szybkiego efektu nie ma 😁 Ten z "hektara wiedzy" tak Was bajeruje ?? 😂😂

po 2 dniach to siada chwastox albo staranne w końskiej dawce na trawniku, w polu chyba nic. nie kojarzę takich środków


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241
1 godzinę temu, przemek28_28 napisał:

Ta. Ja rzepaki cierpią po ulewach. Da ktoś litr caryxu i za 2 tygodnie bedzie płacz bo rzepak stanął.

Mówię jak równy rzepak czy przy 4-5 lisciach rzepak mocno idzie i pewnie nie choruje po deszczach. Tak bym przynajmniej zrobił bo caryx bardzo dobrze mi regulował rośliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

recepte na nierowny rzepak juz dawno wynaleziono i nazywa sie toprex.  Gość z hektara wiedzy chyba z kazdym odcinkiem nabiera przekonania o swojej zajebistoscii co raz gada jakies bzdety jak z tym 0,2 caryxu 0,2 tebu. Co najważniejsze, mnie nie przekonuja teoretycy tacy jak on czy handlowcy ktorzy lepiej wiedza co lepiej sprawdza sie na polu nie stosujac tego nigdy w zyciu, nie przewracajac  nawet kawalka ziemi

Nic do niego nie mam , narazie nie wciska produktow lub robi to dyskretnie, ogladam czasem z ciekawosci ale widze ze zaczyna odjezdzać

Jak siejecie na lekkiej ziemi, na piasku? W tamtym roku poszlo mi za gleboko z mojego bledu i nie wzeszlo nic na kawalku. W tym staralem sie rowno prowadzic siewnik na glebokosc 2 cm na piasku jak i na glinie a mimo to na piasku malo co wzeszlo. Taki urok piasku czy mozliwe jest np ze oprysk dzien po siewie command metazanex i ulewa spowodowaly ze ten rzepak na piasku zostal uszkodzony?

 

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39

0,2 Caryx + 0,2 Tebu ... to ja już bym nic nie dawał. Skracanie żadne i ochrona żadna. Moim zdaniem jeśli nie ma co najmniej 150 g tebukonazolu to ochrona jest znikoma. 

A w tym roku obserwuje co się dzieje na kalafiorach i brokułach. Nie można ochronić plantacji dwoma a nawet trzema zabiegami fungicydowymi, takimi z górnej półki czyli Signum, Luna, Scorpion. Dlatego przy okazji proponuje skupić się na porządnej ochronie tej jesieni, nawet kosztem mocnego skracania. 

W zbożach fuzarium było takie w tym roku, że głowa mała, przez przeciągające się deszcze rzepaki śmierdziały z kilometra, dedukując dalej można się spodziewać ogromnej presji na jesieni w tym roku bo te zarodniki nigdzie się nie podziały, są wszędzie i jest ich o wiele więcej niż w ubiegłym roku. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

Na poprzeczniakach troche się rozpędziły chwaściory. Ale wczoraj dostały zupkę.

 

20200916_171042.jpg

20200916_171110.jpg

20200916_171230.jpg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2092
2 godziny temu, masa24 napisał:

recepte na nierowny rzepak juz dawno wynaleziono i nazywa sie toprex.  Gość z hektara wiedzy chyba z kazdym odcinkiem nabiera przekonania o swojej zajebistoscii co raz gada jakies bzdety jak z tym 0,2 caryxu 0,2 tebu. Co najważniejsze, mnie nie przekonuja teoretycy tacy jak on czy handlowcy ktorzy lepiej wiedza co lepiej sprawdza sie na polu nie stosujac tego nigdy w zyciu, nie przewracajac  nawet kawalka ziemi

Nic do niego nie mam , narazie nie wciska produktow lub robi to dyskretnie, ogladam czasem z ciekawosci ale widze ze zaczyna odjezdzać

Jak siejecie na lekkiej ziemi, na piasku? W tamtym roku poszlo mi za gleboko z mojego bledu i nie wzeszlo nic na kawalku. W tym staralem sie rowno prowadzic siewnik na glebokosc 2 cm na piasku jak i na glinie a mimo to na piasku malo co wzeszlo. Taki urok piasku czy mozliwe jest np ze oprysk dzien po siewie command metazanex i ulewa spowodowaly ze ten rzepak na piasku zostal uszkodzony?

 

Wszystko razem oprysk plus deszcz. U mnie na słabszych kawałkach tak samo. Na mocniejszej ziemi ładnie wyszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1958
Dnia 16.09.2020 o 07:39, Tomek90 napisał:

Niestac mnie na takie przesiewanie 🙄

To trzeba od razu przesiewać drogą hybrydą? Obsiać populacją  albo F2 w zwiększonej obsadzie i koszty to głównie amortyzacja i paliwo...

  

1 godzinę temu, przemek28_28 napisał:

Wszystko razem oprysk plus deszcz. U mnie na słabszych kawałkach tak samo. Na mocniejszej ziemi ładnie wyszedł.

Zimno było i rzepak na piachu nie rósł. Nie pryskałem na chwasty i na lekkiej ziemi jest malutki w porównaniu z pozostałą częścią pola, mimo w miarę wyrównanych wschodów. Temperatura robi swoje, w takich warunkach rosną tylko hybrydy z najlepszym wigorem jesiennym.

 

 

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

może dlatego mój taki zielony sie zrobił, bo hodowca zapewniał ze te odmiany maja super wigor jesienny.

A zmieniając temat - po jakim czasie mozna zauważyć efekt działania mieszaniny butisan + navigator? 3 dni? czy bardziej tydzien?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    584

14 września zastosowany Nawigator - 16  wieczorem już było widać oznaki działania. Mamy bardzo ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

w jakiej dawce?

Wczoraj jak pryskałem to było 25-24 stopnie, dziś już 17, ale od weekendu znów ma być ponad 20


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1958

Mam 2 hybrydy u siebie i ta mająca sobie dobrze radzić w zimnych, mało korzystnych warunkach, faktycznie radzi sobie lepiej od tej drugiej. Zobaczymy jak dalej się sytuacja będzie rozwijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241
3 godziny temu, JanKrzysztof napisał:

To trzeba od razu przesiewać drogą hybrydą? Obsiać populacją  albo F2 w zwiększonej obsadzie i koszty to głównie amortyzacja i paliwo...

  

Zimno było i rzepak na piachu nie rósł. Nie pryskałem na chwasty i na lekkiej ziemi jest malutki w porównaniu z pozostałą częścią pola, mimo w miarę wyrównanych wschodów. Temperatura robi swoje, w takich warunkach rosną tylko hybrydy z najlepszym wigorem jesiennym.

 

 

Może lepiej wcale nie przesiewac jak przesiewać na siłę i pchać koszty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zdięcia z dziś 48 godzin po delikatnej regulacji i kontrola

20200917_162515.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106

Sorry, ale te zdjęcia nic pokazują prócz różnicy w filtrze aparatu podczas wykonywania zdjęć 😏 kontrola by była gdyby tak zdjęcie wykonać w tym samym miejscu przy tym samym oświetleniu , a tak to widać tylko że trochę podrósł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Spoko spodziewałem się tego, ale myślę wstawie.w filtrach nie grzebie. Jak narazie ten pryskany zciemniał, zobaczymy co będzie dalej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj